Futsal: Wysoka porażka w derbach Warszawy

21.05.2022 13:40

(akt. 21.05.2022 15:49)

Futsaliści Legii przegrali na wyjeździe aż 0:6 z AZS-em UW Wilanów w derbach Warszawy. Dla "Wojskowych" to 14. porażka w tym sezonie ligowym i jednocześnie 3. z rzędu.

Dużo lepiej w mecz weszli rywale, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie. Radosław Marcinkowski świetnie przedryblował Michała Knajdrowskiego po prawej stronie boiska i podał na dalszy słupek do Denysa Lifanowa, który na wślizgu skierował piłkę do siatki. Zespół z Wilanowa miał szanse, żeby szybko podwyższyć wynik, ale Tomasz Warszawski wybronił parę uderzeń, w tym dwa w jednej akcji. Legioniści mogli zaskoczyć po rozegraniu rzutu wolnego, lecz Krzysztof Jarosz oddał niecelny strzał.

W 9. minucie było już 2:0 dla Akademików. Niepilnowany Lifanow dopadł do mocnego podania z lewej flanki na dalszy słupek i dopełnił formalności z bliskiej odległości. Gdyby tego było mało, to niecały kwadrans od rozpoczęcia spotkania padła trzecia bramka dla miejscowych. Witalij Lisniczenko dobrze zareagował, był blisko Warszawskiego i popisał się skuteczną dobitką. Tuż przed przerwą zrobiło się 4:0 dla przeciwników. Michał Rabiej popędził prawym skrzydłem, po czym silnie uderzył i trafił do siatki z ostrego kąta.

Po zmianie stron Legia wrzuciła wyższy bieg, zaczęła kreować więcej okazji, oddała kilka strzałów celnych, czego brakowało w pierwszej odsłonie, ale… w 25. minucie straciła piątego gola po zamieszaniu. Michał Klaus zagrał wzdłuż boiska do Marcinkowskiego, który spokojnie umieścił piłkę w siatce. Z czasem "Wojskowi" zaczęli grać lotnym bramkarzem, lecz nie przyniosło to efektów. AZS UW to wykorzystał i po przechwycie w środku pola gola strzelił Maciej Pikiewicz. Kilkanaście sekund przed końcem Mateusz Gliński mógł zdobyć bramkę honorową, lecz jego uderzenie... obiło dwa słupki.

Ostatecznie Legia przegrała 0:6 w derbach Warszawy, ponosząc jednocześnie 3. porażkę z rzędu.

Futsal: AZS UW Wilanów – Legia Warszawa 6:0 (4:0)
Lifanow (3. min., 9. min.), Lisniczenko (14. min.), Rabiej (18. min.), Marcinkowski (25. min.), Pikiewicz (37. min.)

Legia (skład wyjściowy): Warszawski – Allanzin, Jarosz, Och, Grzyb