fot. Janusz Partyka/legia.com

Inauguracja Szkoły Mistrzostwa Sportowego w LTC

Maciej Ziółkowski

Źródło: legia.com

05-09-2023 / 22:22

(akt. 05-09-2023 / 22:28)

W poniedziałek, 4 września, zainaugurowano otwarcie Liceum Ogólnokształcącego i nowy rok szkolny w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Legia Training Center. To kolejne, precedensowe wydarzenie w najnowszej historii klubu.

W uroczystości, która stanowi symboliczne otwarcie nowego rozdziału klubowej akademii, uczestniczyli m.in. Dariusz Mioduski (prezes i właściciel Legii Warszawa), Tomasz Zahorski (prezes Legia Training Center), Kosta Runjaić (trener Legii), Marek Śledź (dyrektor stołecznej akademii), Grzegorz Benedykciński (burmistrz Grodziska Mazowieckiego), przedstawiciele lokalnych władz, Fundacji Legii i Legia Soccer Schools. Zgromadzonych powitał prowadzący inaugurację nowy dyrektor szkoły Maciej Strożek.

Uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego są zawodnicy występujący w akademii Legii. Szkoła, mieszcząca się w budynku klubu, oferuje elastyczną możliwość połączenia treningów piłkarskich z nowoczesną edukacją i stanowi kolejny krok w procesie wszechstronnego rozwoju młodych piłkarzy. Na jej potrzeby dostosowano aranżację i wyposażono w sprzęt sale na terenie ośrodka.

Komentarze (9)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Ile perełek z tego będzie...czas pokaże
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Otwarcie z pompą tylko żeby z tego projektu coś się dobrego wykluło dla Legii
Pułkownik
  • 0 / 0
Mają rozmach.
Generał brygady
  • 4 / 0
Tak mi się przypomniały dyskusje po ogłoszeniu budowy LTC w Książenicac: co za durna lokalizacja, kto tam będzie w stanie dojeżdżać na treningi z Warszawy itp.

Wygląda na to, że nie wszystkie wizje prezesa Mioduskiego były takie głupie, jak się wtedy wydawało znacznej części komentujących.
Marszałek Polski
  • 1 / 0
Jeśli co roku jeden diament błyśnie w tej szkole to będzie ok
Również liczę na to, że nasza akademia zacznie „produkować” diamenty. Jednak póki co błyszczą to się jedynie oczy księdzu…
Jeśli to lubisz wyślij SMS z treścią... ;)

Bardzo rozsądne i z korzyścią dla młodych piłkarzy rozwiązanie.
Generał brygady
  • 4 / 1
Będąc w takiej szkole i w takim ośrodku jak LTC to jak wygrać życie razy 500. W wieku 15 lat już praktycznie jesteś ustawiony do końca życia jeżeli tego spektakularnie nie spieeerdolisz. To jest kosmos jakie teraz to pokolenie ma możliwości w porównaniu do tego co było 25 lat temu. Jak mawiał klasyk "wspaniała inicjatywa zarządu" :)
Szkoda że 99% tego narybku Jednak to “sp*****lii”