Henning Berg: Zabiorę pięciu młodych piłkarzy (akt.)

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

15-01-2015 / 14:09

(akt. 08-12-2018 / 04:48)

Piłkarze Legii na pierwsze zgrupowanie w Belek wylecą już w najbliższą niedzielę. Rok temu do Turcji trener Henning Berg zabrał ze sobą wielu młodych graczy, tym razem będzie inaczej. - Leci z nami Norbert Misiak, który ma za sobą dobrą rundę w drużynie rezerw. Poza tym Adam Ryczkowski, Robert Bartczak, Łukasz Moneta i Bartłomiej Kalinkowski. Tych pięciu zawodników będzie z nami trenowało. Na dziś nasza decyzja jest taka, że nie zabierzemy Mateusza Hołowni, ale wkrótce nasze szeregi opuści Krystian Bielik więc... zobaczymy - skomentował dla Legia.Net szkoleniowiec Legii.

akt. 16:20 - Poza wymienionymi zawodnikami przez trenera na zgrupowanie leci również Mateusz Wieteska, który wiekowo zalicza się do młodych graczy.

Komentarze (45)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Podaj nick
 • 0 / 0
Kalinkowski się nie nadaje i tyle
~Bolo
 • 0 / 0
Wesoły Jasio to niech zrobi przodek w burdelu o nazwie górnik a od Legii to zdaleka!!!
~JU
 • 0 / 0
Janek wróci już wkrótce i zrobi porządek w tym burdelu tyle w tym temacie ...
Pułkownik
 • 0 / 0
redakcjo...
czemu nie mozna napisac "czarnuuch"? ja rozumiem przeklenstwa typu "kuurwa", "ciipa", "huuj", "duupa", "piizda" itp...bo po takich meczach jak z podbeskidziem by byly tylko takie posty...ale "czaarnuch"? przeciez to nie przeklenstwo...jak tak dalej pojdzie to za miesiac nie bedzie mozna napisac "arab" albo "mahomet" czy "islam" bo sie ktos obrazi czy cos :/
bo ja jestem oryginalny :)
~Assa
 • 0 / 0
A jak czarnuuch jest słowem zabronionym to proponuję zmienić nick poniższemu uzytkownikowi na afropolak.
~Rob
 • 0 / 0
Cisza Białasy :D
~Kenneth Zeigbo
 • 0 / 0
Spoko!!
~redaktion
 • 0 / 0
sebuś jak mamusia zmieni ci pampersa ,to pewne sprawy zrozumiesz, a teraz siku,paciorek i spać gimbie.
czarnuch,odpowiem ci tutaj : "Wg mnie droga młodego do jego składu brnie przez udane wypożyczenie wyłącznie. Ew przez braki kadrowe czymś spowodowane."
Ale powiedz,czy ci którzy grali na jesieni tj.Kalinkowski,Ryczkowski,Moneta,Wieteska,Bartczak pokazali coś wielkiego,żeby trafić do pierwszego składu ?Według mnie nie pokazali. Bielik pokazał się najlepiej z młodych i kilka szans dostał.
Ochotnik masz rację, pierwszy skład to nie grupa terapeutyczna dla młodych. Tam mają być najlepsi zawodnicy jakich obecnie posiada klub.
Bratku ja mam wgl inne zdanie na temat młodych... Wg mnie Berg powinien rotować młodymi w zależności od ich formy,którą prezentują w CLJ bądź rezerwach zamiast z góry,przed sezonem, na stałe włączać do pierwszego składu daną grupę. Motywacją i nagrodą powinien być taki awans.. A jeśli już dopisujemy kilku młodych to broń boże nie na stałe, tylko np na pół roku... Najsłabsi wracają do rezerw bądź idą na wypożyczenie a w ich miejsce wchodzą następni. Misiak dostał właśnie taki prezent w postaci małej wycieczki motywacyjnej :)
Natomiast odnośnie tego,co oni zaprezentowali.. Cóż.. Wiele nie mogliśmy od nich oczekiwać. Niepodważalnym faktem jest to,że muszą grać jak chcą się rozwijać. Wraz z regularnymi występami przychodzi rozwój. A o nich można powiedzieć tyle,że ani nie zawiedli na pełnej linii ani też nie pokazali nic nadzwyczajnego czy dobrze rokującego na przyszłość.
~(L)
 • 0 / 0
Czarnuch wielki "specjalista". Idź lepiej zbierać bawełnę w tym może będziesz lepszy
(L) a potem przez takich jak ty, Legia jest karana na grube tysiące euro... ech ten cały rasizm..
Ale to o czym piszesz, już przecież było.Przecież przez ostatnie kilka lat, co pół roku była rotacja młodych na obozach,treningach 1 drużyny(Widejko,Michalak,Górski,Kurowski,Kamiński,Jagiełło,Żurek,Cichocki,Kopczyński,Mikita itd.) i kończyli w najlepszym razie na wypożyczeniach.Może teraz Berg chce iść inną drogą,i "zainwestować" w tych kilku piłkarzy mieć ich pod ręką cały czas i po jakimś roku ocenić ich przydatność do drużyny.
Ochotnik owszem, było i stąd m.in mieliśmy Furmana,Łukasika itd. A kasa za nich w większości była solidna. Wg mnie gdy ktoś jest w fajnej formie, gra fajne mecze to powinien dostać taką nagrodę jako motywacje tj chociażby ogon w lidze czy pucharze a najmniej treningi w 1. Natomiast dziś mamy sytuację,w której dana grupa młodzieży jest wykorzystywana bądź nie w 1 zespole niezależnie od formy lub ich gry. Były przecież przypadki,że ci młodzi,którzy obecnie są włączeni do kadry pierwszego zespołu schodzili do rezerw i nawet w połowie nie rozgrywali takiego meczu jak np Misiak czy Tomasiewicz aby potem znów trenować i liczyć na szansę w jedynce. Z kolei ci,którzy regularnie pokazywali się z dobrej strony na boiskach 3 ligi odbierali taki stan rzeczy jako demotywacja. Zwłaszcza ci,którzy również świetne mecze grali w kadrze.. A na finał usłyszeć,że potrzeba im wypożyczenia.. Nie biorę pod uwagę,że to może być przez kogokolwiek z zawodników odbierane jako motywacja do dalszej pracy.. Tomasiewicz jest tego wspaniałym przykładem. W końcu mogli go zabrać na zgrupowanie razem z Misiakiem aby udowodnił,że coś w nim jest a potem ew. zadecydować o wypożyczeniu.
Nie mówię,z góry zaznaczę,że Berg źle podchodzi lub co gorsze nie zna się czy coś w tym stylu ale widzę,ze nie wszystko w klubie pracuje nienagannie.
Furman i Łukasik - no tak,ale weź pod uwagę,że oni też nie zaczęli od razu grać w pierwszym składzie,tylko dopiero po kilku latach treningów z pierwszym zespołem.

Jeśli chodzi o piłkarzy schodzących do rezerw,to nie tylko młodzi kiepsko się prezentowali,ale także pełnoetatowi piłkarze 1-zespołu.Pewnie zgranie też było problemem,skoro razem nie trenują.

Jeżeli chodzi o Tomasiewicza,to umiejętności czysto piłkarskie ma,ale jego problemem są warunki fizyczne.Poza tym w Legii na jego pozycję jest kilku piłkarzy,więc szukają dla niego klubu na wypożyczenie.
~k
 • 0 / 0
.. przy czym przez "warunki fizyczne" nie należy rozumieć tylko wzrostu, ale całokształt (przede wszystkim jest tragicznie wolny)
Ochotnik nie do końca "po kilku latach". Wtedy była ME.
Zgranie to jedno a brak formy to drugie..
Warunki fizyczne to nie jest element decydujący.. Są zawodnicy,którzy mimo kiepskich warunków nadrabiają tym,czymś co niewątpliwie Tomasiewicz pokazuje w naprawdę dobrych meczach. Rozumiem,że jest rywalizacja natomiast nie rozumiem dlaczego jemu w nagrodę za dobrą formę nie sprezentować jednego zgrupowania.. Niech się pokaże na tle dobrych firm. Wtedy na pewno o takie wypożyczenie łatwiej.

~k zarówno wzrost jak i np szybkość można nadrobić. Duda też nie jest demonem szybkości, czy też Rado lub Pinto a mimo to nadrabiają. Tomasiewiczowi można byłoby spokojnie dać szansę na zgrupowaniu.

Reasumując już.. Warto dać czasem szansę każdemu,który jest w dobrej formie przez większość rundy, nawet na 1 zgrupowaniu. 3 sparingi, niech chociaż w dwóch wystąpi na te 30 min czy 1 połowę. Jeśli wyraźnie odstaje od potencjalnych konkurentów to odesłać na wypożyczenie.
~Sebol
 • 0 / 0
Bierz ich chlopie i dawaj więcej szans...Na transfery nie ma, bieda, wiec uzupełnienie 1 składu być musi. Oby znow po sprzedaży kolejnego uzdolnionego rodaka (bo na kim Legia zarabia miliony jak nie na polskich perełkach) nie przyszedł zaciąg cypryjsko-brazylijski, bo Pinta, Ronany już mi bokiem wsychodza...
~Seb
 • 0 / 0
Ja w tej całej 5-tce nie widzę na razie tego błysku, co w Bieliku. Bardzo dobrze w przeszłości zapowiadał się Misiak, ale zastopowała go kontuzja, oprócz Makowskiego chłopak najlepszy w tej chwili z rezerw. Ciekawe czy któryś z nich nie wypali. Bardzo dobre warunki ma też Moneta - szybkość, siła i porównywalna z Bartczakiem technika.
Co ty wiesz... Ten cały Bielik jada ryby z frytkami w galeriach.. wiesz co to znaczy?!
~Seb
 • 0 / 0
Fish and chips i koniecznie zawinięte w rożek o fakturze gazety.
~obiektywnie
 • 0 / 0
Berg(zgadzam się na wszystko) to kogo teraz odstrzelisz? kto po Orlando,Bieliku...

Kogo sobie życzysz Piecha,Lewczuka...?

Aha przepraszamy za Dudę którego nie chciałeś...

Ludzie dajcie spokój z tym Bergiem,któremu na drugie Fart
~bartus
 • 0 / 0
a TY masz na czole frajer i nikt Ci tego nie mowi bo zal Ciebie wiec nie odzywaj sie frajerze
~Y
 • 0 / 0
A wieteska?
No właśnie co z nim. Moim zdaniem Wieteska to będzie super obrońca.
Zapomniał o nim :))) Albo to zemsta za to,że do Jagi nie poszedł na wypożyczenie :)
A Wieteska to nie jest przypadkiem pełnoprawny piłkarz pierwszego zespołu? Chyba jest.
intheknow jak większość tych co zostali wymienieni w newsie...
Widocznie dla Berga Wieteska musi zaliczać się do innej grupy piłkarzy, skoro nie został wymieniony wśród "rezerwistów". Dobrze dla niego.
~aBcD.
 • 0 / 0
Z tego co kojarzę to Wieteska będzie teraz grywał głównie w CLJ, ponieważ chcą wywalczyć bezpośredni awans do Youth Champions League, a w przyszłym roku... Kto wie, może załatwią mu wypożyczenie na poziomie ekstraklasy?
~Chcemy Tomasiewicza
 • 0 / 0
Bierz Grzesia łysolu
Grzesiowi szukają klubu nowego. W Legii przez najbliższe pół roku co najmniej nie zagra.
Pan trener Berg to musi być wyjątkowo ślepy, albo co jeszcze gorsze, za nic nie zna się na swojej robocie. No, bo, jak tu można być obojętnym wobec takiego talentu jaki codziennie piłkarz Tomasiewicz objawia nawiedzonym wyznawcom polskiej myśli szkoleniowej.

Ja, tam wierzę Panu trenerowi Bergowi, co to Bielika odkrył, niż wyznawcom panatomasiewiczowego talentu.
Parfisal Piecha też odkrył i gdzie on jest ? :))) Ano skończył rywalizację z 36 latkiem i wylądował w GKSie :) że też norweska czy tam angielska myśl szkoleniowa tak mocno się zawiodła na swym nosie :)
Tomasiewicz nie gra,bo na jego pozycji gra Duda, Szwoch,Rado.. a nawet Pinto mógłby czy Sagan lub Sa. Zbyt duża rywalizacja.
Do Piecha przymierzała się Legia od kilku sezonów tylko był za drogi, Urban też chciał go ściągnąć. Pokaż mi klub czy trenera który ma 100% sukcesów transferowych.
Zamiast psioczyć na "polską myśl szkoleniową" czy na młodych pokazuje,że żaden trener nie jest nieomylny. Czy to w transferach czy we wprowadzaniu młodych.
Nie ma trenerów i w ogóle ludzi nieomylnych ale za to "Polska myśl szkoleniowa" to dno bez wyjątku.
Nie ma co oburzać się polską myśl szkoleniową... Już bez przesady... W końcu co jak co ale owoce tejże myśli są sprzedawane za niezłe pieniądze przez niezłe firmy... To również o czymś świadczy. Wszystko,co obce nie znaczy lepsze..
Ja akurat jest wielbicielem Polski i tego co u nas się dzieje od 89 roku, niestety "polska myśl szkoleniowa" to niechlubny wyjątek. Nie oznacz to że Polacy są mniej zdolni, przyczyną jest skostniały PZPN obsadzony przez Piechniczków żyjących piłką sprzed 30-40 a nawet 50 lat. Niestety wszystko co nowe i świeże ci panowie duszą w zarodku a główną myślą jest nadal podręcznik Talagi:)
~Vojtala_
 • 0 / 0
Ryczkowski kompletnie mnie nie przekonuje, ale moze sie wyrobi.
~fawfa
 • 0 / 0
Ryczkowski ma w kontrakcie z urzędu treningi z pierwszą drużyną i ileś tam minut w meczach pierwszej drużyny, dlatego w tamtym półroczu trochę sobie pograł.
~Vojtala_
 • 0 / 0
No to sluszna taktyka. Niech zagra raz 90 a nie meczy sie przez 9 meczy po 10 minut :D
~agag
 • 0 / 0
To i zagrał w superpucharze i innym meczu już nie pamiętam z kim od początku, a czy do końca nie pamiętam, wątpie by kondycyjnie wytrzymywał.