Futsal: Pierwszy punkt w sezonie, remis w Katowicach

01.10.2022 18:50

(akt. 02.10.2022 17:05)

Futsaliści Legii zremisowali na wyjeździe 2:2 z AZS-em UŚ Katowice w 5. kolejce ekstraklasy i wywalczyli pierwszy punkt w obecnych rozgrywkach. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Adam Grzyb i Davidson Silva (przedłużony rzut karny).

Legia dobrze weszła w mecz, objęła prowadzenie już w 2. minucie. Jeden z rywali przeciął podanie Radosława Marcinkowskiego, ale miał pecha, ponieważ piłka, po odbiciu od niego, trafiła do Andre Luiza, ten zagrał na dalszy słupek do Adama Grzyba, który trafił do siatki. W końcówce pierwszej połowy "Wojskowi" mogli podwyższyć wynik, ale uderzenie Davidsona Silvy, będącego w sytuacji sam na sam, wybronił golkiper AZS-u. Szanse mieli też m.in. Grzyb i Luiz, dwie groźniejsze okazje wykreowali także miejscowi, lecz między słupkami dobrze spisywał się Tomasz Warszawski.

Na starcie drugiej odsłony stołeczny zespół wyprowadził kolejne ataki, ale golkiper gospodarzy uporał się z uderzeniami Mateusza Glińskiego oraz Pawła Tarnowskiego. Niewykorzystane sytuacje, zarówno przed jak i po przerwie, się zemściły, gdyż w 30. minucie drużyna z Katowic zdołała wyrównać (sprytne rozegranie rzutu wolnego), a w końcówce meczu wyszła na prowadzenie po kontrze i grze na jeden kontakt. Gdy wydawało się, że rezultat się już nie zmieni, na 4 sekundy przed końcem Gliński został sfaulowany przez Adama Jonczyka (strzelec gola na 2:1) na wysokości koła środkowego. Ze względu na to, że było to szóste przewinienie przeciwników, sędzia podyktował przedłużony rzut karny, który na bramkę, po płaskim strzale, zamienił Silva.

Ostatecznie Legia zremisowała w Katowicach 2:2, zdobyła pierwszy punkt w sezonie, a za dwa tygodnie, czyli w niedzielę, 16 października (godz. 18:00), zagra u siebie w derbach stolicy z AZS-em UW Wilanów.

4. kolejka Futsal Ekstraklasy: AZŚ UW Katowice – Legia Warszawa 2:2 (0:1)
Piskorz (30. min.), Jonczyk (39. min.) – Grzyb (2. min.), Silva (40. min. – prz. k.)

Legia (wyjściowa piątka): Warszawski – Tarnowski, Luiz, Grzyb, Marcinkowski