News: Dwie legionistki polecą na Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska olimpijskie: Bartnik ósmy w mikście

27.07.2021 12:50

(akt. 27.07.2021 13:08)

Zawodnik Legii Warszawa, Tomasz Bartnik, zajął wraz z Anetą Stankiewicz ósme miejsce w mikście w karabinie pneumatycznym (10m) w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polacy nie awansowali do finału.

W pierwszej rundzie kwalifikacji Tomasz Bartnik i Aneta Stankiewicz spisali się świetnie. Uplasowali się na drugim miejscu (630,8 pkt). W kolejne fazie już tak dobrze nie było. Polacy zostali ostatecznie sklasyfikowani na ósmej pozycji (414 pkt) i nie zdołali awansować do finału. Przed Bartnikiem jeszcze rywalizacja w karabinie dowolnym trzy postawy, w której kilka lat temu został mistrzem świata.

Koszewska odpadła w 1/8 finału

Była zawodniczka Legii Warszawa, Karolina Koszewska (boks), świetnie zainaugurowała występy polskich pięściarzy w Japonii. W I rundzie, w kategorii do 69kg, pokonała jednogłośnie na punkty reprezentantkę Uzbekistanu, Shakhnozę Yunusovą (5:0). Jej rywalką w 1/8 finału była Turczynka Busenaz Surmeneli (wolny los w I rundzie). Na tym etapie lepsza okazała się przeciwniczka, która zwyciężyła 5:0.