Futsal: Porażka z liderem

15.10.2023 19:30

(akt. 15.10.2023 23:00)

Legia przegrała na wyjeździe 1:4 z liderem, Constractem Lubawa, w 5. kolejce Futsal Ekstraklasy. Jedyną bramkę w barwach "Wojskowych" zdobył Davidson Silva.

Constract objął prowadzenie już w 3. minucie, po golu Pedrinho, który popisał się indywidualnym rajdem, minął dwóch legionistów i pokonał Tomasza Warszawskiego po silnym strzale. Mimo trudnego początku, stołeczna drużyna walczyła, stwarzała sytuacje w ofensywie. Uderzali Mariusz Milewski i Michał Klaus, lecz Victor Lopez udanie interweniował.

Po kwadransie lider podwyższył wynik. Jakub Raszkowski uciekł Davidsonowi Silvie i zdobył bramkę po asyście Pedrinho. Goście mogli błyskawicznie zareagować, ale Sergio Monteiro nie sfinalizował kontry.

Tuż po przerwie zrobiło się 3:0 dla Constractu (Tomasz Kriezel), ale "Wojskowi" lekko zmniejszyli straty, skutecznie odpowiadając po pół godzinie gry. Nuno Chuva utrzymał się przy piłce pod presją i zagrał do Silvy, który trafił do pustej siatki.

W końcówce Legia wycofała bramkarza, którym stał się Andre Luiz, ale ta decyzja przełożyła się na… gola dla miejscowych. W jednej z akcji Constract przejął piłkę, Brazylijczyk nie zdążył zmienić się z Warszawskim, a Pedrinho zdobył bramkę i ustalił wynik meczu.

Legia przegrała 1:4, a w najbliższą środę, 18 października (godz. 20:00), zagra u siebie z Dremanem Opole Komprachcice.

5. kolejka Futsal Ekstraklasy: Constract Lubawa – Legia Warszawa 4:1 (2:0)
Pedrinho (3. min., 39. min.), Raszkowski (16. min.), Kriezel (22. min.) – Silva (31. min.)

Legia (wyjściowa piątka): Warszawski – Luiz, Pinto, Chuva, Silva