Futsal: Świetna inauguracja, pięć bramek Legii w meczu z Widzewem

01.09.2024 20:45

(akt. 02.09.2024 00:43)

Legia kapitalnie rozpoczęła sezon 2024/2025. Warszawiacy wygrali u siebie aż 5:0 z Widzewem Łódź w 1. kolejce Futsal Ekstraklasy. Dwa gole strzelił Andre Luiz, a po bramce zdobyli Rui Pinto, Victor Delgado i Michał Klaus.

Niedawno nowym trenerem "Wojskowych" został Manolo Granados, który w minionych latach pracował z młodzieżowymi drużynami ElPozo Murcia FS. Zastąpił Ołeksandra Kosenkę, który prowadził futsalową Legię od lutego 2023 roku. Jego odejście było podyktowane otrzymanymi warunkami dalszej współpracy z reprezentacją Ukrainy, które dostał od rodzimej federacji.

Po sezonie 2023/2024 z Legią pożegnali się Davidson Silva (Futsal Świecie), Adam GrzybNuno Chuva i Mariusz Milewski, który zakończył karierę. Do stołecznego klubu dołączyli Fabinho (Nistru Kiszyniów), Jarosław Zmijiwski (AZS UW Wilanów), Victor Delgado (UD Ibiza Gasifred), Bartosz Wałachowski (AZS AWF Warszawa), Oskar Szczepański i Jakub Galarski.

Legioniści objęli prowadzenie dość szybko, bo w 6. minucie, po bramce Rui’ego Pinto. Stołeczny zespół tworzył kolejne sytuacje, a w drugiej połowie zaprezentował więcej konkretów. Tuż po przerwie wynik podwyższył Andre Luiz, który potem znowu trafił do siatki. W tzw. międzyczasie po golu strzelili Delgado i Michał Klaus, który w końcówce ustalił rezultat na 5:0 dla "Wojskowych".

W przyszłą niedzielę, 8 września (godz. 17:00), Legia zagra na wyjeździe z BSF Bochnia, który w 1. kolejce bezbramkowo zremisował z Futsalem Leszno.

1. KOLEJKA FUTSAL EKSTRAKLASY: LEGIA WARSZAWA – WIDZEW ŁÓDŹ 5:0 (1:0)
Pinto (6. min.), Luiz (21. min., 37. min.), Delgado (34. min.), Klaus (38. min.)

ŻÓŁTE KARTKI: Fabinho, Klaus – Kucharski, Gomes

LEGIA (WYJŚCIOWA PIĄTKA): Warszawski – Storożuk, Luiz, Fabinho, Delgado

Tabelę i więcej informacji o futsalu znajdziecie na podstronie dot. stołecznej sekcji, TUTAJ.