Górnik zdecyduje się na Praszelika?

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

07-06-2018 / 13:05

(akt. 02-12-2018 / 11:26)

Mateusz Praszelik ostatnie miesiące spędził na treningach z pierwszym zespołem. Pomocnik nie zadebiutował, a grał w trzecioligowych rezerwach. 17-latek chce odejść w przyszłym sezonie na wypożyczenie. W ostatnich dniach pojawił się temat Górnika Zabrze.

Piłkarz z Raciborza rozegrał w tym sezonie 20 meczów w rezerwach. Przez 1064 minuty Praszelik strzelił gola i zanotował asystę. W drużynie U-19 (Centralna Liga Juniorów i UYL), 17-latek wystąpił dziesięć razy (713 minut). W tym czasie zdobył jedną bramkę. 

 

Praszelik nie zbierał solidnych recenzji za mecze w trzeciej lidze, choć chęć wypożyczenia do Ekstraklasy była duża. Teraz pojawił się temat Górnika Zabrze, gdzie trener Marcin Brosz przykłada wiele uwagi do pracy z młodymi zawodnikami. W przeszłości, barw zabrzańskiego klubu bronił ojciec Mateusza, Mirosław. 

 

W kwestii Praszelika i Górnika, trwają jeszcze rozmowy. Utalentowanym zawodnikiem interesują się również kluby z zaplecza Ekstraklasy. 

Komentarze (23)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~rac
 • 0 / 0
Dobry chłopak,ale obecny sezon stracony.Od kiedy trenuje z jedynką ,wkradła się jakaś frustracja.Bramki i kapitalne dogrania z których słynął, zamienił na żółte kartki.Mierzy wysoko.Gdyby trafił do Zabrza ,to się przekona ,co jest tak naprawdę wart.Tam już nie będzie żadnego alibi.
Praszelik grał głównie jako ofensywny pomocnik, ale rozegrał też kilka spotkań jako napastnik!
Ogólnie to najlepiej grał jak wchodził do zespołu juniorów/rezerw - trochę w ostatnim czasie osiadł na laurach i powinien znowu zacząć pracować nad sobą bo stać go na znacznie lepszą grę.
Na ekstraklasę póki co za słaby ale w I lidze mógłby sobie poradzić (oczywiście jeśli tak jak wcześniej wspomniałem weźmie się porządnie do roboty).
Ps ciekawe czy Zagłębie Sosnowiec coś z zawodników z rezerw dla siebie wybierze?
Myślę że to jest ciekawy pomysł, rzucenie młodziaka na głęboką wode ale jak nie teraz to kiedy, i jak nie Brosz to kto? Musimy skończyć ze stereotypem że 25 latek to utalentowany junior. Jak w Górniku dostanie szanse, pogra 2 lata to do Legii wróci jako ograny 19 latek i wtedy można go wprowadzać do pierwszego składu.
Górnik to sobie może. Co najwyżej to Praszelik może się na Górnika zdecydować. Tyle.
Generał
 • 0 / 0
i myślisz, że brzydził by ekstraklasa, bez jaj, rowerem tam pojedzie:)
Kapitan
 • 0 / 0
Jego ojciec grał w Górniku to może Brosz robi dziwne podchody do rodziny :)
pojedzie jak się zdecyduje :)
Domyślny awatar Major
 • 1 / 0
Praszelik jest utalentowanym chłopakiem ale chyba za bardzo che iść na skróty. Jeśli nie wyróżnił się w III lidze, to dlaczego ma się wyróżnić w Ekstraklasie?
Może raczej I liga, Wigry albo Pogoń Siedlce?
Niepokoi mnie fakt że młodzi zawodnicy są mało krytyczni wobec swoich umiejętności i tak im się śpieszy do kasy. To nie sprzyja rozwojowi.
~Clj
 • 0 / 0
A czego on się nauczy w 1lidze rombanki? Umięjętności to już ma na Ekstraklasę tylko trochę szlifu dostanie i zobaczycie co będzie wymiatał
~Clj
 • 0 / 0
Jakie skróty ma siedzdzieć w Legi i czekać do 21 lat aż może ktoś mu w końcu da szansę piłkarsko jest gotowy trochę szlifu i mamy grajka jak trzeba
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
A jaki interes ma w tym Górnik, żeby wziąć od nas 17-latka, oszlifować go i potem oddać nam go z powrotem? Jakiś sens byłby w tym tylko przy klauzuli wykupu jak w przypadku Wieteski.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Dobry piłkarz .Oszlifować na wypożyczeniu ,nie sprzedawać:)
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Ale jaki sens w tym wszystkim jest dla Górnika nam tego zawodnika szlifować? Skoro nie wyróżniał się w III lidze to raczej wzmocnienie dla nich nie będzie. To już chyba lepiej promować swojego zawodnika na którym można zarobić?

Wypożyczenia to do I ligi, bo tam chętnie biorą młodych dzięki przepisowi o młodzieżowcach.
Gdyby się nie wyróżniał w III lidze to by nie został włączony do I zespołu. Przestańcie patrzeć na statystyki tylko zainteresujcie się chociaż chłopakiem. On nawet na "10" nie grał. Występował bardziej na 8.
~Gogo
 • 0 / 0
Powiedzmy szczerze, grał bardzo słabo w tym sezonie. Pomocnik a statystyki z tego co czytam słabiutkie. Jeśli dobrze kojarze to z Górnikiem wiele wspólnego ma rodzina Praszelikow stąd zapewne taki news
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 0
Pozycja?
Chyba skrzydłowy
~8888888888888888888
 • 0 / 0
Ofesnywny pomocnik
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 0
To faktycznie troche malo goli i asyst
Wg. transfermarkt ofensywny pomocnik. Czyli faktycznie słabe liczby
Ale Szymański też chyba nie robił jakiś oszałamiających liczb poprawicie jak się myślę także jak dobrze wybierze to może być fajny zawodnik
On grał głównie na pozycji nr. 8. Fajnie gra, dużo biega, świetna sylwetka i imponująca gra głową. Fajnie będzie jak zostanie tam wypożyczony.
~radeon
 • 0 / 0
pozycja 8