News: Garść mistrzowskich statystyk

Garść mistrzowskich statystyk

26.05.2013 10:33

(akt. 09.12.2018 18:45)

Piłkarze Legii już po pierwszej kolejce i wygranej z Koroną 4:0 znaleźli się na pierwszym miejscu w tabeli. Liderowali również po wygranych z GKS-em Bełchatów i Podbeskidziem Bielsko Biała w 2. i 3. kolejce, ale w 4. kolejce zremisowali z Górnikiem i spadli na drugą pozycję w tabeli. Legioniści wrócili na na fotel lidera po 7. kolejce i wygranej z Wisłą Kraków 2:1. Od tego momentu czyli do 5 października 2012 roku Legia nawet na chwilę nie opuściła pierwszego miejsca w tabeli.

Piłkarze Legii zdobyli w tym sezonie 54 bramki, tracąc 22. Najwięcej bramek zespół Jana Urbana zdobył między 46 a 60 minutą meczu – aż 21. Najwięcej zaś stracił między 75 a 90 minutą – 9 goli. Legioniści oddali 422 strzały na bramkę, w tym 198 celnych.  Wykonywali 169 rzutów rożnych, faulowali 433 razy otrzymując przy tym 61 żółtych kartek.

Trener Legii Jan Urban podpisał kontrakt tylko na rok. – Spełnię pokładane nadzieje, zdobędę tytuł mistrza Polski – wtedy pomyślimy o przedłużeniu umowy. Szkoleniowiec powtórzył wyczyn Pawła Janasa i po 18 latach zdobył z ekipą z Łazienkowskiej dublet – 16. Puchar Polski i 10 mistrzostwo kraju.

Najwięcej bramek we wszystkich rozgrywkach zdobył w tym sezonie jak na razie Marek Saganowski – 17. Najwięcej meczów rozegrał Artur Jędrzejczyk – aż 38, spędzając przy tym na murawie 3510 minut. „Jędza” zobaczył też najwięcej żółtych kartek – 15.