fot. Kasia Dżuchil

Futsal: Trzy transfery Legii

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net, sportowefakty.wp.pl

23-05-2023 / 18:05

(akt. 23-05-2023 / 18:38)

Na początku maja futsalowa Legia obchodziła 4-lecie istnienia. Wszyscy ludzie związani z sekcją zapowiadają, że w sezonie 2023/2024 będą lepsi. Plany, choćby transferowe, są ambitne. Do drużyny dołączy m.in. trzech wyróżniających się zawodników z ekstraklasy.

W sezonie 2022/2023 Legia zajęła 11. miejsce w tabeli, utrzymała się w Futsal Ekstraklasie, co nie było takie proste, gdyż kończyła rok 2022 na ostatnim miejscu. Kluczową rolę w uratowaniu zespołu przed spadkiem odegrał Ołeksandr Kosenko (aktualny selekcjoner reprezentacji Ukrainy), który w lutym br. został nowym trenerem "Wojskowych" i sprawił, że drużyna stała się mocniejsza, zaczęła lepiej punktować, imponowała zwłaszcza w spotkaniach domowych.

W przyszłych rozgrywkach Legia będzie chciała walczyć o najwyższe cele. Zespół czeka wiele zmian, choć rewolucji nie będzie. Z drużyną pożegnali się Krzysztof JaroszPaweł Tarnowski, Mateusz Gliński (zimą odszedł do piłkarskiej Pilicy Białobrzegi) i Mateusz Olczak, który przeniósł się do Wenecji Pułtusk. Najważniejsi ludzie zostaną w klubie, przede wszystkim trener Kosenko.

Dojdzie do konkretnych wzmocnień. Do "Wojskowych" trafią Michał Klaus (31 lat) i Maciej Pikiewicz (27 lat), którzy przez kilka lat gry w AZS-ie UW Wilanów zdobyli łącznie prawie 200 bramek w rozgrywkach ligowych. W minionym sezonie Klaus oraz Pikiewicz strzelili odpowiednio po 12 i 19 goli w Futsal Ekstraklasie.

Co więcej, do Legii przejdzie 27-letni Mykyta Storożuk, o czym poinformował jego dotychczasowy klub, Red Dragons Pniewy. Ukrainiec występował w ekipie z Wielkopolski od 2021 roku, był jej istotnym zawodnikiem. W poprzednich rozgrywkach zdobył 8 bramek w ekstraklasie. 

Więcej na sportowefakty.wp.pl.

Komentarze (4)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Może transfery podniosą tą sekcję w końcu..
Marszałek Polski
  • 1 / 0
Wzmocnienia to konieczność.
Dobrze że trener Kosenko został...myślę że poukłada ten zespol bo stać Legie aby znajdować się na górze tabeli
Marszałek Polski
  • 1 / 3
Oby transfery były trafione i następny sezon z walką o mistrzostwo