Futsal: Porażka Legii z mistrzem Polski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

12-10-2021 / 19:42

(akt. 12-10-2021 / 19:54)

Futsaliści Legii Warszawa przegrali na wyjeździe 1:4 z mistrzem Polski i aktualnym liderem rozgrywek ekstraklasy, Rekordem Bielsko-Biała. Dla stołecznego zespołu to piąty mecz i zarazem pierwsza porażka w sezonie.

Rekord bardzo szybko, bo już po kilkudziesięciu sekundach, objął prowadzenie. Michał Marek wykorzystał błąd Michała Szymczaka w obronie i trafił do siatki. Miejscowi chcieli pójść za ciosem, często kreowali sytuacje w ofensywie i podwyższyli wynik. Matheus Ferreira znalazł się w środku pola i zdecydował się na precyzyjny strzał z lewej nogi – piłka wpadła do siatki tuż przy słupku. Parę chwil później, po bramce Pawła Budniaka, było już 3:0 dla zespołu z Bielska-Białej.

Gospodarze mieli przewagę, lecz legioniści, co jakiś czas, szukali szans z przodu, stwarzali sytuacje - brakowało jednak wykończenia i spokoju w kluczowych momentach. W 28. minucie Mateusz Olczak sprytnie minął rywala i płasko, dokładnie zagrał do Michała Knajdrowskiego, którego uderzenie z bliskiej odległości okazało się trochę niecelne. Rekord kontrolował wydarzenia boiskowe, co potwierdził kolejnym trafieniem. Po dynamicznej, dwójkowej akcji Budniak – Sebastian Leszczak, gola strzelił ten drugi. 

Wynik, w końcówce rywalizacji, ustalili warszawiacy. Paweł Tarnowski świetnie poradził sobie z dwoma rywalami w bocznym sektorze boiska, a następnie umieścił piłkę w siatce po płaskim uderzeniu z ostrego kąta. Ostatecznie, Legia przegrała 1:4 z Rekordem, a w sobotę (16.10, godz. 12:00) zagra na wyjeździe z Constractem Lubawa, który w tym momencie zajmuje trzecią pozycję w tabeli (13 punktów w 5 meczach). 

Rekord Bielsko-Biała – Legia Warszawa 4:1 (3:0)

Marek (1. min.), Ferreira (5. min.), Budniak (10. min.), Leszczak (30. min.) - Tarnowski (39. min.)

Komentarze (4)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Widać było różnicę na parkiecie. Brawa za walkę.
Tak jak pisałem przed meczem, jakikolwiek zdobyty punkt będzie ogromna niespodzianka… niestety mecz się rozpoczął i skończył na samym początku.
Ale przed nami jeszcze cały sezon.
Wyciągnąć wnioski… i po kolejne wygrane.
Generał broni
  • 1 / 0
Kiedyś z nimi wygramy.
Sierżant
  • 1 / 0
Jeszcze będzie taki dzień miesiąc rok że rekord ogramy i mistrzostwo wygramy!!!