Grek blisko Legii

03.02.2024 17:30

(akt. 03.02.2024 17:39)

Według naszych informacji, Minas Vasiliadis (rocznik 2005), skrzydłowy drugiej drużyny PAOK-u, jest blisko przejścia do III-ligowych rezerw Legii Warszawa.

W styczniu Minas Vasiliadis przebywał na tygodniowych testach w drugim zespole Legii, wystąpił w sparingu z Stomilem Olsztyn (0:2). Był aktywny, szukał gry, miał parę sytuacji, ale niedokładnie podał przy akcji, po której II-ligowiec strzelił drugiego gola. Według naszych informacji, rozmowy w sprawie przejścia 18-latka do rezerw "Wojskowych" są bliskie finalizacji.

W obecnym sezonie Grek (75 kg, 181 cm) zagrał 4 mecze w zespole PAOK-u do lat 19 (254 minuty). W pierwszej części ub.r. wystąpił też 2 razy w rezerwach (Super League 2). Skrzydłowy reprezentuje klub z Salonik od 2019 roku. W przeszłości występował w Bebides.

DWÓJKA Z CHEMIKA

Na testach w drugim zespole "Wojskowych", od 14 do 20 stycznia, przebywali także zawodnicy z IV-ligowego Chemika Bydgoszcz, czyli Damian Kochmański (środkowy obrońca; rocznik 2004) i Marcel Strzyżewski (ofensywny pomocnik; rocznik 2005). Obaj mieli też okazję wystąpić w meczu towarzyskim ze Stomilem. Pierwszy z wymienionych dobrze radził sobie przy piłce, dało się w nim dostrzec pewien spokój. Drugi piłkarz pokazał dynamikę, próbował zawsze być pod grą. Z naszych informacji wynika, że Legia skontaktuje się z nimi pod koniec przyszłego tygodnia.

W minionej rundzie Kochmański zagrał 18 meczów w Chemiku (17 w IV lidze, 1 w okręgowym Pucharze Polski), spędził na boisku 1620 minut, miał 1 asystę i obejrzał 1 żółtą kartkę. Wcześniej był zawodnikiem Polonii Bydgoszcz.

W pierwszej części obecnego sezonu Strzyżewski wystąpił 18 razy w Chemiku (17 w IV lidze, 1 w okręgowym PP), zagrał 1430 minut, strzelił 3 gole, miał 8 asyst i został ukarany 3 żółtymi kartkami. W przeszłości reprezentował inny klub z Bydgoszczy, czyli Polonię.

Legia w 2023 roku

radość Puchar Polski
1/11 W 2023 roku Legia Warszawa zwyciężyła Raków Częstochowa w rzutach karnych i po 5 latach zdobyła Puchar Polski. Który był to triumf dla "Wojskowych" we wspomnianych rozgrywkach?