Paweł Tarnowski

Futsal: Pierwsze zwycięstwo w sezonie!

26.11.2022 20:50

(akt. 27.11.2022 00:33)

Futsaliści Legii doczekali się pierwszego zwycięstwa w sezonie. Warszawiacy wygrali na wyjeździe 5:3 z Clearexem Chorzów w 12. kolejce ekstraklasy. Po dwie bramki zdobyli Paweł Tarnowski i Michał Knajdrowski, a jednego gola strzelił Radosław Marcinkowski.

W mecz lepiej weszli rywale, którzy w 6. minucie objęli prowadzenie za sprawą Pawła Barańskiego. Legioniści odpowiedzieli po niecałym kwadransie. Davidson Silva wycofał do Pawła Tarnowskiego, ten mocno, płasko zagrał na dalszy słupek, do Radosława Marcinkowskiego, który dostawił nogę i skutecznie zamknął akcję.

Clearex odzyskał prowadzenie już po 54 sekundach drugiej połowy. Do siatki trafił Sebastian Brocki, który zmienił tor lotu piłki po dograniu z autu i umieścił ją w siatce. Legia zareagowała bardzo szybko, odpowiednio – ponownie wyrównała. Andre Luiz popisał się przechwytem i podał na prawą stronę do Tarnowskiego, który pokonał bramkarza. Warszawiacy poszli za ciosem – Michał Knajdrowski strzelił gola po krótkim rozegraniu rzutu rożnego (asysta Luiza).

Nie minęło wiele czasu, a było już 4:2 dla "Wojskowych". Drugą bramkę zdobył Tarnowski, a po chwili chorzowianie odpowiedzieli drugim trafieniem Brockiego. Wynik rywalizacji (5:3) – po zagraniu autu przez Silvę – ustalił Knajdrowski, który zastawił się z piłką, obrócił się i pokonał bramkarza Clearexu.

Legia odniosła pierwsze zwycięstwo w Futsal Ekstraklasie od 30 kwietnia. Co więcej, wygrała pierwszy raz w tym sezonie i odrobiła sporo strat do bezpiecznej strefy w tabeli. W przyszłą sobotę, 3 grudnia (godz. 18:00), "Wojskowi" zmierzą się u siebie z Constractem Lubawa.

12. kolejka Futsal Ekstraklasy: Clearex Chorzów – Legia Warszawa 3:5 (1:1)
Barański (6. min.), Brocki (21. min., 31. min.) – Marcinkowski (14. min.), Tarnowski (22. min., 30. min.), Knajdrowski (29. min., 40. min.)

Żółte kartki: Dewucki – Grzyb, Luiz

Legia (wyjściowa piątka): Warszawski – Marcinkowski, Knajdrowski, Milewski, Gliński