Mateusz Olczak

Futsal: W środę sparing z zespołem ze Zgierza

11.01.2022 18:55

(akt. 11.01.2022 18:57)

Obecnie trwa przerwa w rozgrywkach ekstraklasy, które zostaną wznowione 12 lutego. W najbliższą środę (12.01, godz. 20:00) futsaliści Legii rozegrają sparing – zmierzą się na wyjeździe z I-ligowym FC10 Zgierz.

Legioniści fantastycznie rozpoczęli bieżący sezon – z przytupem weszli do ekstraklasy, wygrywając pierwsze cztery mecze. Potem jednak beniaminek ligi mierzył się z kryzysem, przegrał sześć gier z rzędu. Nadzieją na powrót do wyników z początku rozgrywek okazały się dwa remisy i zwycięstwo. Dwa ostatnie spotkania w 2021 roku kończyły się jednak porażkami.

Warszawiacy rozpoczęli drugą część sezonu z nowym trenerem. Funkcję pierwszego szkoleniowca przestał bowiem pełnić Paweł Juchniewicz, związany z sekcją od początku jej istnienia. Zastąpił go dotychczasowy zawodnik, Mariusz Milewski, który jest grającym trenerem. Futsaliści Legii są sklasyfikowani na 10. miejscu w tabeli (na 16 zespołów), zdobyli 17 punktów w 15 meczach. Lider tabeli, Rekord Bielsko-Biała, ma na koncie 40 "oczek".

Stołeczny zespół ma za sobą już pierwszy mecz o stawkę w 2022 roku. W ostatni czwartek (6.01) legioniści wygrali 4:0 z AZS-em Politechniką Warszawską i awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski. Spotkania tej fazy zaplanowano na 5-6 lutego.

W tym momencie mecze ekstraklasy się nie odbywają – jest przerwa w rozgrywkach, która potrwa do połowy lutego. W środę (12.01, godz. 20:00) futsaliści Legii zagrają sparing z I-ligowym FC10 Zgierz (na wyjeździe). Będzie to pierwszy z zaplanowanych meczów towarzyskich, które pozwolą przygotować się warszawiakom do drugiej części sezonu.