Futsal: Remis Legii w meczu na szczycie

24.03.2021 21:27

(akt. 24.03.2021 23:59)

Futsaliści Legii zremisowali u siebie 3:3 z AZS-em Uniwersytet Gdański w meczu na szczycie, w zaległej, 15. kolejce I ligi. Warszawiacy cały czas prowadzą w tabeli.

Początek spotkania okazał się ciekawy, obie drużyny zdołały wykreować kilka niezłych sytuacji w ofensywie. Pierwszy gol padł w 15. minucie. Wówczas Michał Szymczak zagrał miękko, w boczny sektor, do nadbiegającego Mateusza Szafrańskiego. Zawodnik Legii oddał płaski strzał z prawej nogi w kierunku dalszego słupka i pokonał bramkarza! Później "Wojskowi" mogli podwyższyć rezultat. Paweł Tarnowski przechwycił piłkę w środku pola, ale został zablokowany przez golkipera. Kilkanaście sekund przed zakończeniem pierwszej połowy było 2:0! Szafrański podał do Bartłomieja Świniarskiego, który uderzył z lewej nogi - piłka wpadła do siatki między słupkiem a bramkarzem.

W 26. minucie warszawiacy zdobyli trzecią bramkę! Świniarski przechwycił piłkę na własnej połowie, a następnie pobiegł prawą stroną boiska i skierował ją do siatki. Dziesięć sekund później przyjezdni strzelili gola kontaktowego - Mateusz Cyman oddał skuteczny strzał z prawej nogi. Potem rywale przeprowadzili szybką akcję, którą ponownie wykończył Cyman - zrobiło się 3:2. W 37. minucie AZS doprowadził do remisu. Cyman dopadł do wycofania z rzutu rożnego, oddał płaski strzał i pokonał Tomasza Warszawskiego. Ostatecznie, spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3.

Kolejnym przeciwnikiem stołecznego klubu będzie Orlik Mosina. Mecz zostanie rozegrany w Warszawie i odbędzie się w niedzielę, 28 marca, o godz. 14:00.

Legia Warszawa - AZS Uniwersytet Gdański 3:3 (2:0)

Szafrański (15. min.), Świniarski (20. min., 26. min.) - Cyman (26. min., 31. min., 37. min.)