Iga Świątek pójdzie w ślady Radwańskiej?

Piotr Kamieniecki

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

03-02-2019 / 16:00

(akt. 03-02-2019 / 17:45)

Była za mała, ale strasznie zawzięta.Kiedy mnie pan przyjmie do klubu? Ja już chcę grać! Wtedy on odpowiadał: – Stań przy ściance i odbijaj. Jeśli piłka nie upadnie ci przez pół godziny, wejdziesz na kort. I Iga ambitnie odbijała - opowiada o początkach z tenisem Igi Tomasz Świątek, ojciec tenisistki Legii.

– Pamiętam taki obrazek: Trenowaliśmy na kortach niedaleko stadionu Legii. Akurat z biegania wracali piłkarze Legii. Ich trener Jacek Magiera zatrzymał się przy korcie, gdzie ćwiczyła Iga, popatrzył, zamyślił się. I powiedział piłkarzom: Panowie, zobaczcie. Dziewczyna niby nie może... ale jednak może! Legioniści byli pełni podziwu - opowiada Świątek, ojciec tenisistki, która na Australian Open doszła w tym roku do drugiej rundy.

– Nie chciałem lecieć do Australii, bo w ten sposób zaoszczędziłem kilkanaście tysięcy złotych, które mogę przeznaczyć na rozwój Igi. Tym, co córka zarobiła w Melbourne, podzielimy się z Warsaw Sports Group, a resztę wydamy na rozwój.– Iga będzie grała, walczyła o punkty, poprawę rankingu. Ale najpierw musi skończyć szkołę, do matury niecałe dwa lata. Jest pomysł, by poszła na studia, które organizuje WTA, ale do tego jeszcze sporo czasu. Przed nią przede wszystkim ciężka praca. Na szczęście Iga o tym wie. Wszystko w jej rękach. I głowie - opowiada ojciec tenisistki, który zauważa, że nie ma wielu chętnych, by sponsorować jego córkę. 

Cały tekst dotyczący Igi Świątek przeczytać można w tym miejscu.

Komentarze (27)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Made in Po(L)and. Trzymam kciuki
Kapitan
 • 0 / 0
Jakoś nie przepadam za tenisem, Radwańską. Milo, że sekcja tenisa w Legii ma taka nadzieję na sukcesy w dużym tenisie.
Wszyscy liczymy na sukces Igi, jak będzie dalej trenować i się tak rozwijać to może nawet przerośnie Radwańską.
~Yorick
 • 0 / 0
Chyba z 30 lat nie oglądałem tenisa i nasze polskie 'gwiazdy' (Radwańska i zwłaszcza Janowicz) z ich humorami w tym nie pomogły. Teraz jest szansa na zmianę. Iga wygląda na fantastyczną dziewczynę także w sensie osobowości/mentalności. Będę mocno trzymał kciuki.
Pułkownik
 • 0 / 0
Wcześniej, przed Radwańską była fajna dziewczyna. Magda Grzybowska. Była dużą nadzieją polskiego tenisa. Doszła bodaj do 37 miejsca w rankingu i... Zdrowie nie wytrzymało. Szkoda. Swietna tenisistka, sympatyczna i mądra dziewczyna. Iga z charakteru wydaje się do niej podobna. Oby osiągnęła więcej niż Grzybcia. I niż Agnieszka Radwańska.
Major
 • 0 / 1
Radwańska raczej nie poradziłą sobie na miarę oczekiwań, bo w pewnym momencie, kiedy grała nawet w turnieju Masters (ATP World Tour Finals) wydawało się, że faktycznie należy do światowej czołówki. Okazało się inaczej. Trzeba mocno kibicować Idze, żeby zaprezentowała się na kortach lepiej niż Radwańska, bo to świetna dziewczyna.
Pułkownik
 • 0 / 0
Agnieszka poradziła by sobie spokojnie, gdyby przy swoim talencie, technice i charakterze, miała jeszcze dobre warunki fizyczne. To jedyne czego zabrakło jej do wygrywania największych - czytaj najdłuższych i najsilniej obsadzonych, turniejów.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Powodzenia Iga walcz i trenuj a czas bedzie Twoim sprzymierzencem.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Iga będzie lepsza niż Radwańska.
Generał
 • 1 / 0
Iga wydepcze ślady, o których Radwańska mogła tylko pomarzyć.
Pułkownik
 • 1 / 5
oby nie poszla w slady radwanskiej bo radwanska miala zawsze jakis taki "wredny ryj"
Podpułkownik
 • 0 / 1
Rozumiem, że to w ramac hejt stop?
A Ty robisz wredne wpisy!
Do do Seby, oczywiśćę
Pułkownik
 • 0 / 0
Seba, masz lustro?
Kapitan
 • 0 / 0
bardzo jej kibicuje - tenis to mój sport nr 2 a niewiele sukcesow mamy a tu taki talent i do tego Legionistka :-)
Krok po kroku niech się rozwija a gdzie zajdzie czas pokaże
Szeregowy
 • 0 / 0
CO może a czego nie może dziewczyna? Chłopaki i Dziewczyny! O co cho?
Szeregowy
 • 0 / 0
CO może a czego nie może dziewczyna? Chłopaki i Dziewczyny! O co cho?
Żeby tylko Igi nie zajechano...
spokojnie
sponsorzy na kolanach będą szli
dziewczyna ma mega talent i mega osobowość właściwą dla wielkich sportowców i bedzie sie rozwijać ...tylko spokojnie nie przedobrzyć i nie zabić w niej pasji i ochoty do pracy
Plutonowy
 • 0 / 0
Iga waleczna i zadziora, a jej ojciec też mądrze prawi. O ile przetrwa psychicznie pierwsze porażki z klasowymi przeciwnikami i wyciągnie z nich właściwą naukę to będzie o niej głośno :)
Podpułkownik
 • 0 / 0
Tenis to gra gdzie koniecznym jest... posiadanie ojca zamordysty.... Da radę Iga. Ma ku temu predyspozycje. Chłodna głowa i ciężka praca. Powodzenia.
Co to ćwierć-artykuł?
Generał broni
 • 0 / 0
I odniesienie do GW, gdzie trzeba wykupić prenumeratę.
Już Redakcja mogłaby wrzucić cały artykuł z podaniem źródła.
Plutonowy
 • 3 / 0
Kacza, chyba nie w przypadku wywiadu, który musi uzyskać autoryzację. Jakiekolwiek modyfikacje nie wchodzą w grę, a przeniesienie tekstu 1:1 nawet z podaniem źródła to kradzież.
Generał broni
 • 2 / 0
No to chociaż jakieś ciekawsze i obszerniejsze fragmenty, których nie ma na samym początku w części bezpłatnej.