Futsal: Porażka z wiceliderem

03.12.2022 19:35

(akt. 03.12.2022 22:41)

Futsaliści Legii przegrali u siebie 3:5 z Constractem Lubawa (wicelider) w 13. kolejce ekstraklasy, mimo że do 28. minuty prowadzili 2:0 po bramkach Mariusza Milewskiego i Adama Grzyba. Trzeciego gola w barwach "Wojskowych" strzelił Davidson Silva (rzut karny). Warszawiacy wciąż zajmują ostatnie, 15. miejsce w tabeli ligowej (5 punktów; 1 zwycięstwo, 2 remisy, 9 porażek).

Pierwsza połowa to wyraźna przewaga Constractu, który częściej atakował, oddawał 2 razy więcej strzałów (także celnych), ale brakowało konkretów, czyli goli. Te pojawiły się po przerwie, aczkolwiek strzelanie zaczęli miejscowi. Legioniści kapitalnie wykorzystali grę w 2-minutowej przewadze (czerwona kartka dla bramkarza gości, Victora Lopeza Gonzaleza, za faul na połowie boiska), bo po chwili na 1:0 trafił Mariusz Milewski. "Wojskowi" poszli za ciosem i w 26. minucie podwyższyli prowadzenie za sprawą Adama Grzyba.

Warszawiacy wypracowali zaliczkę, ale szybko ją stracili. Wicelider pokazał siłę, czego potwierdzeniem były 3 gole w nieco ponad 120 sekund. Gospodarze się nie poddali i zareagowali odpowiednio – wyrównali po tym, jak Davidson Silva wykorzystał rzut karny. Zrobiło się 3:3, lecz Constract znowu wrzucił wyższy bieg, dzięki czemu odzyskał prowadzenie, a w końcówce ustalił wynik rywalizacji. Ostatecznie goście zwyciężyli 5:3.

W przyszłą sobotę, 10 grudnia (godz. 15:00), Legia zagra na wyjeździe z Red Dragons Pniewy.

13. kolejka Futsal Ekstraklasy: Legia Warszawa – Constract Lubawa 3:5 (0:0)
Milewski (24. min.), Grzyb (26. min.), Silva (31. min. – k.)  – Sendlewski (28. min.), Pedrinho (29. min.), Tubau (30. min., 31. min.), Raszkowski (38. min.)

Żółte kartki: Grzyb, Marcinkowski – Madziąg, Pedrinho
Czerwona kartka: Gonzalez (24. min., Constract)

Legia (wyjściowa piątka): Warszawski – Marcinkowski, Madej, Milewski, Silva