"Grosik" coraz lepiej, "Smoła" pomógł Legii

Jakub Trepczyński

19.04.2009 18:47

(akt. 17.12.2018 21:52)

Bohaterem Białegostoku został dziś <b>Kamil Grosicki</b>, który jest wypożyczony do Jagiellonii z warszawskiej Legii. W 70. minucie spotkania z Ruchem Chorzów „Grosik” przyjął piłkę na lewej stronie pola karnego, przełożył sobie futbolówkę na prawą nogę i huknął tuż przy słupku nie do obrony. Jak się później okazało, była to jedyna, a zatem dająca „Jadze” zwycięstwo, bramka. Piętnaście minut po zdobytym przez Kamila golu trener białostoczan <b>Michał Probierz</b>, dał kibicom okazję, by podziękowali Grosickiemu za dobry występ i dokonał zmiany. W miejsce Kamila na placu gry pojawił się młody pomocnik, <b>Szymon Matuszek</b>. Po meczu Kamil gola zadedykował mamie, która wczoraj obchodziła urodziny.
Całe spotkanie w barwach ŁKS-u rozegrał Marcin Smoliński. Wyjazdowe spotkanie łodzian z wiceliderem Ekstraklasy – Lechem Poznań zakończyło się podziałem punktów. Dzięki takiemu wynikowi, macierzysta drużyna „Smoły”, Legia Warszawa zasiadła na fotelu lidera. Na murawę bełchatowskiego GKS-u wybiegł Maciej Korzym, który występuje w ekipie Odry Wodzisław. Co prawda „Korzeń” zastąpił kontuzjowanego Delvydasa Matuleviciusa, ale i tak rozegrał przeszło 60 minut. Bełchatowianie bez większych problemów pokonali Odrę 3:0, a Korzym nie miał wielu okazji, by zagrozić bramce rywala. Porażkę odnieśli także zawodnicy I-ligowego Dolcanu Ząbki. Podbeskidzie Bielsko-Biała pewnie zainkasowało 3 punkty, zdobywając trzy gole i tracąc jedną bramkę. Z kolonii legionistów wypożyczonych do Ząbek tylko jeden wybiegł na boisko. Był nim Artur Jędrzejczyk. Pozostali – Wojciech Trochim i Adam Frączczak – nie zagrali ani minuty. Do pierwszego składu Zagłębia Sosnowiec powrócił Maciej Gostomski. Fakt ten miał przyjemne konsekwencje dla zespołu sosnowiczan, gdyż po raz pierwszy od trzech spotkań nie stracili gola i bezbramkowo zremisowali z Kotwicą Kołobrzeg. W pierwszej drużynie Piasta Gliwice w konfrontacji z Legią nie wystąpił Przemysław Wysocki. Zagrał za to w meczu Młodej Ekstraklasy. Młodzi zawodnicy z Łazienkowskiej pokonali gliwiczan 3:1. W minionej kolejce nie grali Błażej Augustyn z Rimini Calcio (porażka 0:3 z Bari) oraz Wojciech Wocial ze Znicza Pruszków (0:0 z Motorem Lublin).