"Grosik" błyszczy...

Jakub Trepczyński

17.05.2009 21:23

(akt. 17.12.2018 18:11)

Nie ma wątpliwości. Po problemach z hazardem i pobycie w Szwajcarii, <b>Kamil Grosicki</b> odrodził się w Jagiellonii. Znów jest jedną z głównych postaci w drużynie, w której występuje. Dobrą dyspozycję potwierdza w kolejnych spotkaniach rundy wiosennej. W tej kolejce był najlepszym graczem białostoczan w meczu z Polonią Warszawa. „Jaga” wygrała 2:1, a „Grosik” pokonał <b>Sebastiana Przyrowskiego</b> i asystował przy bramce <b>Tomasza Frankowskiego</b>. Ponadto miał jeszcze okazję, by dobić „Czarne Koszule”, ale więcej bramek nie zdobył. W 89. minucie Kamila zastąpił <b>Igor Lewczuk</b>.
Udało się z Lechem w Poznaniu, nie wyszło z Wisłą na własnym stadionie. Łodzianie nie odebrali punktów walczącej o tytuł mistrza Polski „Białej Gwieździe”. Przy alei Unii padł wynik 4:0 dla krakowian. Gdyby ŁKS wygrał lub zremisował, wtedy Legia wyprzedziłaby wiślaków w ligowej tabeli. Do 75. minuty na placu gry przebywał legionista, Marcin Smoliński. Godzinny występ w barwach Odry Wodzisław zaliczył Maciej Korzym. Wodzisławianie ulegli 0:2 Górnikowi Zabrze. „Korzeń” nie miał dobrych okazji do zdobycia gola. Błażej Augustyn zakończył rehabilitację, powrócił do treningów i rozpoczął walkę o pierwszą „jedenastkę” w Rimini Calcio. W ten weekend zaliczył blisko 30-minutowy występ w barwach zespołu występującego w Serie B. Rimini pokonało w wyjazdowym meczu AlbinoLeffe 2:1, a gol dający zwycięstwo drużynie „Augusta” padł dwie minuty po wejściu Polaka na plac gry. Błażej został upomniany przez arbitra żółtym kartonikiem. W kadrach zespołów I ligi polskiej znajduje się czterech wypożyczonych z Legii graczy. Są to: Artur Jędrzejczyk, Wojciech Trochim oraz Adam Frączczak w ekipie Dolcanu Ząbki, a także Wojciech Wocial w drużynie Znicza Pruszków. W 31. serii spotkań grał jednak tylko jeden – Artur Jędrzejczyk. Dolcan bezbramkowo zremisował z Odrą Opole, a Znicz przegrał na własnym boisku z Górnikiem Łęczna 0:2. Miłą niespodziankę swym kibicom sprawili piłkarze Zagłębia Sosnowiec. Na stadionie Ludowym pokonali lidera II ligi zachodniej, MKS Kluczbork 1:0. Dostępu do bramki gospodarzy przez cały mecz bronił Maciej Gostomski. W kadrze meczowej na mecz Piasta Gliwice ze Śląskiem Wrocław (0:1) nie znalazł się Przemysław Wysocki.