Futsal: Porażka w Toruniu

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

21-01-2023 / 19:30

(akt. 21-01-2023 / 20:08)

Futsaliści Legii przegrali na wyjeździe 2:4 z FC Toruń w pierwszym, ligowym meczu w 2023 roku (17. kolejka Futsal Ekstraklasy). Bramki w barwach "Wojskowych", obie dające prowadzenie gościom, zdobyli Andre Luiz i Rui Pinto.

Legioniści dobrze weszli w mecz, gdyż objęli prowadzenie już w 4. minucie. Andre Luiz popisał się przechwytem na połowie gospodarzy, popędził lewym skrzydłem, uderzył z dystansu, a Kamil Naparło przepuścił piłkę między nogami. Warszawiacy mogli podwyższyć wynik, mieli krótki okres dominacji, ale potem do głosu doszedł FC Toruń, który zdołał wyrównać. Marcin Mrówczyński zagrał wzdłuż bramki, a Michał Wojciechowski trafił do siatki.

Goście ponownie się przebudzili i odzyskali prowadzenie. Rui Pinto, nowy zawodnik Legii, oddał mocny, dokładny strzał, nie dając bramkarzowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

Później tempo gry trochę spadło, po czym miejscowi znowu doprowadzili do remisu. Mrówczyński precyzyjnie podał do Jeffersona Ortiza, który umieścił piłkę w siatce. Torunianie naciskali, co przyniosło efekt, bo tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie po drugiej bramce Ortiza.

Początek drugiej połowy okazał się spokojny, mało konkretny, choć gospodarze mieli przewagę optyczną, a w 30. minucie odskoczyli na dwa gole. Bartosz Przypis oddał strzał, przy którym doszło do rykoszetu, co zmyliło Tomasza Warszawskiego. Jak się okazało później, była to bramka, która ustaliła wynik rywalizacji. Ostatecznie Legia przegrała 2:4.

W najbliższy czwartek, 26 stycznia (godz. 17:45), stołeczny zespół zagra u siebie z Widzewem Łódź (BILETY).

17. kolejka Futsal Ekstraklasy: FC Toruń – Legia Warszawa 4:2 (3:2)
Wojciechowski (9. min.), Ortiz (15. min., 19. min.), Przypis (30. min.) – Luiz (4. min.), Pinto (10. min.)

Legia (wyjściowa piątka): Warszawski – Marcinkowski, Pinto, Grzyb, Knajdrowski

TABELA FUTSAL EKSTRAKLASY:

Komentarze (7)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał
  • 0 / 0
Tytuł powinien brzmieć jak na razie to poraszka wszędzie
Generał
  • 1 / 0
Nie pomoże miód I zioła echhhhhhh
Kolejna
2:0 to jednak niebezpieczny wynik...
Generał
  • 2 / 2
Kolejna poraszka nie pomogły zmiany zawodników..
*poraszka* zawsze boli:)
~jacobs
  • 1 / 1
chyba druga liga