Marek Szabrański

Źródło:

18.03.2007 21:22

(akt. 23.12.2018 18:02)

- Nie ma za bardzo jak tłumaczyć tej porażki. GKS strzelił trzy bramki i zasłużenie wygrał. My strzeliliśmy tylko jedną bramkę, a piłka nożna, jak wiadomo polega na zdobywaniu goli. Przez pierwsze 30 minut to Legia prowadziła grę, a Bełchatów nie stworzył sobie żadnej dogodnej sytuacji - powiedział po meczu były zawodnik Legii, a obecnie członek sztabu szkoleniowego aktualnych mistrzów Polski, <b>Jacek Magiera</b>.
Czego zabrakło Legii w dzisiejszym meczu, żeby pokonać GKS Bełchatów? - Przy stanie 0:0 mieliśmy parę fantastycznych sytuacji do zdobycia gola, ale ich nie wykorzystaliśmy. GKS w ciągu kilku minut zdobył dwie bramki i trudno było potem nam grać. Czy obrana defensywna taktyka, przygotowana specjalnie na ten mecz, sprawdziła się? - Można to tłumaczyć na różne sposoby. To nie do końca była taktyka defensywa, gdyż w pierwszej połowie graliśmy także ofensywnie i mogliśmy zdobyć kilka goli. Gdy atakujemy w akcjach bierze udział 10 zawodników podobnie jest gdy bronimy, to całym zespołem. Nie ma pewności, że gdybyśmy wyszli w innym ustawieniu to nasza gra wyglądałaby inaczej. Obserwatorzy tego meczu podkreślają, że Legia była dzisiaj mniej zdeterminowana aby wygrać niż GKS. - Można powiedzieć, że przede wszystkim zabrakło nam bramek. Drużyna GKS stworzyła sobie więcej sytuacji i wykorzystała je. Byli pod naszą bramką bardziej precyzyjni.