Hołownia podpisał czteroletni kontrakt z Legią

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia Warszawa

11-06-2018 / 17:31

(akt. 04-01-2019 / 13:40)

20-letni Mateusz Hołownia, młodzieżowy reprezentant Polski, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów, podpisał nowy kontrakt z Legią do 2022 r.

Hołownia zaliczył ponad 30 spotkań w młodzieżowych reprezentacjach Polski, od kategorii U15 do U20. W I zespole Legii zadebiutował w meczu o Superpuchar Polski z Zawiszą Bydgoszcz w lipcu 2015 r. Do klubu z Łazienkowskiej dołączył już jako 13-latek w 2011 r., był mistrzem Polski Centralnej Ligi Juniorów U19, występował również w drużynie rezerw. W ostatnim sezonie lewy obrońca grał na wypożyczeniu w Ruchu Chorzów, którego był podstawowym zawodnikiem. Na zapleczu Ekstraklasy zaliczył 29 meczów i zdobył 3 bramki.

Komentarze (16)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Przez mistrzostwa w tym sezonie kilku młodych dostanie szanse od początku sezonu, będą mieli możliwość przepracowania okresu przed sezonem. Mam nadzieje że 2-3 wskoczy do składu jak Szymański.
~Sobieryba
 • 0 / 0
wszystko byłoby fajnie gdyby nie to że chłopak nawet w II ligowym Ruchu strasznie odstawał tzn czasem do przodu coś próbował chociaż na totalnym chaosie z tyłu nic nie bronił ale to nic, talentu brak a i charakter podobno mało sportowy i problemowy
Domyślny awatar Plutonowy
 • 1 / 0
Z lewymi obrońcami w Polsce jest wielki kłopot, więc na bezrybiu i rak ryba. Nie jestem pewien, czy po sezonie w Ruchu Hołownia jest gotów na ekstraklasę. Jego drużyna przegrała wiosną kilka meczów 0:6 czy1:6. Oczywiście nie mozna zrzucać wszystkiego na niego, ale niestety maczał palce w tych blamażach.
Domyślny awatar Chorąży
 • 1 / 0
Jakbyś Pazdana umieścił w defensywie Ruchu to też by tyle tracili :)
Masowo juniorzy grali i dlatego tak odstawali do I ligi.
Domyślny awatar Sierżant
 • 1 / 0
Bardzo dobrze dać szanse młodym na zgrupowaniu a może akurat z 4 wypali i było by mega
Domyślny awatar Sierżant
 • 1 / 0
Michalak Hołownia Wieteska do rotacji z podstawowym składem + 1 kozak do ataku i można spać spokojnie.
Domyślny awatar Chorąży
 • 6 / 0
Do rotacji z Hlouskiem. Niech się chłopak w otoczeniu dobrych graczy rozwija.
~abc
 • 0 / 0
coraz wiecej chłopaków z Bialej Podlaskiej w Legii. Gratulacje dla chlopakow
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Supr .W lidze nie powinien być niż Holusek .Przyda się zdrowa rywalizacja a może i pierwsza jedenastka .Liczę ,że Klaw zmontuje fajny zespół :)
Więc jednak nie odszedł do Płocka.Dobry ruch podobno najlepszy Lewy Obrońca 1ligi minionego sezonu.Powinien konkurować z Hlouskiem.Nie ma sensu ściągąć lewego obrońcy z zagranicy skoro nie ma pieniędzy na ponad przeciętnego grajka.Przydałby się jeden transfer do ofensywy,ale porządny.
Domyślny awatar Major
 • 5 / 0
Ja też uważam, że to dobra zasada, jeśli szukamy piłkarzy do rywalizacji. Zamiast czekać do końca okienka na "magika" i w konsekwencji brać w panice kogokolwiek z zagranicy, jak to się często zdarzało, lepiej postawić na młodego, obiecującego, już sprawdzonego gracza.
Pozdrawiam.
~Mac
 • 7 / 0
Be Er A Wu O
Brawo brawo brawo!!!
Brawa dla zarządu i dla Mateusza.
Walcz, chłopaku, i pokaż, co potrafisz. Powodzenia :D
Podporucznik
 • 12 / 0
Boże jak dobrze. Przedłużali kontrakt z Michalakiem, z Żyro, a z nim to nie wiem czemu nie przedłuzyli wcześniej. Mamy sporo farta, bo Wisła Płock się nim poważnie interesowała, a po zarobieniu 4 000 000€ nie mieliby najmniejszego problemu by go przekonać finansowo. Jednak widać, że to Legionista z krwi i kości. Daj z siebie wszystko na zgrupowaniu chłopaku :).
Nie ma co szukać LO, moga tez sie rotowac z Hlouskiem. Dobry ruch, teraz niech walczy i pokarze sie ze zasluguje na pierwszy skład.
~laska
 • 0 / 5
nie wiem, może przez rok Hołek się zmienił, ale do tego czasu nie dość że był słaby, to jeszcze niemądry
Podpułkownik
 • 2 / 0
Z tych 4 baniek na transfery zostanie może 500 k. Reszta... Klub ma duże potrzeby. Każdy klub...