Futsal: Pewna wygrana z Rokolą

Redaktor Marcin Szymczyk

23.02.2020 21:20

(akt. 23.02.2020 21:24)

W meczu Rokolą Otwock Wielki rozgrywanym w ramach XV kolejki II ligi futsalu Legia Warszawa wygrała aż 14:3. Legioniści już do przerwy prowadzili z ostatnią drużyną w tabeli 8:0 i po zmianie stron nieco zwolnili tempo swoich akcji.

Legia do meczu przystąpiła osłabiona brakiem kilku zawodników. Na ławce rezerwowych usiał nowy bramkarz Paweł Sobolewski, który może pochwalić się przeszłością w reprezentacji Polski. Legioniści od początku zaznaczyli swoją przewagę i już po trzech minutach prowadzili dwoma bramkami. W kolejnych minutach przewaga nie malała i dzięki temu do przerwy było 8:0. Po zmianie stron tempo spotkania osłabło, ale kolejne trzy gole były dziełem naszego zespołu. Dopiero po pół godzinie do siatki trafił Arkadiusz Zapaśnik z Rokoli, ale na tablicy świetlnej widniał wówczas już wynik 11:1. Ostatecznie skończyło się 14:3. Legia Warszawa z 24 punktami na koncie zajmuje pierwszej miejsce w tabeli II ligi.

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają we wtorek w Podkowie Leśnej z Teqball Club, zaś we własnej hali przy ul. Gładkiej w czwartek o godzinie 20. zmierzą się z Drukarzem Warszawa.

Legia Warszawa - Rokola Otwock Wielki 14:3 (8:0)
Jarosz (2. min.), Krupnik (3. min. i 14. min.), Milewski (6. min. i 36. min.), Hernik (9. min.), Tarnowski (10. min. i 20. min.), Grzyb (11. min. i 35. min.), Skorża (26. min.), Gliński (28. min. , 29. min. i 37. min.) - Zapaśnik (30. min.), Raszka (33. min.), Piotrowicz (39. min.)