Górnik Zabrze

Górnik wygrał przy Łazienkowskiej po prawie 22 latach

20.09.2020 10:30

(akt. 20.09.2020 10:33)

Aktualny lider ekstraklasy, Górnik Zabrze, odniósł pierwsze zwycięstwo przy Łazienkowskiej z Legią po prawie 22 latach.

W sobotę, 19 września, Górnik Zabrze zwyciężył 3:1 z Legią w Warszawie. Zrobił to w bardzo dobrym i pewnym stylu, zwyciężył całkowicie zasłużenie. Bramki dla gości zdobyli Alex Sobczyk, Bartosz Nowak i Jesus Jimenez. Jedynego gola dla "Wojskowych" strzelił Bartosz Slisz (pierwsze trafienie w barwach Legii).

- Cieszymy się, to ciśnie mi się na usta. Długo czekaliśmy na takie zwycięstwopowiedział po meczu z Legią trener klubu z Zabrza, Marcin Brosz. Górnik, poza wygraną przy Łazienkowskiej, przerwał niechlubną serię. Dla zabrzan to pierwsze zwycięstwo w Warszawie z Legią w XXI wieku.

Nie licząc sobotniej wygranej, Górnik po raz ostatni pokonał "Wojskowych" w stolicy 18 października 1998 roku, a więc prawie 22 lata temu. Klub z Zabrza zwyciężył wówczas 1:0 po golu Tomasza Sobczaka w 90. minucie.

Znacznie więcej informacji dotyczących meczów Legii z Górnikiem można znaleźć w naszym dziale Historia.