Futsal: Porażka w derbach

04.12.2021 21:40

(akt. 05.12.2021 00:42)

Futsaliści Legii przegrali u siebie 2:7 z AZS-em UW Wilanów w derbach stolicy, w 14. kolejce ekstraklasy. Dla "Wojskowych" to siódma ligowa porażka.

Derby Warszawy dostarczyły sporo emocji. Po ośmiu minutach rywale prowadzili już 2:0 za sprawą Radosława Marcinkowskiego i Michała Klausa. Chwilę później Mateusz Olczak strzelił gola kontaktowego dla Legii, ale AZS UW dość szybko odskoczył, dzięki kolejnemu trafieniu Klausa. Przeciwnicy z przytupem rozpoczęli również drugą odsłonę – dwie bramki w niecałe trzy minuty zdobył Maciej Pikiewicz. W 35. minucie zrobiło się 2:5, piłkę w siatce gości umieścił Paweł Tarnowski. Potem padły jeszcze dwa gole dla przyjezdnych, które strzelili Michał Rabiej i Maciej Piwowarczyk

Ostatecznie, legioniści przegrali 2:7 z AZS-em UW, a za tydzień (12.12, godz. 18:00) zmierzą się na wyjeździe z LSSS-em Team Lębork.

Legia Warszawa – AZS UW Wilanów 2:7 (1:3)

Olczak (12. min.), Tarnowski (35. min.) - Marcinkowski (4. min.), Klaus (8. min., 14. min.), Pikiewicz (23. min., 26. min.), Rabiej (36. min.), Piwowarczyk