Jacek Zieliński: Na Legii nie gra się byle jakich meczów

Maciej Ziółkowski

Źródło: Cracovia, Legia.Net

19-05-2022 / 20:30

(akt. 19-05-2022 / 20:30)

– Na Legii nie gra się byle jakich meczów, tam zawsze jest atmosfera, która potrafi zmotywować, ponieść. Chcemy się dobrze zaprezentować przy Łazienkowskiej, zdobyć punkty i zająć 6. pozycję w ekstraklasie – mówił przed spotkaniem z "Wojskowymi" (21.05, godz. 17:30), w 34. kolejce PKO Ekstraklasy, trener Cracovii, Jacek Zieliński.

– Nikt nie pauzuje u nas za kartki, problemy dotyczą sytuacji zdrowotnej. Virgil Ghita ma pęknięty nos po meczu z Wisłą Płock, ale jest dla niego przygotowana maska, dlatego istnieje możliwość, by zagrał w sobotę. Sergiu Hanca dość mocno naciągnął przywodziciel, jego szanse na występ przy Łazienkowskiej są znikome. Kamil Ogorzały się rozchorował, nie pojedzie z nami do Warszawy – w jego miejsce dokooptowaliśmy Roberta Ożoga z drugiej drużyny. Przeciwko Legii nie wystąpią również Jablonsky, Jugas oraz Balaj, którzy trenują praktycznie z pełnym obciążeniem, nie wchodzą jeszcze w gry i będą gotowi dopiero od 14 czerwca, czyli startu okresu przygotowawczego. Pelle van Amersfoort znajdzie się w kadrze na rywalizację z "Wojskowymi", tak jak Luis Rocha.

– Czy uda się uniknąć myślenia o urlopach z racji ostatniego spotkania sezonu? Myślę, że nie, bo to raczej normalne. Zadanie prawie wykonane, ale zależy nam na wywalczeniu 6. miejsca. Na Legii nie gra się byle jakich meczów, nie wiadomo skąd wziętych – tam zawsze jest atmosfera, która potrafi zmotywować, ponieść. Chcemy się dobrze zaprezentować przy Łazienkowskiej, zdobyć punkty i zająć 6. pozycję w ekstraklasie. Oczywiście, w tym tygodniu pojawiły się już lżejsze obciążenia, lecz w dalszym ciągu czuć mobilizację, jest premia do podniesienia, która być może da zawodnikom fajne wakacje. Mamy o co grać, nie ma żadnej taryfy ulgowej.

– Gdy przychodziłem do Cracovii, to Legia była praktycznie na szarym końcu tabeli. Nie dopuszczałem myśli ani nie wierzyłem, że warszawiacy będą zamieszani w walkę o spadek, bo to zbyt dobra drużyna, by mieć takie problemy. Czy to, że zajmiemy wyższą lokatę od "Wojskowych" w tych rozgrywkach, jest powodem do wielkiej satysfakcji? Być może tak, lecz my się tym akurat zbytnio nie napawamy.

– Sądzę, że w drużynie Legii będzie trochę pożegnań z klubem, z kibicami. Myślę, że ci zawodnicy będą mocno zmotywowani, by przynajmniej tym występem w jakiś sposób osłodzić fanom nieudany sezon. Spodziewam się meczu otwartego, my też nie chcemy przyjechać do Warszawy i się zamurować, bo generalnie tak nie gramy. Uważam, że może być to ciekawe spotkanie. Podejrzewam, że oba zespoły będą chciały grać do przodu, co sprawi, że bardzo ważna okaże się defensywa. Jeśli podtrzymamy to, co w ostatnich kolejkach – a prezentujemy się dość solidnie i czysto w obronie – to będzie dobrze.

Komentarze (18)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Major
  • 0 / 0
Mało to było na Legii marnych meczy? Były i będą, głupia gadka.
Generał broni
  • 1 / 0
Pani Trenerze nie ma się co oszukiwać, to będzie pierwszy sparing przed nowym sezonem.
Podporucznik
  • 0 / 0
Co by nie pisać, ale po przejęciu schedy po Whiskaczu, Cracovia gra lepsza piłkę .. solidny ligowy trener. A co do meczu, liczę na zakończenie tego słodko-gorzkiego sezonu zwycięstwem Legii..
Major
  • 2 / 0
No właśnie, czy to jeszcze "efekt nowej miotły" czy umiejętności nowego trenera? czy raczej brak umiejętności starego? Stawiam to trzecie; takiej władzy jaką Probierz miał w Cracovii, nie miał chyba nikt w ostatnich kilkunastu latach.
Probierza dobrze opisuje przysłowie:
"Krowa która dużo ryczy, mało mleka daje"
Ciekawe kto będzie bardziej zadowolony po meczu. Nasz dyrektor sportowy czy ich trener? Obstawiam, że Jacek Zieliński
Marszałek Polski
  • 0 / 1
W żółtych płomieniach liści?
Ci trzej co zaminusowali to jacyś kretyni
Podporucznik
  • 0 / 0
Nie przejmuj się, niektórych myślenie boli... ;)
Mam nadzieję na dobry mecz i zwycięstwo. Na pewno będzie to ostatni mecz Legii w tym składzie. Zawodnicy powinni się godnie pożegnać z Kibicami. Letnia przerwa będzie w tym roku wyjątkowo krótka, oby była owocna dla Działu Skautingu i Dyrektora Zielińskiego.
Marszałek Polski
  • 2 / 2
"Jacek Zieliński: Na Legii nie gra się byle jakich meczów"
Owszem Jacku, gra się, gra......
Jemu chodziło, że goście nie grają byle jakich meczów, nie gospodarze ;)
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Jemu chodziło o to, żeby zaszpanować.
Tak na zakończenie sezonu Fajnie by było zobaczyć taki otwarty mecz z wieloma golami
Jacek co ty pierdo....... Na Legii to wszyscy zawsze mieli rozwolnienie w szatni. Osoby sprzątające zawsze miały dużo roboty po was w wc.
Generał brygady
  • 0 / 4
Tener Craxy popłynął oj popłynął.
Ogólnie to mam nadzieję, że spadniecie w przyszłym sezonie.
Myślałem, że to wywiad z Zielem jest...