Futsal: Porażka z liderem (akt. foto)

11.11.2021 21:35

(akt. 12.11.2021 12:27)

Futsaliści Legii przegrali u siebie 1:3 z liderem ligi, Piastem Gliwice, w 10. kolejce ekstraklasy. Jedynego gola dla miejscowych strzelił Michał Szymczak. Dla warszawiaków to szósta porażka z rzędu.

W czwartkowy wieczór do hali przy ul. Gładkiej zjechało wielu kibiców. Na początku odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego, później był głośny doping - czuć było, że do Warszawy przyjechał lider tabeli. Legioniści grali naprawdę nieźle, w pierwszej części gry spotkanie było bardzo wyrównane, żadna ze stron nie przeważała i nie stworzyła sobie świetnych okazji bramkowych. Niestety na kilka sekund przed przerwą rywale zdołali wepchnąć piłkę do siatki - Tomasz Czech uderzał z dystansu, a Andrej Bakłanow wbił piłkę z najbliższej odległości - choć futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Po zmianie stron ponownie Bakłanow z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki i stało się jasne, że choćby o punkt z Piastem Gliwice będzie niezwykle trudno. Tym bardziej, że sposób na pokonanie Tomasza Warszawskiego znalazł jeszcze Dominik Wilk. Ostatnie dziesięć minut to gra zespołu Legii bez bramkarza, wiele strzałów Mariusza Milewskiego i znakomitych choć szczęśliwych parad bramkarzy Piasta. Ostatecznie, tuż przed końcem, gola zdołał strzelić Michał Szymczak ustalając wynik rywalizacji na 1:3.

W najbliższą niedzielę (14.11, godz. 16:00) legioniści zagrają na wyjeździe ze Słonecznym Stokiem Białystok.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 1:3 (0:1)

Szymczak (40. min.) - Bakłanow (20. min., 22. min.), Wilk (30. min.)

Legia: Warszawski, Tarnowski, Olczak, Szymczak, Milewski, Casillas, Krupnik, Knajdrowski, Och, Turkowyd, Szafrański, de Araujo

Piast: Filho, Mrowiec, Wilk, Cadini, Zatović, Widuch, Janiszewski, Bugański, Czech, Pinto, Bakłanow, Pegacha, Szadurski, Mazur