Jan Kocian: Jest szansa na zwycięstwo w Warszawie

Marcin Szymczyk

Źródło: efortuna.pl

30-10-2014 / 19:00

(akt. 08-12-2018 / 07:55)

Mecz z Legią będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem Jana Kociana w roli trenera Pogoni. W niedzielnym meczu z Cracovią Słowak figurował bowiem w protokole meczowym jako „asystent”, a dopiero dwa dni temu PZPN wyraził zgodę na to, aby mógł formalnie objąć stery w drużynie ze Szczecina (teoretycznie powinno być to niemożliwe, bo związek zabrania trenerom pracy w dwóch klubach tej samej klasy rozgrywkowej w ciągu jednej rundy, a Kocian do niedawna pracował w Ruchu Chorzów). Jakiego meczu szkoleniowiec spodziewa się dziś w stolicy?

- Każdy piłkarz i trener chce wygrywać wszystkie mecze i o to postaramy się w czwartek na Legii. Trzy dni po spotkaniu w Warszawie gramy także na wyjeździe z Górnikiem Zabrze w Ekstraklasie, ale myślę, że mamy na tyle szeroką kadrę, że ewentualne roszady w kadrze zespołu nie wpłyną na jakość gry. Myślę, że jest szansa na zwycięstwo, bo legioniści pewnie nie zagrają najsilniejszym składem, ale z drugiej strony ławka, jaką dysponuje trener Berg, jest bardzo długa i nie ma znaczenia, czy gra Duda, Radović czy Szwoch - jakość drużyny cały czas jest bardzo wysoka - dodaje Słowak.


- W meczach z Legią nam nie idzie (Pogoń nie wygrała z "Wojskowymi" od dziesięciu lat) i pamiętam, że ostatnio też mówiłem, że czas najwyższy to zmienić, ale się nie udało i przegraliśmy u siebie 0:1. Trzeba jednak walczyć. Takie mecze są fajne i chcemy się pokazać z dobrej strony - dodał Rafał Murawski.

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094