III kolejka Idea Ekstraklasy

Źródło:

08.08.2005 05:49

(akt. 26.12.2018 22:40)

Mnóstwo emocji i bramek tak najkrócej można opisac trzecią kolejkę Idea Ekstraklasy, którą rozegrano w dniach 5-7 sierpnia 2005 roku. Na czele tabeli znajduje się z dorobkiem siedmiu punktów Wisła Kraków. Tyle samo ma Pogoń Szczecin, ale ma gorszy stosunek bramek niż mistrz Polski.
Trzecia seria spotkań Idea Ekstraklasy rozpoczęła się w piątek. Właśnie na pierwszy dzień kolejnej serii spotkań zaplanowano najciekawszy mecz. Mowa tu o spotkaniu Groclinu Grodzisk Wielkopolski – Wisła Kraków. Mistrzowie Polski pokonali wicemistrzów 4:2 (1:1). Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale ostatecznie przegrali, podobnie jak cztery poprzednie mecze ligowe z Wisłą. Po raz kolejny skutecznością popisali się Tomasz Frankowski i Paweł Brożek. W drugim piątkowym spotkaniu nareszcie skuteczność odzyskali piłkarze Legii. W ciągu ośmiu minut Marcin Klatt zdobył trzy gole w meczu z GKS Bełchatów. Były to pierwsze bramki Legii w tym sezonie i pierwsze gole Klatta w barwach tego zespołu. Legia pewnie wygrała 3:0 (0:0) i z pięcioma punktami awansowała na trzecie miejsce w tabeli, razem z Górnikiem Zabrze. Natomiast beniaminek z Bełchatowa z dorobkiem jednego punktu zamyka tabelę. PMEDIATrzecia pozycja Legii nie jest należy do niespodzianek, natomiast uznać można za taką postawę Górnika Zabrze. W sobotnim spotkaniu zespół dysponujący najmniejszym budżetem w lidze pokonał przed własną publicznością po dobrej i skutecznej grze znacznie bogatszą Cracovię Kraków 3:0 (2:0). Piąte miejsce w tabeli zajmuje obecnie Amica Wronki, która wygrała w Wodzisławiu z Odrą 4:0 (1:0). Zespół trenera Macieja Skorży, zdeklasował swojego przeciwnika, tysięcy na listę strzelców wpisali się: Marcin Wasilewski, Paweł Kryszałowicz, Jacek Dembiński, oraz Filip Burkhardt. Jak przystało na pojedynki Lecha i Wisły Płock kibice obejrzeli w Poznaniu niezwykle emocjonujący i dramatyczny mecz. Lech odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując Wisłę Płock 3:2 (1:0). Był to mecz walki z wieloma faulami i aż dziewięcioma żółtymi kartkami. Spotkanie miało dwóch bohaterów - Dariusz Gęsior z Płocka rozegrał w polskiej ekstraklasie czterysetne spotkanie, a jubileusz uwieńczył zdobyciem gola. Natomiast Piotr Reiss w barwach Lecha zdobył setnego gola, a dodatkowo trafienie w 84. minucie zapewniło poznaniakom wygraną. Trzeci raz w tym sezonie drużyna Zagłębia Lubin zremisowała spotkanie. Tym razem w meczu z Polonią Warszawa. Przez 78 minut, po czerwonej kartce dla Litwina Vidasa Alunderisa, piłkarze „Czarnych Koszul” grali z przewagą jednego zawodnika. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Bośniak Ensar Arifović, a wyrównał osiem minut przed końcem meczu Maciej Iwański. PMEDIATrzeci remis zanotowały również zespoły Arki i Górnika Łęczna. W sobotę spotkały się w Gdyni, a ich mecz zakończył się wynikiem 1:1 (0:1). Pierwsi bramkę zdobyli goście. W 35 minucie Grzegorz Bronowicki umieścił piłkę w bramce Arki i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej polowy. W drugich 45 minutach gospodarze zagrali agresywniej i w 55 minucie Grzegorz Niciński doprowadził do remisu. Pomimo kilku okazji z obu stron wynik spotkania nie uległ już zmianie. W ostatnim spotkaniu trzeciej kolejki dziewięć tysięcy kibiców w Szczecinie oglądało zwycięstwo Pogoni nad Kolporterem Koroną Kielce 4:2 (1:1). Piłkarze beniaminka nareszcie zdobyli pierwsze w historii gole w ekstraklasie, jednak było to za mało by pokona świetnie dysponowana Pogoń. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Brazylijczyk Edi Andradina, który z dorobkiem trzech trafień, wspólnie z Pawłem Brożkiem, Tomaszem Frankowskim i Marcinem Klattem, przewodzi klasyfikacji ligowych strzelców. W trzeciej kolejce rozgrywek zdobyto 31 goli. Sędziowie ukarali piłkarzy 37 żółtymi i dwoma czerwonymi kartkami. Stadiony odwiedziło ok. 39 tys. widzów. Wyniki 3. kolejki Idea Ekstraklasy: Groclin Grodzisk Wlkp. - Wisła Kraków 2:4 (2:1) GKS BOT Bełchatów - Legia Warszawa 0:3 (0:0) Lech Poznań - Wisła Płock 3:2 (1:0) Górnik Zabrze - Cracovia Kraków 3:0 (2:0) Arka Gdynia - Górnik Łęczna 1:1 (0:1) Odra Wodzisław - Amica Wronki 0:4 (0:1) Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0) Pogoń Szczecin - Kolporter Korona Kielce 4:2 (2:2) Tabela: (Miejsce, drużyna, mecze, punkty, bilans bramek) 1. Wisła Kraków 3 7 8:3 2. Pogoń Szczecin 3 7 7:3 3. Górnik Zabrze 3 5 3:0 3. Legia Warszawa 3 5 3:0 5. Amica Wronki 3 4 6:3 6. Lech Poznań 3 4 5:5 7. Polonia Warszawa 3 4 3:3 8. Cracovia Kraków 3 4 1:3 9. Odra Wodzisław 3 4 1:4 10. Arka Gdynia 3 3 2:2 10. Górnik Łęczna 3 3 2:2 10. Zagłębie Lubin 3 3 2:2 13. Wisła Płock 3 3 3:5 14. Groclin Grodzisk Wlkp. 3 2 4:6 15. Kolporter Korona Kielce 3 1 2:5 16. GKS BOT Bełchatów 3 1 0:6