Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

13.03.2021 21:50

(akt. 13.03.2021 21:48)

Futsaliści Legii Warszawa wygrali na wyjeździe 2:1 z Football Club 10 Zgierz w 22. kolejce I ligi. Bramki dla stołecznego zespołu zdobyli Michał Szymczak i Krzysztof Jarosz.

Legioniści objęli prowadzenie w 19. minucie. Mateusz Olczak wrzucił piłkę z rzutu rożnego do Michała Szymczaka, który pokonał bramkarza po znakomitym uderzeniu z woleja. Na samym początku drugiej części futsaliści Legii podwyższyli prowadzenie. Krzysztof Jarosz odebrał piłkę na połowie rywala i ze stoickim spokojem wykorzystał okazję. W 28. minucie Norbert Błaszczyk przeprowadził dobrą indywidualną akcję, zdecydował się na mocny strzał w lewy róg bramki i strzelił gola kontaktowego dla Football Club 10 Zgierz. W ostatnich sekundach meczu zespół ze Zgierza miał znakomitą szansę na wyrównanie, jednak Michał Maciąg nie wykorzystał rzutu karnego. Spotkanie zakończyło się wygraną legionistów 2:1.

Kolejnym rywalem "Wojskowych", w rozgrywkach ligowych, będzie TAF Toruń. Mecz zostanie rozegrany w Warszawie i odbędzie się w sobotę, 20 marca.

Football Club 10 Zgierz - Legia Warszawa 1:2 (0:1)

Błaszczyk (28. min.) - Szymczak (19. min.), Jarosz (26. min.)

Legia w 2020 roku

1/20 Pierwszym sparingowym rywalem Legii w 2020 roku było FC Botosani. Drużyna Aleksandara Vukovicia wygrała 2:1. Kto strzelił gole?