Bartosz Kapustka, Filip Mladenović, Luquinhas

Grano dzisiaj (20.02). Siedem goli w Warszawie

20.02.2023 09:30

(akt. 20.02.2023 15:49)

Jak na razie Legia tylko 2 razy grała 20 lutego. Tego dnia wygrała u siebie 5:2 z Wisłą Płock (liga) i zremisowała na wyjeździe 1:1 z GKS-em Bełchatów w 1/4 finału Pucharu Ekstraklasy.

Dwa lata temu piłkarze Legii mierzyli się z Wisłą Płock. Emocji i goli nie brakowało. Zwłaszcza w pierwszej połowie, w której padło 5 bramek. Po 40 minutach "Wojskowi" prowadzili 3:0 (Filip Mladenović II, Bartosz Kapustka) i – jak powiedział trener Czesław Michniewicz – zgasło im światło. Przed przerwą rywale zdołali zdobyć 2 bramki. Co po zmianie stron zrobili warszawiacy? Ponownie odjechali gościom na 3 trafienia, tym razem dzięki golom Luquinhasa. Zwycięstwo (5:2) miało smak szczególny, gdyż stołeczna drużyna awansowała na 1. miejsce w ekstraklasie.