Futsal: Wysoka porażka w derbach Warszawy

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

21-05-2022 / 13:40

(akt. 21-05-2022 / 15:49)

Futsaliści Legii przegrali na wyjeździe aż 0:6 z AZS-em UW Wilanów w derbach Warszawy. Dla "Wojskowych" to 14. porażka w tym sezonie ligowym i jednocześnie 3. z rzędu.

Dużo lepiej w mecz weszli rywale, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie. Radosław Marcinkowski świetnie przedryblował Michała Knajdrowskiego po prawej stronie boiska i podał na dalszy słupek do Denysa Lifanowa, który na wślizgu skierował piłkę do siatki. Zespół z Wilanowa miał szanse, żeby szybko podwyższyć wynik, ale Tomasz Warszawski wybronił parę uderzeń, w tym dwa w jednej akcji. Legioniści mogli zaskoczyć po rozegraniu rzutu wolnego, lecz Krzysztof Jarosz oddał niecelny strzał.  

W 9. minucie było już 2:0 dla Akademików. Niepilnowany Lifanow dopadł do mocnego podania z lewej flanki na dalszy słupek i dopełnił formalności z bliskiej odległości. Gdyby tego było mało, to niecały kwadrans od rozpoczęcia spotkania padła trzecia bramka dla miejscowych. Witalij Lisniczenko dobrze zareagował, był blisko Warszawskiego i popisał się skuteczną dobitką. Tuż przed przerwą zrobiło się 4:0 dla przeciwników. Michał Rabiej popędził prawym skrzydłem, po czym silnie uderzył i trafił do siatki z ostrego kąta.

Po zmianie stron Legia wrzuciła wyższy bieg, zaczęła kreować więcej okazji, oddała kilka strzałów celnych, czego brakowało w pierwszej odsłonie, ale… w 25. minucie straciła piątego gola po zamieszaniu. Michał Klaus zagrał wzdłuż boiska do Marcinkowskiego, który spokojnie umieścił piłkę w siatce. Z czasem "Wojskowi" zaczęli grać lotnym bramkarzem, lecz nie przyniosło to efektów. AZS UW to wykorzystał i po przechwycie w środku pola gola strzelił Maciej Pikiewicz. Kilkanaście sekund przed końcem Mateusz Gliński mógł zdobyć bramkę honorową, lecz jego uderzenie... obiło dwa słupki.

Ostatecznie Legia przegrała 0:6 w derbach Warszawy, ponosząc jednocześnie 3. porażkę z rzędu. 

Futsal: AZS UW Wilanów – Legia Warszawa 6:0 (4:0)
Lifanow (3. min., 9. min.), Lisniczenko (14. min.), Rabiej (18. min.), Marcinkowski (25. min.), Pikiewicz (37. min.)

Legia (skład wyjściowy): Warszawski – Allanzin, Jarosz, Och, Grzyb

TABELA FUTSAL EKSTRAKLASY:

Komentarze (5)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Kto był na meczu ten widział, że brakuje nie tylko trochę umiejętności ale i determinacji. Ostatecznie to były DERBY- mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej. Myślałem, że po laniu na jesieni u siebie 2:7 Legia będzie miała jakiś plan, jakąś taktykę, czymś zaskoczy Akademików - a tu wielka klapa - trzeba się zastanowić czy niektórzy zasługują aby nosić (L) na piersi - taka jest bolesna prawda.
Generał brygady
  • 0 / 0
Szkoda ale jest utrzymanie
Podporucznik
  • 1 / 0
Dobrze że nie oglądałem tej klęski ale najważniejsze że się utrzymaliśmy!
6:0 w plecy...To co oni na kolanach grali
~Syndyk
  • 0 / 0
jeszcze trochę brakuje jakości Legii