Mateusz Szafrański

Futsal: Porażka Legii w ostatnim meczu w tym roku

12.12.2021 19:45

(akt. 12.12.2021 21:24)

Futsaliści Legii przegrali na wyjeździe 4:6 z LSSS-em Team Lębork w 15. kolejce ekstraklasy. Dla warszawiaków był to ostatni mecz ligowy w tym roku.

Początek meczu w Lęborku dostarczył wielu emocji. W pierwszych sześciu minutach padły aż cztery gole. Na prowadzenie jako pierwsi wyszli miejscowi, ale legioniści szybko wyrównali za sprawą Michała Knajdrowskiego. Po chwili było już 2:1 dla gospodarzy, lecz warszawiacy ponownie doprowadzili do remisu – tym razem dzięki bramce samobójczej. Po kwadransie rywalizacji, LSSS strzelił trzeciego gola i trzeci raz wyszedł na prowadzenie.

Przeciwnicy świetnie rozpoczęli drugą połowę, bo podwyższyli wynik (hat-trick Yvaaldo Gomesa). Tempo spotkania wzrosło między 34. a 35. minutą. Miejscowi trafili do siatki po raz piąty, ale osiem sekund później bramkę dla "Wojskowych" zdobył Krzysztof Jarosz. Po chwili, po golu z rzutu karnego, było już jednak 6:3 dla drużyny z Lęborka. Wynik rywalizacji, po trafieniu z przedłużonego rzutu karnego, ustalił Paweł Tarnowski

Ostatecznie, legioniści przegrali 4:6 z LSSS-em w ostatnim meczu w 2021 roku. Stołeczny zespół, który kończy pierwszą część sezonu na 10. pozycji (17 punktów w 15 meczach), wróci do gry o stawkę w połowie lutego.

LSSS Team Lębork - Legia Warszawa 6:4 (3:2)

Gomes (2. min., 16. min., 21. min.), Monteiro (4. min., 34. min.), Davidson (35. min. - k.) - Knajdrowski (3. min.), Sammut (6. min.), Jarosz (34. min.), Tarnowski (37. min. - przedł. k.)