Jacek Zieliński Kosta Runjaić
fot. Marcin Szymczyk

Jacek Zieliński: Kosta Runjaić jest niedostępny dla reprezentacji Polski

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Liga+ Extra

17.09.2023 20:35

(akt. 17.09.2023 21:15)

– Trener Runjaić a reprezentacja Polski? Gdy wróciłem z tygodniowego urlopu, to Kosta zażartował, mówiąc, że zabiera ze sobą dwóch asystentów, których umieściłem mu w sztabie – opowiadał w Lidze+ Extra dyrektor sportowy Legii, Jacek Zieliński.

– Raz popełniłem wielki błąd. Bodajże w styczniu, na zgrupowaniu w Turcji, udzieliłem wywiadu nt. kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski. Powiedziałem wtedy, że najlepszą osobą na to stanowisko jest Kosta Runjaić i zdałem sobie sprawę, że to były dwa słowa za dużo (śmiech). Uważam, że świetnie zna ekstraklasę, potrafi kapitalnie organizować pracę i dobierać ludzi do sztabu.

– Reprezentacja? Powiedzmy, że jest sześć razy mniej czasu w roku na pracę z zawodnikami niż w przypadku trenera klubowego. Wszystko musi być zrobione perfekcyjnie, zawierać gotowy plan, porządną analizę i odpowiedni zespół ludzi, który potrafi przyspieszyć. Myślę, że Kosta mógłby to wykonać na bardzo wysokim poziomie, ale niestety jest niedostępny.

Polecamy

Komentarze (38)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.