Reklama HEG

Hołownia może zagrać w Koronie?

Piotr Kamieniecki

Źródło: Przegląd Sportowy

22-01-2019 / 02:02

(akt. 22-01-2019 / 02:15)

Mateusz Hołownia może trafić na wypożyczenie do Korony Kielce. Siódmy zespół Ekstraklasy chce się rozstać z Kenem Kallaste i szuka nowego lewego obrońcy.

Mateusz Hołownia rozegrał w tym sezonie pięć spotkań w pierwszym zespole. Po transferze do Legii Luisa Rochy, szanse 20-latka na grę przy Łazienkowskiej zmalały do zera. Defensor nie pojechał na zgrupowania do Troi i rozpoczął okres przygotowawczy z trzecioligowymi rezerwami stołecznego klubu. Mistrzom Polski zależy na wypożyczeniu piłkarza do klubu z Ekstraklasy. Latem było blisko przenosin do Płocka, lecz temat nie wypalił. Teraz możliwy jest transfer czasowy gracza do Korony Kielce. 

"Przegląd Sportowy" poinformował, że Hołownia może trafić do Kielc na wypożyczenie trwające do końca sezonu. 20-latek miałby zastąpić w Koronie Kena Kalaste, z którym klub chce się rozstać, a trener Gino Lettieri nie widzi dla niego miejsca w składzie. 

Korona zajmuje aktualnie siódme miejsce w rozgrywkach Ekstraklasy. Hołownia cały poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów. 

 

Komentarze (44)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Wydaje się, że Hołownia dostał szansę na pokazanie się w e-klapie, czy ją wykorzysta z pewnością kibice bardzo by chcieli.
Plutonowy
 • 1 / 0
Fajna opcja dla niego, w Legii teraz nie pogra. Lepiej w ekstraklasie niż w niższych ligach.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 1 / 0
Przy obecnym trenerze Korony to opcja bardzo dobra. Najważniejsze jest by grał jak najwięcej i na jak najwyższym poziomie bo sam fakt "bliskości" pierwszej jedenastki nic mu nie da.
To jego jedna z ostatnich szans by udowodnić przydatność do Legii. Niema już 18 lat. I nikt nie będzie czekał e nieskończoność.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
treningi wymagajace, szansa na pół roku grania, chyba wszyscy sa na tak
Generał broni
 • 2 / 0
Fajnie jakby się udało wypożyczyć go do eklapy, a nie 1 ligi.
Będzie można zweryfikować jego grę na właściwym poziomie i to powinno dać odpowiedź czy latem powinien wrócić do naszego zespołu, żeby powalczyć o miejsce w składzie.
Jędzy takie wypożyczenie dużo dało w pewnym czasie.
Dokładnie, zamiast tłuc się na zapleczu lepiej zbierać doświadczenie na najwyższym poziomie rozgrywkowym. W dodatku Kielce wydają mi się dobrym kierunkiem. Ten Włoch potrafi przygotować fizycznie a i za jego rządów Korona gra w miarę ciekawą piłkę (jak na nasze standardy). Myślę że tam mógłby się rozwinąć.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Bez dwóch zdań nasz piłkarz będzie tam miał możliwość rozwoju, przy dobrym trenerze i zdecydowanie mniejszej presji niż jest w Warszawie.
No, myślę, że Korona to byłby dobry kierunek by grać, rozwijać się i pokazać swoje możliwości. Trener kumaty, presja na zwycięstwa w sumie mała no i ładne okoliczności przyrody. Nic tylko grać i trenować.
Generał broni
 • 0 / 0
Sportowa:
no trener spoko i poukładana drużyna.
Niezgodzie też pobyt w Ruchu w eklapie pomógł i następnym sezonie nie był to dla niego już duży przeskok, więc to byłoby dobre wypożyczenie w tym przypadku.
Domyślny awatar Kapitan
 • 1 / 0
To byłaby świetna okazja dla Hołowni. Ma szansę ogrywać się w klubie e-klapy, co jest najważniejsze dla jego rozwoju.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Zdecydowanie lepiej gdy jest to możliwe na poziomie ekstraklasy niż 1 ligi. Najważniejsze żeby grał i wszedł poziom wyżej. Dobry trener dla niego teraz.
Jeżeli wypożyczenie zostanie sfinalizowane to bardzo dobra informacja. Hołownia na razie nie ma szans na grę w Legii. A w jego wieku trzeba grać by mieć szansę na dalszy rozwój. Chociaż miałem nadzieję, że to in będzie następcom Hlouska. Ale skoro wzięli Rochę to temat upadł. Hołownia ma teraz pól roku pod okiem dobrego trenera jakim jest Lettieri. Oczywiście jak na nasza ligę. jest wymagający i tez goni do pracy. Jeżeli zostałby dalej w dwójce to nie przeskoczy pewnego poziomu i zostanie średniakiem. Trzymam kciuki by się udało.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Musi się udać. Oby podpisał tą umowę. Tylko dlaczego taka krótka?
Czyżby nie pewna sprawa była z Adamem?
Zostawili sobie furtkę powrotu w razie czego.
Jeśli ma tam grać to bardzo dobry kierunek...śladamj Jędzy chyba nikt nie bedzie miał nic przeciwko jakby to podobnie sie potoczyło
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Jeżeli miałby za jakiś czas prezentować poziom Jędzy to nie mam nic przeciwko temu aby tak się stało.
Na razie daleko mu do tego, ale nie jest powiedziane że niemożliwe.
"Hołownia może zagrać w Koronie?"
NIE można wchodzić na boisko z ostrymi przedmiotami - także na głowie :)
Kapitan
 • 0 / 0
Z papieru sobie wytnie
Generał broni
 • 0 / 0
dzidzius, to zależy od korony, jak wygrawerowana na czole to czemu nie.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
W koronie może grać król, a kto królowi zabroni? Jemu wszystko można :)
biper1
ale król jest tylko jeden :))
Generał broni
 • 0 / 0
W "grze o tron" jest ich bez liku.
Zbylu
Ale zazwyczaj chyba krótki ich żywot
Domyślny awatar Kapitan
 • 2 / 0
Tak naprawdę dla niego to ostatni dzwonek, żeby zacząć grać w Ekstraklasie- w maju skończy 21 lat, a spotkań w Legii w Ekstraklasie to chyba na palcach jednej ręki można się doliczyć. Jeśli nie zacznie grać już na wiosnę w Koronie albo innym zespole, to chłopak się zmarnuje- już nie mówiąc o tym, że wtedy do Legii droga w zasadzie zamknięta, bo nawet w innych zespołach Ekstraklasy może się nie łapać. Gryszkiewicz- miesiąc temu skończył 19 lat i 20 spotkań w Ekstraklasie. O wiele więcej niż starszy o 1,5 roku Hołownia. Szkoda trzymać go w III lidze, jeśli nie Korona czy inny zespół Ekstraklasy, to I liga. Nie dziwi mnie, że nie grał w Legii- Hlousek jednak nie dawał szans na grę, pewien poziom trzymał i Hołowni do niego trochę brakowało. Jednak w Ekstraklasie jest posucha na lewej obronie, daje mu to szansę, bo potencjał jakiś tam jest w nim. Tylko teraz tak- wypożyczenie z opcją wykupienia czy nie? Jeśli tak, to trzeba zastrzec możliwość kupna za niską kwotę oraz procent od ewentualnego transferu. Jeśli nie, to obawiam się, że jego pozycja może nie być taka mocna jeśli przyjdzie ktoś jeszcze- w Koronie grałby jako wahadłowy, a przecież mają Ivana Jukicia, który również może tam grać oraz Mateja Pucko. Hołownia nad Jukiciem ma jednak przewagę, że na lewej stronie grałby zawodnik lewonożny (to samo z Matejem Pucko, choć nie do końca, bo u Pucko jest raczej obunożny), a na dodatek Jukić i Pucko są bardziej ofensywnymi zawodnikami, a Hołownia bardziej pasuje na wahadło niż ww. dwójka. Oby grał- Ekstraklasa czy I liga to już mniej istotne, ale musi grać bo będzie jak z Monetą- wiecznie utalentowany zawodnik, który w wieku 24 lat nie radzi sobie z poziomem Ekstraklasy, co jest już skreśleniem kariery poza Polską, bo już Ekstraklasa to jest cienizna, a co dopiero I czy II liga.
Dobrze napisane. Z Monetą nie wiem dokładnie co jest. Albo został popełniony w pewnym momencie błąd w szkoleniu i kształtowaniu kariery, albo chłopak ma jakiś problem z mentalem, że nie jest w stanie wejść na wyższy poziom. W Legii młodzież ma naprawdę trudne zadanie, żeby zagrać w jedynce. To musi być ktoś naprawdę na wysokim poziomie. Osobiście uważam, że Hołownia jest w stanie się jeszcze rozwinąć, ale do tego potrzeba gry - i to - jak słusznie zauważyłeś - nie w III lidze tylko w Ekstraklasie lub ew. w I lidze.
Generał broni
 • 1 / 0
Myślę, ze problem polega na tym, że środowisko ciśnie na zawodnika a presja go zjada. Może lepiej rozpocząć karierę od 1 czy 2 ligi i stopniowo piąć się w górę ale podstawa to występy na boisku a nie oglądanie z ławki rezerwowych.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Trudno się przebić młodzieży od razu do I zespołu.
Wydaje się że należałoby wypożyczać piłkarzy. Jednak jest to o tyle trudne, że nie każdy klub chce piłkarzy których trzeba ograć i sobie pójdą. Bywa że kluby nie chcą takiego piłkarza, albo chcą żeby Legia za niego płaciła, albo taki piłkarz przesiedzi na ławce na wypożyczeniu.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Moneta nigdy nie grał jakoś super, nieźle pokazał się na ME to go wykupiono chyba bardziej z myślą o szybkiej sprzedaży...
Dobry ruch półroczne wypożyczenie niech się ogrywa
Domyślny awatar Kapitan
 • 2 / 0
Wygląda na dobry pomysł. Ogra się w Eklapje plus u Letteriego jest konkretne zapieprzanie i dużo taktyki.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
To go wzmocni, jeżeli oczywiście się przebije.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Dobry ruch. Jak się przebije i okrzepnie wróci lepszy.
Bardzo dobry ruch jeśli Szymon będzie tam miał plac.
Z innej beczki trochę zastanawia mnie Rocha. Mam nadzieję, że wniesie coś do drużyny. Jeśli jest przeciętniakiem to cały ruch z Hołownią będzie dla mnie niezrozumiały.
Domyślny awatar Kapitan
 • 1 / 0
Może Hołownia jest sporo poniżej przeciętniaka po prostu?
Szymon?
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
To nie ten z TVNu :D Mateusz- Szymon to z Prokopem w tych co mają talent się produkuje :D Ale sam na początku miałem rozkminę- Mateusz czy Szymon? :D
Szymon :D
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Oj tam, lapsus koledze się wkradł :)
Generał broni
 • 0 / 0
Prokop lepszy na stałe fragmenty gry :)
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
no jest szansa że jak Szymon to i się pomodli przed grą
Pułkownik
 • 0 / 0
Może.
Kierunek dobry, przynajmniej nauczy się fizycznej gry
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 3 / 0
Trener ciekawy, niemieckie przygotowanie fizyczne może tylko skorzystać i ważne że nie 1 liga.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Jeśli będzie grał to skorzysta.
W jego sytuacji najbardziej istotnym jest łapanie doświadczenia.