Jacek Zieliński
fot. Marcin Szymczyk

Jacek Zieliński o sytuacji po odejściu Ernesta Muciego

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Polsat Sport, Cafe Futbol

11.02.2024 13:23

(akt. 12.02.2024 15:47)

Jacek Zieliński był gościem programu Cafe Futbol. Dyrektor sportowy Legii mówił o sytuacji po odejściu Ernesta Muciego i celach stołecznego klubu.

– W przyrodzie jest tak, że jak znikają największe ryby drapieżne, to pojawiają się kolejne, które anektują terytorium. Jeżeli dojdzie do transferu w miejsce Ernesta Muciego, to musi być to zawodnik naprawdę bardzo jakościowy albo taki, który prezentuje odpowiedni poziom, zbliżony do Albańczyka, z perspektywą rozwoju. Jeśli nie uda się ściągnąć jednego lub drugiego takiego piłkarza, to wtedy pewnie zostaniemy w obecnym układzie personalnym i wykonamy taki ruch latem.

– Po odejściu Ernesta mamy cztery "dziesiątki" – są Josue, Marc Gual, Maciej Rosołek i Bartosz Kapustka, czyli obsada na tej pozycji jest całkiem dobra. "Kapi" był cofnięty na "ósemkę", lecz wiadomo, że to bardziej numer dziesięć. Najlepsze mecze na "dziesiątce", w takim ustawieniu, miał jeszcze za trenera Michniewicza. Uważam, że wiosną 2021 był najlepszym graczem Ekstraklasy, wyglądał znakomicie, dyskutowaliśmy w kwestii powołania go do reprezentacji Polski. Wówczas do kadry trafił Sebastian Kowalczyk i porównywaliśmy ich dane statystyczne.

– Budżet buduje się poprzez przewidywania dot. transferów, sukcesów, ale zbyt optymistyczne podejście – opierające się m.in. na mistrzostwie oraz Champions League – prawdopodobnie go nie zepnie. Trzeba to wypośrodkować. Zakładaliśmy obecność w TOP 3 Ekstraklasy, co jest planem minimum, plus awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Uważam, że drugi cel był trochę na wyrost, gdyż wiedzieliśmy, jak trudno przebrnąć przez eliminacje. Taką ścieżkę przeszły bodajże 2 z 32 zespołów, w tym Legia. Złoty medal MP ułatwia sytuację. Zdobywca ligi – dzięki punktom wywalczonym w pucharach przez Lecha, Raków i nasz zespół – startuje nie z 1., tylko 2. rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów, w której poznaniacy czy warszawiacy byliby rozstawieni. Jeśli zwyciężasz na tym etapie, to masz już zagwarantowaną grę w LKE, zachowując szanse na LE i LM.

Co wiesz o Legii w europejskich pucharach?

Galeria: Legia - Sporting 1:0
1/10 Kto jest najlepszym strzelcem legionistów w historii gier o europejskie puchary?

Polecamy

Komentarze (411)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.