Grzegorz Och

Futsal: Porażka Legii w klasyku

10.09.2022 20:50

(akt. 10.09.2022 21:57)

Legioniści przegrali na wyjeździe 2:6 z beniaminkiem, Widzewem Łódź, w 3. kolejce Futsal Ekstraklasy. Bramki w barwach "Wojskowych" zdobyli Adam Grzyb i Grzegorz Och. Dla stołecznego zespołu to drugie spotkanie o stawkę w sezonie 2022/23 i zarazem druga porażka.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 6. minucie dzięki akcji Ukraińców. Maksym Pautiak zagrał z prawej strony do Wiaczesława Kożemjaki, a ten – mimo kłopotów z przyjęciem – oddał skuteczny strzał, pokonując Tomasza Warszawskiego. Parę chwil później Widzew mógł znowu trafić do siatki, miał ku temu niezłą szansę, lecz jej nie wykorzystał. Legia dobrze zareagowała i dość szybko wyrównała. Mariusz Milewski (grający trener) podał do Adama Grzyba, który płasko i udanie uderzył w kierunku dalszego słupka.

Zespół z Łodzi odpowiedział błyskawicznie, świetnie, jeszcze lepiej – zdobył 2 bramki w 25 sekund. Miejscowi odzyskali prowadzenie za sprawą Daniela Krawczyka (najlepszy strzelec w historii Futsal Ekstraklasy), a po chwili je podwyższyli po golu Joao Bernardesa. Przed przerwą "Wojskowi" mogli doskoczyć do beniaminka, lecz Dariusz Słowiński solidnie radził sobie między słupkami, uporał się m.in. z uderzeniem Andre Luiza.

Stołeczna drużyna dobrze rozpoczęła drugą odsłonę. Grzegorz Och najlepiej odnalazł się w zamieszaniu wynikającym z kornera i zdobył bramkę kontaktową. Widzew próbował ponownie podkręcić tempo, kreował kolejne okazje, a w 29. minucie dopiął swego dzięki trafieniu Pautiaka. W końcówce meczu Legia zdecydowała się na wycofanie bramkarza, postanowiła zaryzykować, ale straciła piątego gola (Maksym Panasenko). Co więcej, 47 sekund później ekipa z Łodzi ustaliła wynik rywalizacji (Michał Marciniak).

Ostatecznie Legia przegrała 2:6 z Widzewem, a następny mecz ligowy (4. kolejka) zagra za dwa tygodnie, w niedzielę, 25 września (godz. 18:00). Wówczas zmierzy się u siebie z aktualnym mistrzem Polski, Piastem Gliwice.

3. kolejka: Widzew Łódź – Legia Warszawa 6:2 (3:1)
Kożemjaka (6. min.), Krawczyk (14. min.), Bernardes (14. min.), Pautiak (29. min.), Panasenko (38. min.), Marciniak (39. min.) – Grzyb (10. min.), Och (23. min.)

Żółte kartki: Krawczyk, Stanisławski, Bernardes – Silva, Luiz, Milewski, Knajdrowski

Legia (wyjściowa piątka): Warszawski – Marcinkowski, Luiz, Knajdrowski, Silva