Futsal - zajęcia dla młodzieży

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia Futsal

02-09-2020 / 10:20

(akt. 02-09-2020 / 11:10)

- Od 2013 roku jako Stowarzyszenie Win Win Warszawa prowadzimy zajęcia piłkarskie dla młodzieży w wieku 14-19 lat, zagrożonej wykluczeniami społecznym. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu na bocznym boisku Legia Warszawa. Już od września zaczynamy kolejny sezon naszego projektu - czytamy na profilu futsalowej Legii.

Od WIN WIN Warszawa wszystko się zaczęło!

Zapraszamy bardzo serdecznie do współpracy warszawskie placówki opiekuńczono-wychowawcze, swietlice środowiskowe, młodzieżowe ośrodki socjoterapii. Zapraszamy również do kontaktu opiekunów z w/w placówek. Miejsce w naszych drużynach jest dla każdego dziecka, którego życie nie oszczędza. Mamy profesjonalną kadrę trenerską, która zapewnia nie tylko profesjonalne treningi ale ma także doświadczenie w pracy z trudną młodzieżą. Jeśli jest w Twoim otoczeniu taka osoba, daj nam znać, WIN WIN to miejsce dla niej. Zróbmy razem coś dla warszawskiej młodzieży.

Więcej informacji można uzyskać pod emailem [email protected] lub telefonicznie pod nr 511 150 005

Fracht FWO Polska  Eurokar  Pajcomp
"TADEUSZ" - Tadeusz Pytelewski - Usługi

Komentarze (2)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
  • 0 / 1
A jeśli chodzi o futsal, to myślę że jest to świetna droga do popularyzacji sportu wśród dzieci, szczególnie w wieku 7=10 lat. Każda szkoła w Warszawie ma salę gimnastyczną w której można grać niezależnie od pogody a więc zajęcia mogą się odbywać okrągły rok. Takie zajęcia rozwijają fizycznie i mentalnie dzieci a dodatkowo są świetnym mechanizmem selekcyjnym dla Legii i lokalnych klubów. Jeśli chcemy mieć piłkę na wysokim poziomie, to zaczynać trzeba od dzieci i w sposób komercyjny, tzn. w płatnych szkółkach do których mają ograniczony dostęp dzieci z biedniejszych rodzin, ale powszechnie i bezpłatnie, w czym powinno pomagać miasto, Ministerstwo Sportu, Ministerstwo Edukacji. Na wynagrodzenia katechetów szkolnych jest przeznaczane 1,2 mld zł/rok. Ja nie rozumiem dlaczego na sport daje się ułamek tego, chociaż uprawianie sportu przynosi większe UDOKUMENTOWANE!!!! korzyści niż nauka religii.
Generał broni
  • 0 / 1
Legia Mioduskiego konsekwentnie realizuje plan budowy klubu, jako podmiotu oddziałującego społecznie. Klubu który który aktywnie włącza się w rozwiązywanie problemów, które są w kompetencji władz państwowych i samorządowych. W Polsce bardzo niedoceniana i zaniedbana jest rola sportu w rozwijaniu jednostek a w konsekwencji społeczeństwa. Sport jest świetną platformą do wpajania pewnych wartości i wzorców zachowań, może dawać poczucie wspólnoty i tego że dzieci i młodzież nie czują się porzucone i osamotnione, co często wykorzystują środowiska patologiczne, które również takie poczucie mogą dawać, ale ze skutkiem odwrotnym do potrzeb społecznych.
Taka polityka klubu powinna spotykać się ze wsparciem od władz Warszawy, bo pomaga im rozwiązywać problemy. Nie wiem czy te władze to rozumieją, ale trzeba im o tym przypominać, że sport to nie tylko sukcesy i puchary, ale również kształtowanie ludzi i środowiska społecznego.