Futsal: Polska piąta w AMŚ, gole Turkowyda i Warszawskiego

Źródło: 90minut.pl

24.07.2022 21:25

(akt. 24.07.2022 21:27)

Reprezentacja Polski w futsalu wygrała w rzutach karnych z Argentyną i zajęła 5. miejsce w akademickich mistrzostwach świata rozgrywanych w Portugalii. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2, a bramki dla biało-czerwonych zdobyli zawodnicy Legii: Filip Turkowyd i Tomasz Warszawski, który jest... bramkarzem.

Polska  Argentyna 2:2 k. 5:4
Turkowyd (9. min.), Warszawski (28. min.) – Lopetegui (28. min.), Baez (40. min.)

Żółte kartki: Grubalski, Sendlewski – Castillo, Esposito, Lopetegui
Czerwone kartki: Sendlewski (36. minuta, Polska, za drugą żółtą), Grubalski (38. minuta, Polska, za drugą żółtą) – Esposito (26. minuta, Argentyna, za drugą żółtą)

karne: (0-0 Castillo – strzelił w słupek), 1-0 Siecla, 1-1 Lopetegui, 2-1 Cichy, 2-2 Paez, 3-2 Raszkowski, 3-3 Gomez, 4-3 Gładyszewski, 4-4 Baez, 5-4 Przygocki

Polska: Warszawski – Sendlewski, Przyborek, Grubalski, Raszkowski oraz Kałuża, Iwanek – Przygocki, Turkowyd, Gładyszewski, Cichy, Siecla, Miałkas

Argentyna: Esposito – Paez, Ghibaudi, Castillo, Borrajo oraz Zablotsky – Lavecchia, Gomez, Torres, Lopetegui, Baez, Pinola, Fernandez.