fot. Janusz Partyka/legia.com

Inauguracja Szkoły Mistrzostwa Sportowego w LTC

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: legia.com

05.09.2023 22:22

(akt. 05.09.2023 22:28)

W poniedziałek, 4 września, zainaugurowano otwarcie Liceum Ogólnokształcącego i nowy rok szkolny w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Legia Training Center. To kolejne, precedensowe wydarzenie w najnowszej historii klubu.

W uroczystości, która stanowi symboliczne otwarcie nowego rozdziału klubowej akademii, uczestniczyli m.in. Dariusz Mioduski (prezes i właściciel Legii Warszawa), Tomasz Zahorski (prezes Legia Training Center), Kosta Runjaić (trener Legii), Marek Śledź (dyrektor stołecznej akademii), Grzegorz Benedykciński (burmistrz Grodziska Mazowieckiego), przedstawiciele lokalnych władz, Fundacji Legii i Legia Soccer Schools. Zgromadzonych powitał prowadzący inaugurację nowy dyrektor szkoły Maciej Strożek.

Uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego są zawodnicy występujący w akademii Legii. Szkoła, mieszcząca się w budynku klubu, oferuje elastyczną możliwość połączenia treningów piłkarskich z nowoczesną edukacją i stanowi kolejny krok w procesie wszechstronnego rozwoju młodych piłkarzy. Na jej potrzeby dostosowano aranżację i wyposażono w sprzęt sale na terenie ośrodka.

Polecamy

Komentarze (9)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.