Sergio Monteiro Legia Warszawa - Futsal Leszno 6:2

Futsal: Pięć goli, porażka w Warszawie

09.10.2024 21:35

(akt. 09.10.2024 21:55)

Futsaliści Legii ulegli u siebie 2:3 Piastowi Gliwice (brązowy medalista minionego sezonu) w 5. kolejce ligowej. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Mykyta Storożuk i Sergio Monteiro. Dla stołecznego zespołu to druga porażka w sezonie i jednocześnie pierwsza domowa.

Piast miał lepsze wejście w środowy mecz, strzelając pierwszego gola już w 3. minucie (Carlos Eduardo), ale Legia zdołała dość szybko odpowiedzieć za sprawą Mykyty Storożuka.

Tuż po przerwie goście odzyskali prowadzenie (Vinicius Lazzaretti), 11 minut później je podwyższyli (Edgar Varela), a wynik ustalili warszawiacy, konkretnie Sergio Monteiro.

W najbliższą niedzielę, 13 października (godz. 15:00), "Wojskowi" zmierzą się na wyjeździe z Dremanem Opole Komprachcice.

5. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY: LEGIA WARSZAWA – PIAST GLIWICE 2:3 (1:1)
Storożuk (7. min.), Monteiro (36. min) – Eduardo (3. min), Lazzaretti (21. min), Varela (32. min)

ŻÓŁTE KARTKI: Zmijiwski, Delgado – Korpela

LEGIA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Warszawski – Storożuk, Luiz, Pinto, Delgado

Tabelę i więcej informacji o futsalu znajdziecie na podstronie dot. stołecznej sekcji, TUTAJ.