Jacek Zieliński: Sytuacja nadal jest patowa

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

03-06-2020 / 18:13

(akt. 03-06-2020 / 18:34)

-  30 maja pojawiły się informacje od premiera rządu dotyczące tego, że współzawodnictwo sportowe do 150 osób jest możliwe. W związku z tym natychmiast wysłaliśmy pismo do PZPN-u w sprawie omówienia naszej kwestii na forum Komisji ds. Nagłych – mówi w rozmowie z Legia.Net Jacek Zieliński, dyrektor akademii Legii Warszawa.

- Pierwsze odwołanie złożyliśmy do Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, który podjął autonomiczną decyzję, miał do tego prawo. Oni prowadzili bowiem rozgrywki I grupy III ligi. W pewnym momencie dostaliśmy wsparcie od Zbigniewa Bońka. Prezes napisał list do WMZPN z sugestią, żeby można było rozwiązać sprawę w miarę jak najbardziej sportowy sposób, sugerując takie rozwiązanie i oferując jakąś pomoc. To była druga droga. No i trzecia, najświeższa, czyli odwołanie do Komisji ds. Nagłych. Próbowaliśmy działać na trzech płaszczyznach.

- Nie mogę powiedzieć jakie są szanse na rozegranie meczu z Sokołem Ostróda, trudno mi to ocenić. Wciąż czekamy na odpowiedź WMZPN. Odwołanie to złożyliśmy zaraz po decyzji, która nie przewidywała rozegrania spotkania i skutkowała zamknięciem rozgrywek. Nadal nie mamy z WMZPN odpowiedzi. No i nie wiemy jak ustosunkuje się PZPN do naszej prośby rozstrzygnięcia sprawy na forum Komisji ds. Nagłych i czy ten problem zostanie na niej przedstawiony. Tak jak mówię, w poniedziałek poszło pismo w tej sprawie. Dzisiaj mamy środę - dodał Jacek Zieliński. Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że ta sprawa nie była rozpatrywana na środowych obradach. 

- Cały czas jestem w kontakcie z trenerem Piotrem Kobiereckim, który jest najmocniej zainteresowany tą sytuacją. Dopytuje codziennie, a zdarza się, że nawet więcej niż raz dziennie. Pyta jak się mają sprawy i co się dzieje. Na bieżąco go informuje. Niestety, czasami są trochę lepsze a czasami trochę gorsze informacje. Mimo wszystko sytuacja nadal jest patowa. Trudno powiedzieć w jakim kierunku to będzie zmierzało. Mam osobiście nadzieję, że rozwiążemy temat  w sposób sportowy. Bo tutaj nie ma żadnych, ale to żadnych przeciwwskazań,  żeby rozegrać mecz w czerwcu i rozstrzygnąć kwestię w sposób sportowy. A nie przy zielonym stoliku.

Dyrektor akademii Legii odniósł się także do pytania odnośnie tego, czy jest możliwy awans Sokoła i Legii II do II ligi. – Nie wnioskowaliśmy o awans tylko sportowe rozstrzygnięcie. Czyli o możliwość rozegrania meczu, który miał odbyć się jesienią. Jeśli są powodu ku temu, żeby przełożyć spotkanie, to przenosi się je na najbliższy możliwy termin – tak mówi regulamin. Zaproponowaliśmy, żeby zagrać 10 dni od pierwotnego terminu. Myślę, że była to realna data, natomiast wniosek nie został przyjęty przez WMZPN. Ze względu na odwołanie Sokoła, który argumentował sprawę tym, że zaplanował już renowację boiska, zaraz po ostatnim meczu. W konsekwencji spotkanie zostało przeniesione o 137 dni. To nie jest też jakby zgodne z zapisem regulaminowym. I to nie jest najbliższy termin.

- Co ciekawe, termin został przeniesiony na 1 kwietnia. Gdyby nie koronawirus i obostrzenia z tym związane, to wówczas pięciu naszych zawodników z drugiej drużyny zostałoby ponownie powołanych na zgrupowanie U-17, w ramach rozgrywek Elite Round. Uważam, że również ta druga decyzja, o przeniesieniu meczu na początek kwietnia, była nieuczciwa w stosunku do nas. Bo musielibyśmy znowu zagrać mocno osłabieni albo znowu zgłaszać kwestie przeniesienia spotkania.

Komentarze (38)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
zieliński jako działacz i trener nic nie pokazał i próbuje zrobić z naszych juniorów jakieś ćwiary i załatwić wszystko przy stoliku
zieliński, nie rób z naszych rezerw cip, nie chcemy być jak Celtic
Obawiam się że ta sytuacja nie zakończy się dla Legii pomyślnie... Leśne dziadki widzą że Legia wygrywa, ma dwa trofea do zdobycia...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dlatego róbmy swoje, przewaga w lidze jest spora. Damy radę
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A co do trzeciej ligi to Legia zrobiła to co należało, odwołała się. A co te dzbany zrobią to już raczej nie mamy wpływu. Ogólnie kuriozalna sytuacja gdzie wyłoniło się kilku hipokrytów płaczących o fair play i duchu gry a skomlejących o awans przy zielonym stoliku
Generał brygady
 • 0 / 0
I tak ta ostróda zleci szybciej niż awansuje...
Ale aby zleciec to musi najpierw awansowac...
~G.
 • 0 / 2
awansować obie druzżyny jak Hutnik i Motor
po co nerwy, po co konflikty
czy z innych lig ktoś jeszcze się kłóci? pytam, bo nie wiem...
i tak II liga miałaby 20 ekip i nikt by nie pauzował!
swoją drogą uważam, że I i II liga powinny iść na wzór Anglii i po 22/24 ekipy mieć z rozsądnym zrobieniem barażu i spadków, żeby zniwelować ryzyko handlu
Weź kolego spójrz na tabelę a potem pisz. Chociaż trochę trudu sobie zadaj.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Średnio można awansować pierwszą i trzecią drużynę
Generał brygady
 • 1 / 0
Ale byłby skowyt:D
Ale druga i trzecia drużyną mogą bezpośrednio zagrać między sobą o miejsce premiowane awansem, o ile PZPN pozwoli na takie salomonowe rozwiązanie. A Sokoła miejmy wtedy dokładnie tam, gdzie powinniśmy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Druga z trzecią mogą, tyle że to trochę bez sensu
Nie, tu trzeba po prostu rozegrac zalegly mecz. mam nadzije ze to tego dojdzie. Inaczej bylby wstyd. I najlepiej na neutralnym boisku to byloby bardziej fair ale nawet w zasranej Ostrodze.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Nie tyle patowa, co patologiczna.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Nie wiem co wy z tą "sytuacją patową". pat to koniec gry i remis z urzędu. Więc ocb?
Generał dywizji
 • 0 / 1
Remisowa sytuacja w szachach
Ale również : "sytuacja trudna, w której żadna ze stron nie ma możliwości manewru".
Pasuje jak widać w naszej sytuacji.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Aha, bo ja nie wiedziałem. Nie mogę się od tych szachów oderwać, taki los.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Przyjemny sposób spędzania czasu wolnego - gra w szachy, a potem jakaś dobra lektura. Dobry przykład dla młodzieży ale nie tylko.
Spkojna dzielnica to i czas na spacer powinien się znaleźć :)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Przyjemny sposób spędzania czasu wolnego — gra w szachy na wolnym powietrzu.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Dobry pomysł, popularny w Nowym Jorku ale i u nas jest to możliwe. W paru miejscach można znaleźć stałe konstrukcje do gry na świeżym powietrzu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Chodzi wam o te szachy parkowe z figurami wielkości kabiny prysznicowej?
~Bearman
 • 0 / 0
kurczę wszyscy grają - a tu jednego meczu nie można dograć
Porucznik
 • 2 / 0
może dlatego, że nie wszyscy, a na tym poziomie nikt
A tam. Takie jest życie i pogodzić się z tym trzeba, a nie jakieś chore akcje twiezyc. Skoro te nasze rezerwy są takie dobre żeby grać w 2 lidze, to dlaczego wcześniej nie zagwarantowali sobie spokoju? Nie to nie i udowodnić za rok, że się należało. Lech tak się cieszył i co ta ich młodzież pokazała w 2 lidze? Z naszymi będzie podobnie. Więc nie rozumiem o co ta wojna. Liga francuska, tam to dopiero mogą być dymy. Miliony stracone. A tu wojna o 2 ligę.
Tak, tak...porównuj młodzież Legii do młodzieży amiki...
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Spodziewam się, że zostanie zastosowany sposób użyty w większości niedokończonych lig - uznane zostanie tabela po ostatniej rozegranej w pełni kolejce. Po tej nieskończonej my zdobyliśmy komplet, sokół stracił 5pkt (I nadal prowadzi!), inne drużyny z czołówki też potraciły . Nie wiem jak jest z dołem tabeli. Wtedy awans i tak dostanie Sokół A my spadniemy niżej.
Chyba że przeszkodą są właśnie spadkowicze...?
Dobrze przynajmniej, że nie spadniemy... wyżej.

;}
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Z konstrukcji zdania i kontekstu "spadnięcie niżej" jest jak najbardziej ok. w tym przypadku.
Sierżant
 • 0 / 0
Tylko ze chyba biorac pod uwage ten mecz Legia - Ostroda to te 19 kolejek nie zostalo z pelni rozegrane nie?
~aaa
 • 0 / 1
Jak nie dadza rozegrac tego zaleglego meczu to trzeba przestac wysylac mlodziez na zgrupowania - tylko nas to oslabia i zaburza rytm meczowy zawodnikow.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
I co tym zyskamy? Że młodzież nie wybierała by Legii?
~Fiu fiu
 • 1 / 0
W czym tkwi problem , aby ten mecz rozegrać tuż przed startem nowych rozgrywek...
Marszałek Polski
 • 2 / 0
W tym że sokół może stracić awans
Generał broni
 • 4 / 1
Rozdwojenie jaźni na całego. tyle się mówi o potrzebie szkolenia, żeby kluby inwestowały w młodych polskich piłkarzy i jak przychodzi co do czego, to się okazuje że interesiki jakiś prowincjonalnych krętaczy są górą. A reszta to pieprzenie, bredzenie o sprawiedliwości dla zamazania krętactwa. Taki mamy klimat.
A potem się dziwią, że biznes nie chce inwestować w ten burdel i marnować na to czasu, zdrowia i pieniędzy.
Ja uważam prywatnych właścicieli klubów w Polsce za herosów opętanych pasją, bo inaczej nie umiem sobie wytłumaczyć ich zaangażowania.
~Maniek 78
 • 2 / 11
Było grać w normalnym terminie i nie byłoby tego zamieszania.Mamy tyle piłkarzy że mogliśmy zagrać a nie odwoływać bo dwóch pojechało na kadrę.
Dokładnie. I wstyd mi za te chore hasła "
Porucznik
 • 3 / 0
Jasne, mogliśmy w tym terminie zagrać praktycznie pierwszą drużyną. I to niby byłoby ok? Mam inne zdanie.