Jarosław Kotas: Legia nas rozczarowała, rozczarowuje, ośmiesza się

Maciej Ziółkowski

Źródło: Stan Futbolu

23-05-2020 / 16:25

(akt. 23-05-2020 / 16:58)

- Piłkarze z rezerw Legii zakładają sobie jakieś karteczki na czoła, że cierpią za kadrę. Nie cierpią za kadrę! Niech się przyznają i powiedzą wprost, kto im bronił przyjechać na mistrzowski mecz do Ostródy?! Przecież oni mają 40 zawodników. Jak jeden bramkarz czy zagraniczny piłkarz nie może zagrać, to wielkiej tragedii nie ma. Dziwię się, że zawodnik za 250 tysięcy euro czy więcej, gra w rezerwach. Legia II Warszawa powinna grać w piątej lidze i pokazać chłopakom kierunek - chcesz być piłkarzem, to graj w ekstraklasie – mówił w programie "Stan Futbolu" Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła Ostróda.

- Ja bym nie poszedł do Legii II grać w piłkę. To byłby dla mnie obciach. Robiłbym wszystko, żeby grać w ekstraklasie, pierwszym zespole. Legia wypromowała fajnych zawodników z trzeciej ligi. Dzisiaj może zarobić duże pieniądze za Karbownika. Nikt o tym nie mówi, ale Legia nie tak dawno spadła z trzeciej ligi - to było dwa lata temu. Wygraliśmy z nimi rywalizację na boisku. Tabela pokazała, że mieliśmy wtedy punkt przewagi nad nimi. Legioniści spadli. A po miesiącu okazało się, że dostali awans – jak to ktoś dzisiaj krzyczy - przy zielonym stoliku. Legia awansowała kosztem zespołu, któremu zabrakło sto tysięcy złotych na dalszą egzystencję i o tym dziś zapomina. To oni wymyślili sobie jakieś regulaminy, że mogą nie przyjeżdżać. Ktoś główkuje nad terminarzem. Też zobaczyliśmy kiedy będziemy grać, w lipcu było już wiadomo, że gramy z Legią. Nasz grający trener, Piotrek Kołc, mówił: „Kurde, mol. Akurat przywiozą nam ligowców, bo mają przerwę na kadrę”. Ja mówię: „Czym się przejmujesz, Piotr. Dla naszych kibiców będzie to jakaś atrakcja. Przyjedzie wielka Legia. Niech przywiozą wszystkich reprezentantów, grajmy. Bo piłka jest dla kibiców, dla piłkarzy”. Ale Legia zaczęła kombinować jak koń pod górę, a dzisiaj ma problemy.

- My, jak sami wiecie, nazywamy się Sokół Ostróda, lecz naszym głównym sponsorem jest Ostróda Yacht. Sponsor, który musi żyć 24 godziny na dobę dla tego zakładu. Daje miejsca pracy prawie dwóm tysiącom ludzi w Ostródzie. Tam jest naprawdę ciężko. W pewnym momencie właściciel musiał zamknąć zakład. W Ostródzie jest szpital dla całej Warmii i Mazur, gdzie ludzie chorują. Obostrzenia są tam bardzo duże. Po moje fryzurze widać, że nie chodzę do fryzjera. Chłopaki mieszkali w hotelu u drugiego prezesa, który też nas sponsoruje, utrzymuje. Trzeba było zamknąć hotel pracowniczy, zrobić dezynfekcję. Zawodnicy porozjeżdżali się do domów, od dwóch miesięcy się nie widzimy. Musimy mieć do siebie zaufanie, że trenują. Czekaliśmy, co się urodzi.

- Widzę, iż w Niemczech chłopcy do podawania piłek dezynfekują piłki. W Ostródzie nie mamy takich możliwości. Musimy też dbać o ludzi, społeczeństwo ostródzkie. Odwołano Reggae Festival, na który przychodziło wiele ludzi i zjeżdżał cały świat. Zenek Martyniuk nie przyjedzie, disco polo odwołane. Zamyka się amfiteatr. Wczoraj dowiedziałem się, że w Sopocie odwołany będzie turniej - 20 lat temu wygrał w nim chyba Nadal. I ta choroba, którą nazywam dżumą, nie minęła, a my już zapominamy. Ludzie noszą maseczki na krtani i mówią: „Fajnie jest, nic się nie działo”. Zapytajcie tych, gdzie się coś działo, gdzie są ludzie chorzy. Przede wszystkim patrzymy na zdrowie swoich piłkarzy, pracowników naszych firm, które nas sponsorują. I to nie jest taka łatwa sprawa, bo komuś się chce pograć w piłeczkę.

- Legia Warszawa ma swój pierwszy zespół, jestem jej kibicem. Mam koszulkę Kazika Deyny z pucharowego meczu z Atletico. Mógłbym ją ubrać, pan Stefan Szczepłek na pewno by mi zazdrościł. Kibicuję Legii od 55 lat. Ale nie dajmy się zwariować, że będziemy na siłę coś kombinować. Jesteśmy sportowcami z krwi i kości, nie uciekamy od rywalizacji, lecz ktoś musi nam zapewnić bezpieczeństwo. Nie widzieliśmy się dwa miesiące. Chłopaki mają zjechać, pytanie gdzie? Wczoraj prezes rozwiązał za porozumieniem stron umowy z 5-6 chłopakami, którzy przyszli. Bo zdają sobie sprawę, że w Ostródzie nie będzie dla nich miejsca. Jesteśmy w rozsypce. Miasto już przygotowuje się na awans do drugiej ligi, do fety, radości na 75-lecie klubu. Udało nam się wywalczyć awans. Tak jak mówię, ci ludzie pracują 24 godziny na dobę, żeby ich firmy bardzo dobrze prosperowały, prosperują. Obawiam się jednak, żeby nie było tak jak w Bytovii. Pan Gierszewski zwinął firmę Drutex od piłki i jest problem. Szanujmy ludzi, którzy poświęcają swoje pieniądze i czas.

O życzeniach dla graczy rezerw 

- Chłopakom z Legii II życzę, żeby szli śladami Karbownika, Majeckiego i jak najszybciej grali w pierwszym zespole. Z III ligi wybił się też Niezgoda, dwa lata temu strzelił chyba trzy gole Sokołowi Ostróda. Naprawdę nie kombinujemy, nie oszukujemy, ale bezpieczeństwo i zalecenia, które każą nam przestrzegać Ministerstwo Zdrowia i rząd… My tego przestrzegamy. To nie jest takie: „Hop, siup. Idźcie sobie pograjcie”. Możemy grać, ale trzeba nas zbadać, jakaś kwarantanna. Nie jesteśmy idiotami. Oglądacie co dzieje się na świecie, jak Bayern Monachium jeździ na mecze dwoma autobusami, zakładają maseczki, jakie są obostrzenia. Możemy krytykować, słyszę, że jakaś patologia i tak dalej. Brzydkie słowa, na pewno niepasujące do polskiej piłki nożnej. Bądźmy dumni i szczęśliwi, że ekstraklasa ruszy. I oby po dwóch kolejkach nie była zamknięta.  

- Prezes Zbigniew Boniek dba o naszą piłkę. Jeśli zadecyduje, że mamy grać i zabezpieczy nam obiekty sportowe, badania, kwarantanny, i tak dalej, bo jest fachowcem i wie z czym to się je, to w porządku. Ale ma pewnie swoje ucho we Włoszech, wie, że Juventus nie daje rady. Nie jest to przecież przypadkowy człowiek, który wie, czym może się to wszystko może skończyć. Łatwo zadecydować: „Idźcie sobie pograć”. A co się stanie, jeśli nas ta dżuma złapie i ja wtedy będę stał z karteczką: „dzięki głupiemu meczykowi pół Ostródy jest niestety zadżumione”? I kto wtedy podejmie odpowiedzialność? Zbigniew Boniek to nasz prezes i jego decyzje są wiążące, on zadecyduje. Na pewno wprowadzi poprawki do wszystkich regulaminów na nowy sezon.

- To wyjątkowa sytuacja. Nie porównywałbym jej do drugiej wojny światowej, bo ubliżałbym rodzicom i dziadkom, którzy już nie żyją. Bo jakby Schleswig-Holstein przypłynął drugi raz i pieprznął w stadion Lechii z Arką parę dział, to byśmy się obudzili. Fajnie, że wszystko się jakoś odmraża. Ale zachowajmy zdrowy rozsądek, dbajmy też o innych. By nie mówiło się znowu, że piłkarze to sodziarze i zadufani w sobie gamonie, którzy tylko myślą o sobie. W Sokole i Ostródzie myślimy o całym naszym społeczeństwie. Mamy specjalnie zbudowany szpital dla Warmii i Mazur. Ludzie się boją. Piłka na siłę, bo coś trzeba komuś udowodnić. Tabela nie kłamie. Legia, która jest chyba na trzecim miejscu, zaczyna zgłaszać pretensje „bo jak oni by zagrali”. Jej problemem nie jest Sokół Ostróda, jej problemem jest mecz w Piskiej, gdzie przegrała 0:5. Tego się powinni wstydzić. I „eLka”, którą noszą na klacie, to jest ”eLka” nauki jazdy. Prawdziwa „eLka” jest w pierwszym zespole, w ekstraklasie. Trzeba im wytłumaczyć: „Chłopcy, zawaliliście sobie w Piskiej, bo było dość spotkań, a macie takie warunki”. Piłkarze Legii II byli chyba niedawno na obozie w Hiszpanii. Mogli nazrywać parę mandarynek, cytrynek i jak najszybciej awansować do pierwszego zespołu. Legii życzę mistrzostwa Polski, grania z Liverpoolem, Ligi Mistrzów.

O ewentualnej decyzji w sprawie koniecznego rozegrania zaległego spotkania

- Co możemy powiedzieć? Jeśli nam powiedzą: "Jak nie rozegracie meczu, to będzie walkower i nie wejdziecie do drugiej ligi", to jesteśmy pod ścianą. Ale myślę, że tu jakiś głos rozsądku i normalności będzie decydował. Żeby tu nie było przypadku. Nie czarujmy się, chłopcy z Legii trenują od dwóch miesięcy, a nasi piłkarze siedzą w domach. My przestrzegamy rządowych restrykcji. To będzie jedna wielka niewiadoma. Gdyby nam miesiąc temu ktoś powiedział: „Szykujcie się”, to prezes na pewno nie zamykałby hotelu, nie przygotowywał się do dezynfekcji. Brakowało konkretnej decyzji, ale nie mieliśmy na to wpływu. Widzieliśmy, co się dzieje na świecie. Niby normalność wraca, idziemy w dobrym kierunku. A dlaczego? Bo przestrzegamy wszystkich obostrzeń, regulaminów. Nie pojechaliśmy nawet na święta wielkanocne do rodzin. Moja 80-letnia mama została sama w domu jak kołek. I mamy to wszystko rozwalić jakimś głupim ruchem?

- Legia II ma idealne warunki do rozwoju. Jak już nawet sam rozmawiałem z paroma chłopakami z rezerw Legii, czy nie chcieliby przyjść do Sokoła i ogrywać się w drugiej lidze. Tam będzie teraz akademia, niech produkują młodych piłkarzy. Ale nie stawiajmy naszego zarządu i sponsorów w sytuacji, że w pewnym momencie zwiną klocki. Oni przecież nie muszą nas sponsorować. Mają naprawdę dość pieniędzy i możliwości, żeby wejść w siatkówkę w Olsztynie. Kochają piłkę, to jest adrenalina. Trzeba się cieszyć, że nasi sponsorzy cały czas są z nami, ale obawiam się, że niedługo powiedzą: „no to niech się PZPN bawi w głupoty”. Będziemy mieli Legię II, Śląsk II, może za chwilę Lech II. I gdzie ci chłopcy mają grać? My też w Ostródzie szkolimy młodzież. Jesteśmy pokorni, małe żuczki. Nie będziemy wyskakiwać ponad prezesa Bońka. Jego decyzja już zapadła i jest wiążąca. Teraz ktoś próbuje to wszystko odkręcać, podważać jego autorytet i wiedzę. Ci co na niego nadają niech włączą parę meczów z jego udziałem i zobaczą, jaka to jest siła rażenia.

- Jesteśmy sportowcami, mamy charakter. Tego życzę młodym chłopcom z Legii. Chociaż widziałem, że tam jest również utalentowany 33-letni zawodnik, też karteczkę trzymał. Dla kadry bym sobie dał małego palca obciąć. A tu się teraz wrzuca, że przez kadrę oni ucierpieli. Jak ktoś gra w kadrze Polski i mówi, że cierpi,  to niech zda sprzęt i weźmie się za sprzedawanie ryb, a nie za piłkę nożną. Mam dziesięć palców, ale dwa małe bym sobie dał obciąć, żeby dwa mecze w kadrze zagrać. Jak ktoś lansuje takie napisy jak Legia, to chyba się pomylił. Tak jak się pomylił, zabraniając tym chłopcom przyjechać na mecz do Ostródy. Tam nie było pandemii, tam nie było 20 zadżumionych. Oni po prostu kombinowali, jak przysłać do Ostródy pierwszy zespół, który zrobi im awans do drugiej ligi.

O rozmowach z piłkarzami Legii II na temat przyjścia do Sokoła

- Przyjadą na hulajnodze. Gdybym dostał propozycję z Legii Warszawa, żeby im w kolejnym sezonie ze swoim sztabem pomóc w awansie do drugiej ligi, też przyjadę na hulajnodze. I nie tej elektrycznej, tylko normalnej. A co do piłkarzy – oni chcą grać. To młodzi chłopcy, którzy naprawdę ubolewali, jak dostali sygnał, że nie mają przyjeżdżać do Ostródy. Chcieli normalnie przyjechać w terminie. Ale ktoś kto dzisiaj pisze, płacze i stęka – zabronił im grania w piłkę. Nad tym trzeba ubolewać. Jak można młodym chłopakom zabronić grania w piłkę?

- Nie wiem dlaczego Legia nie przyjechała w tym dniu. Rozegrała sobie mecz z Legionovią na Łazienkowskiej i przegrała 1:2. To są fakty.

- Rozmawiam też z rodzicami tych chłopców, którzy do mnie dzwonią. Za bardzo nie lubię, jak mi rodzic dzwoni w sprawie syna i opowiada, że to ciekawy talent. Talent to powinien w pierwszym zespole grać, ale okej. I taki ojciec też mi powiedział, że go to wkurza, bo chłopak trenuje, chce dostać szansę. Jeden pojechał na kadrę, to jest wybitny i trzeba go głaskać, niech mu w tej nowej akademii zdjęcie powieszą. A drugiemu? Trener jest od tego, czy dyrektor sportowy, czy jeszcze jakiś inny cudak – bo tam za dużo ich w Legii pracuje – żeby powiedzieć zawodnikowi: „Słuchaj, byłbyś reprezentantem, pojechałbyś na kadrę. Jesteś frajerem, to jedziesz do gamoni do Ostródy. I będziesz grał z Sokołem. Strzel cztery gole, też będziesz w kadrze”.

- Sokół Ostróda czekał na ten mecz. Dla nas spotkania z Legią to jest zawsze wydarzenie. Legia nas rozczarowała, że do nas nie przyjechała, a teraz tym bardziej rozczarowuje i zawodzi. Ośmieszają się. Bo gdyby jeszcze byli na tym drugim miejscu… A przecież nie zapominajmy, że drugi jest Sokół Aleksandrów Łódzki, który grzecznie siedzi i wysłuchuje jaki jest wielki kociołek. Nie weszli teraz, mają możliwość wejścia za rok. Legioniści będą mieli bardzo fajny mecz z Polonią Warszawa, na rowerach pojadą do Ursusa. Dlaczego chcemy znowu robić tym dzieciakom coś fajnego, będą jechać i spać w hotelach w Lublinie czy Krakowie. Chyba że to ta cała otoczka osób zarządzających Legią II chce sobie przyjechać dwa dni wcześniej, pochodzić po rynku w Krakowie, a dzieciaczki zagrają. Myślę, że dla chłopaka z Legii II większą atrakcją będą derby z Polonią Warszawa – jest tam nowy sponsor, któremu życzę jak najlepiej - niż wyjazd do Gryfa Wejherowo, żeby doświadczyć warunków tam panujących. Nie róbmy zamieszania. Jeżeli Legia chce mieć fajnych piłkarzy, to ta trzecia liga idealnie im pasuje. A my nie psujmy święta w Ostródzie, gdzie są rozmowy z burmistrzami, sponsorami - życie powolutku zaczyna wracać.

Komentarze (107)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Porucznik
 • 0 / 0
A swoją drogą już widzę ten peleton na hulajnogach pędzący w stronę Ostródy. O jeździe Pana K. z jego sztabem w stronę Warszawy nawet nie wspomnę. Kto by go tu chciał?????
Porucznik
 • 0 / 0
Temu facetowi to się w drewnianym kościele cegła na łeb zwaliła. Normalnie zidiocenie wersja hard.
Podporucznik
 • 1 / 0
Z tym ze Legia II trenuje od 2 miesiecy,a oni przestrzegaja obostrzen i nie trenuja to pojechal po bandzie. Znaczy ze co,ze Legia lamala prawo? Moze trzeba oszusta podac do sadu za znieslawienie. Teraz kazdy burek wyciera sobie gebe Legia,czas to skonczyc,niech uwazaja co mowia publicznie.
Ostrzeżenie dla wszystkich udających się w rejony Ostródy. Został tam wykryty nowy, nieznany wcześniej medycynie PRĄTEK, wirus Kotasrotas. Podobno przenoszą go sokoły, ale jest też kilka przypadków przenoszenia przez osły.
Co za płaczek. To, że Legia trenuje, a oni nie, to znaczy, że należy im się awans? Nie bardzo rozumiem.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kiedy mówię „Sokół”, mam przed oczami psychiczny kołc wyrosły z tej ściemy, zhańbione kotasy, co przycupnęły jak błazny na mazurskiej chacie…
Generał broni
 • 0 / 0
Oszust z wiochy.
J.Kotas - ginekolog.
Podporucznik
 • 0 / 0
Panie Kotas tylko rozegranie zaległego meczu będzie sprawiedliwe ,bo inaczej niesmak zostanie !!
~White
 • 0 / 0
Trochę mnie ten Pan zadziwił. Po pierwsze, zarzucił Legii iż łamała zakaz treningów w czasie pandemii. Po drugie twierdz iż Legia cwaniakowała aby nie jechac w terminie meczu do Ostródy... no skoro nie miala kilku piłkarzy podstawowego składu to jakie tu cwaniactwo?
"Jesteśmy sportowcami z krwi i kości, nie uciekamy od rywalizacji". No to rozegrac ten mecz zalegly i pokazac ze z krwi i kosci
Marszałek Polski
 • 0 / 1
— To jest postać piłkarza, twardziela, który chce się zemścić na kilku wyjątkowo niesympatycznych facetach z WMPZN, którzy go wydymali.
— Ale jak to wydymali?
— No, go oszukali.
— Aha, okej. [...] Ja go nie lubię?
— Kogo?
— No, tego faceta?
— Nie.. to znaczy tak.. to znaczy nie. [...]
— Hej! Słuchaj Kotasie, nie zmuszaj mnie, żebym ci nie pokazał, gdzie... pieprz ro... wróć! gdzie raki zimują, okej?!
Generał
 • 0 / 0
W Cafe Futbol rozprawiają o naszej sytuacji i wychodzi na to, ze złodziejska decyzja jest prawomocna i uja możemy zrobić i jedynie dobra wola rudego pr-owca może coś zmienić o ile ponownie powoła NKO.
Pułkownik
 • 2 / 0
i jeszcze pomidory podrożały, czereśnie po 60PLN a truskawek nie ma kto zbierać .......
Generał dywizji
 • 0 / 0
Wiem, że zaraz znielubi mnie nawet Alaryk, Manekin i Ledarg, ale ta wypowiedź, mimo kilku bezsensownych wtrętów i porównań, jest wołaniem o zrozumienie małego klubiku. My na Legię II patrzymy jako na zaplecze treningowe dla kandydatów do zespołu o europejskich ambicjach. Patrzymy przed siebie, a nie za.
Z całym szacunkiem dla Ostródy, w której byłem i podobała mi się, dla ich Sokoła ten awans jest jak Oskar dla filmu. Spełnienie marzeń półprofesjonalnej drużyny. Nagroda za lata trenowania i grania w niższych ligach. Oni pamiętają gdzie byli i cieszą się gdzie doszli. Oglądają się wstecz.
Dla kibiców wielkiego, największego, jak na polskie warunki klubu, punkt widzenia działacza, czy kibiców z Ostródy jest niezrozumiały i nieważny. Sokół to tylko wybój na drodze do wielkości. Ale dla ludzi z Ostródy awans Sokoła to szczęście największe. Legia to jakiś kosmos nieosiągalny, abstrakcja. Proponuję zastanowić się nad tą różnicą w ocenie awansu. Różnicą wynikającą z punktu widzenia. Dla Legii to szczebelek w drodze do celu, dla Sokoła cel sam w sobie. Może największy. Nie dziwmy się ludziom związanym z Ostródą, że nie chcą zrezygnować z jego spełnienia. Nawet, jeśli zalewa nas gorycz z powodu nie całkiem oczywistego rozstrzygnięcia tej sytuacji.
PS Spodziewam się fali minusów, ale może lepiej pogadać, niż zwalać mnie za "niską jakość wypowiedzi:.
Ależ dlaczego miałbym Cię znielubić? Nic z tych rzeczy, nawet jeśli się z Tobą w czymś nie zgadzam, mam OGROMNY szacunek i to się nie zmieni.
Wspomniałeś o bezsensownych wtrętach i porównaniach - no właśnie, jest tego sporo... A głupie, że... Rozumiem też, że to dla nich ogromna sprawa, że sukces itp. ROZUMIEM! Tylko mam wrażenie, że Kotas nie chce zrozumieć drugiej strony. Nie dziwię się ludziom z Sokoła, że chcą tego awansu, to jasne, że każdy chce osiągać sukcesy na swoją miarę (może nawet ponad), ale po co opowiadać takie dyrdymały jak on i na dodatek doradzać Legii? Poza tym mam wrażenie, że gość jest po prostu ironiczny, złośliwy, te teksty o fajnych derbach tego dowodzą. I jeszcze raz powtórzę, jeśli narzeka na wyjazdy do Rzeszowa, niech zostanie tam, gdzie narzekać nie musi...
Masi, gdyby on umiał przedstawić ten problem tak, jak Ty, na pewno nie dostałoby się mu aż tak bardzo od nas. A tak? No, przepraszam, nie umiem się powstrzymać.
Pozdrawiam serdecznie, lubię i szanuję :-) Ciebie, nie Kotasa, dla mnie jest... Może na tym poprzestanę.
Miłego dnia!
Wypowiedź ma jakość ale ja się kompletnie z Tobą nie zgadzam. Pilka nożna w Polsce to nie akcja charytatywna, nie dostanie pomocy w postaci awansu ten kto ma gorzej. Trzeba to wywalczyć na boisku. Są amatorami więc niech zostaną na amatorskim poziomie. 1 i 2 liga to powinne być zaplecza drużyn ekstraklasowych do ogrywania młodych którzy będą rywalizowali też z zespołami które przynajmniej mają szkółkę, pomysl na siebie i w ten sposób chcą promować młodych by dostali się na najwyższy szczebel. Wtedy klub się z tego utrzymuje i jest korzyść dla polskiej piłki. A taki apel dajcie nam 2 ligę bo my jesteśmy biedni i za rok spadniemy z hukiem ale garstka tych chlopaczków przez chwilę poczuje się fajnie. Moim zdaniem nie o to chodzi w piłce w której chcemy podnieść jakość.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Andrzej Wajda marzył o Oscarze dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Jego filmy były w sumie nominowane czterokrotnie w tej kategorii. W końcu otrzymał go za ... całokształt twórczości.
W Ostródzie bywałem i nie spostrzegłem, aby tamtejsi ludzie byli jakoś szczególnie odmienni od innych mieszkańców naszego kraju. Jestem pewien, że wielu z tych młodych chłopaków z Sokoła będzie znacznie szczęśliwszych z awansu wywalczonego «fair and square».
Generał dywizji
 • 0 / 0
Panowie. Żeby była jasność. Byłem, jestem i będę kibicem Legii i jej dobro i powodzenie mam na uwadze przede wszystkim. Ale to nie powoduje, że nie potrafię spojrzeć na daną sytuację oczami drugiej strony. Starać się zrozumieć ich punkt widzenia. Nie znaczy to akceptacji argumentów adwersarza, ale ich wysłuchanie. Zgadzam się z Tobą Ledarg, że prawdopodobnie III liga jest naturalnym miejscem dla klubów amatorskich i półamatorskich, ale kto może im zabraniać marzyć?
Piszesz Pietrek: " A taki apel dajcie nam 2 ligę bo my jesteśmy biedni i za rok spadniemy z hukiem ale garstka tych chlopaczków przez chwilę poczuje się fajnie". Czyż nie tak samo postrzegani byliśmy przez możnych futbolu europejskiego, podczas naszej ostatniej przygody w LM? Wybacz, że zacytuję Ci stare powiedzenie: Zapomniał wół jak cielęciem był. Czi inny kaliber wydarzenia zmienia zasady postrzegania takowego?
Próbujmy zrozumieć innych, nawet jeśli się z nimi nie zgadzamy!
Generał dywizji
 • 0 / 0
Zgoda Manekin. Ale jak się nie ma... Zaistniała sytuacja nie jest winą Sokoła, ani z resztą Legii. Ale dlaczego oczekujesz od nich odstąpienia nam awansu, skoro już okoliczności są takie, jakie są? Dla nich to historyczna okazja. Dla nas... jedna z wielu. Oby ostatnia przed awansem!
Masi

"Czyż nie tak samo postrzegani byliśmy przez możnych futbolu europejskiego, podczas naszej ostatniej przygody w LM?"

Rozwiniesz tę myśl?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Masi,
nie oczekuję odstąpienia awansu.
Oczekuję rozstrzygnięcia sprawy awansu na boisku w bezpośrednim spotkaniu, które nie zostało rozegrane i którego — jako jedynego — brakuje, aby móc domknąć tabelę po dziewiętnastu kolejkach.
Oczekuję, aby Sokołowi dana była _m_o_ż_l_i_w_o_ś_ć_ doznania tej wielkiej radości sportowej, której źródłem jest obiektywne i niepodważalne zwycięstwo nad rywalem na boisku.
Tylko tyle. A może aż tyle.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Tak Pietrek. Rozwinę, choć lakonicznie. Po klęsce z Borussią w Warszawie podniosły się głosy, że tak słabe kluby niepotrzebnie zajmują miejsca w fazie grupowej LM. Nie pytaj mnie o autorów, ale nawet na tym forum wypowiedzi owe były żywo komentowane.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ale Manekin, powtarzam to już do znudzenia, nie ma możliwości rozegrania tego meczu. Nie dano jej nam, ani Ostródzie. Nie dyskutujmy więc o rzeczach niemożliwych. Rozmawiamy, ja przynajmniej, o sytuacji jaka MA miejsce. Jeżeli nadal będziemy bić pianę "a gdyby...", to dyskusja nigdy się nie skończy. Jak po Celtic'ku i Beresiu!
Generał dywizji
 • 0 / 0
Pietrek, oczywiście "meczu w Warszawie", nie "głowy w Warszawie". Zabrakło przecinka.
Ale w jaki sposób Legia dostała się do LM? To było wywalczone na boisku według przepisów UEFA a nie decyzją przy zielonym stoliku w połowie kwalifikacji.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Where there's a will, there's a way.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Czego nie rozumiesz Pietrek? Czy ja napisałem, że nie awansowaliśmy na boisku? Nie o tym była mowa, a jedynie czy ktoś powinien, czy nie powinien. W tym wątku też już nie mam siły na dalsze z Tobą przepychanki. Nie czytasz chyba całych moich postów. A może ja piszę niejasno. Nieważne. Starczy. Cześć!
Masi

"Czyż nie tak samo postrzegani byliśmy przez możnych futbolu europejskiego, podczas naszej ostatniej przygody w LM?"

Poprostu ten fragment jest tak różny w porównaniu z sytuacja Legii II i Sokoła że nadal szukam wspólnego mianownika. Pozdrawiam.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Manekin, na Boga widzisz chyba, że tej woli rozegrania meczu nie ma, Ani po stronie WMZPN, ani po stronie Sokoła. There's no will at all!
Tylko dzielny Will Riker dałby radę...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ano właśnie.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Pietrek, nie znajdziesz wspólnego mianownika. Te dwie drużyny rozegrały taką samą liczbę spotkań w tej samej lidze. Jedna z nich ma o jeden punkt więcej od drugiej. To która Twoim zdaniem jest lepsza? Sek jedynie w tym, że pojedynek był niejako korespondencyjny, bo nie udało się im zagrać ze sobą. Ale może to i lepiej, bo zaraz była by dyskusja i przewadze własnego boiska i konieczności zagrania rewanżu.
Ja też chciałbym, żeby to Legia awansowała. Ale nie widzę żadnych argumentów przemawiających za taką decyzją. Oczywiście wobec faktu nierozgrzywania zaległego meczu!
Generał dywizji
 • 0 / 1
Nie napiszę"bełkot", bo nie udało mi się przeczytać tego do końca. Nie rozumiem. Jeśli Kotas na tyle do powiedzenia o życiu, to niech książkę może napiszę. Felietony cotygodniowe. Tyle mądrych raz, spostrzeżeń i wytrysków intelektu. Sto wątków i jeden dominujący, że siedzi w dziurze, zamiast się spełniać w dużym mieście.
Panie Kotas, Gdańsk, Bydgoszcz są w zasięgu ręki. Czeka też Londyn i Chicago. Zaraz ponownie otwierają granice. Wyjedź z Ostródy i pokaż jak się to powinno robić dobrze. Cokolwiek to jest...
Generał dywizji
 • 0 / 0
Błędy:
książkę napisze
tyle mądrych tez
Okropny jest ten słownik.
Starszy sierżant
 • 2 / 0
A mnie rozczarował, rozczarowywuje i ośmiesza się Sokół Panie Kotas ponieważ jeżeli Legia miała prawo odwołać mecz z powodu powołań to jakie wy macie prawo odwołać mecz z powodu murawy na stadionie? Zresztą słuchałem tych Pana wywodów w Stanie futbolu i to było niezłe skomlanie zbitego psa. Masakra jakaś. Skoro tak Pan wchodzisz w zupę Panu Bońkowi i tak Pan się stosujesz do jego decyzji to trzeba było grać a nie przekładać mecz z powodu boiska. Nie masz murawy to idź grać do B-klasy. Swoją drogą zamiast przekładać meczu trzeba było wysłać pierwszą drużynę i rozje...ć ich 10-0 a teraz mieć święty spokój tylko wtedy Pan Potas zrobiłby aferę że Legia gra nie fair. Takie polskie piekiełko
Porucznik
 • 0 / 0
W punkt!
Za kogo on się uważa ?
Chyba się w tych wszystkich mądrościach trochę zagalopował... trafiło się ślepej kurze ziarenko i bawi się w „Lecha Wałęse” wygładzając co raz to głupsze teorie.
Podporucznik
 • 1 / 1
Nazwisko zobowiązuje.
Marszałek Polski
 • 7 / 0
" To oni wymyślili sobie jakieś regulaminy, że mogą nie przyjeżdżać."


JPRDL -czy to mówi dorosły człowiek????????????????????
Marszałek Polski
 • 2 / 0
". Nie czarujmy się, chłopcy z Legii trenują od dwóch miesięcy, a nasi piłkarze siedzą w domach. My przestrzegamy rządowych restrykcji."
Albo idź zamelduj władzom że ktoś kręci albo stul ryja goownojadzie.
Na każdym kroku i każdym słowem wykazujesz że i ciebie i tego twojego Sokoła na nic nie stać.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Wzrok się raczy
Tym, czego ślepy Kotas nie zobaczy.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Tak wyjaśniał Tadeusz te sprawy powoli,
Chcąc tymczasem pokazać, jak Kotas πrdoli.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Rozumiem cel zamieszczania kilometrowego bełkotu wiejskiego frustrata - chodzi o to żeby bez żadnych wątpliwości poznac mental tych idiotów i emocjonalnych tłuczków.
Facet - w skrócie - poddje w wątpliwość sens rywalizacji na boisku i ogólnie walki o cele jakie w danych warunkach i na danym poziomie rozgrywkowym są do osiągięcia.
Facet histeryzujeże kiedys zabrakłomu 100 tysięcy euro, bo ktoś sobie "wymyślił" jakies regulaminy a potem zechciał je wyegzekwować.
Wreszzcie przygłup, biedak i mentalny wsiur próbuje deprecjonować i wyśmiewać piłkarzy, którzy graja w drugiej drużynie,, nazywacjąc to obciachem.


Szanowny Kotasie -zdjąłeś publicznie majtki i pokazałęś że masz małego.
Zaprezentowałeś stan swojej kopuły pokazując że masz tam siano z tendencją do gnicia.
Dziękujemy ci za poświęcony nam czas.
Możesz bujać wory i napawać się awansemi dumą ze swojej biedy.
Przecież tego się k... nie da czytać! A jaki natłok argumentów. Wszystkie co do jednego wzięte z du.py
Porucznik
 • 0 / 0
Czy on próbuje coś ugrać biorąc nas na litość??? Czy ktoś interesuje się naszymi kosztami prowadzenia Legii? Nie, wszyscy mają to w d***e i liczą na to, ze może nam gdzieś noga się powinie. Legia weszła przy zielonym stoliku bo im zabrakło 100 tysięcy. Kuźwa, litości. To trzeba było iść zaciągnąć kredyt w banku i mieć temat załatwiony. Naprawdę, żałosny facet.
Generał brygady
 • 1 / 0
Fair Play w dzisiejszych czasach nic bie znaczy
Generał brygady
 • 2 / 0
Mogła być fajna reklama tej siermiężnej ligi: "Mecz o awans". Może nawet transmitowany przez TVP Sport dla kibiców spragnionych jakiejkolwiek piłki przez pandemię. Mogli zrobić sobie reklamę: "Powalczymy na boisku z silną Legią" (pal sześć nawet, że to rezerwy Legii-niech będzie, że silne). Tym bardziej jak narobiło się zamieszanie oczekiwałem od małego klubu, że udowodni, że choć mały pod względem zasięgu i miejsca w hierarchii polskiej piłki, to wielki duchem. Ale nie, trzeba się kurczowo trzymać swojej biurokratycznej szansy.
Przede wszystkim podejmowanie decyzji o zakończeniu rozgrywek już teraz to głupota. Ten mecz spokojnie można rozegrać w lipcu.
O zakończeniu rozgrywek decyzję podjął Warmińsko-mazurski związek piłki nożnej, którego członkiem jest Sokół Ostróda - żadnej obiektywnosci nie było.
Legia ma prawo Panie Jarosławie do dążenia do rozegrania tego meczu. Legia chce aby młodzi zawodnicy ogrywali się na poziomie 2 ligii co ma da być dobre (korzystne) dla klubu Legia - na takiej samej zasadzie co 2 liga ma dać Sokołowi.
Nie pochwalam decyzji Legii o przełożeniu meczu jesienią bo rzeczywiście można było zagrać, ale nie można też teraz wszystkiego na to zwalać - Sokół w następnym terminie też nie chciał grać.
Obawiam się, że nic się tu już nie wskóra.
Pułkownik
 • 2 / 1
Ale K u tas się obsrał. Większego wylewu gunwa to dawno nie czytałem. Pojechał bez trzymanki.
Zwieracz popuścil, w tym wieku trzeba wybaczyć.
~Mistrzaprzystole
 • 0 / 0
Panie Kotas. Weź Pan skończ z piłką.
Sam jesteś Psikutas
Kotas Kotasonowicz
Ten gosciu nie jest nienormalny, on jest pier dolniety. Dawno nie czytalem wiekszego steku bzdur.
Starszy kapral
 • 2 / 0
Ten koleś jest nienormalny.
Starszy kapral
 • 2 / 0
Jeżeli zasługujecie na awans to zagrajcie. Po co te zbędne gadanie, zielony prostokąt niech to wyjaśni
Generał brygady
 • 4 / 1
Niech spier....!!!
Porucznik
 • 2 / 2
Żałosne wywody żałosnego człowieka. Nic mniej, nic więcej. Współczuję.
jak wypowiedzi tego typa mnie wkur...
Marszałek Polski
 • 5 / 2
I przy okazji, dlaczego nie odniósł się do tego że nad awansem klubu z warmińsko-mazurskiego decyduje zpn z warmińsko-mazurskiego?
To też fairplay i sprawiedliwe?
Marszałek Polski
 • 5 / 3
"..., grajmy. Bo piłka jest dla kibiców, dla piłkarzy."
No rzeczywiście panie kotas rzeczywiście.
Czyli podsumowując Legia jest winna że na mazurach panuje wirus, Legia jest bogatsza więc najbardziej sprawiedliwie będzie przyznać awans dla Sokoła.
~Grizzly
 • 2 / 1
co to za kretyn!
Marszałek Polski
 • 4 / 3
Ten młot nazywa się Kotas.
Ma niezbyt wysoki iloraz.
Dlaczego? Nie bądź ciekawski —
Nie zdradzam tajemnic lekarskich.
Młodszy chorąży
 • 7 / 2
Jakoś mocno niestabilny emocjonalnie człowiek.... rozumiem to są trudne czasy dla wszystkich ale takiego potoku nieskładnego nonsensu dawno nie słyszałem... aż ciężko było to przeczytać do końca!
~Qlty
 • 0 / 1
Co on bredzi? Znów wam braknie 100k i zlecicie do B-klassy. Mnie zastanawia po co oni teraz chcą awansowac?
Plutonowy
 • 3 / 3
Co on bredzi??? Kotas, zmień dilera, bo ten materiał Ci nie służy...
Eee... Przestań, widać, że towar daje niezły odlot, o to chyba w tym chodzi :-)
Generał
 • 3 / 3
Qurwa jak słyszę takie brednie to już wiadomo czemu polska piłka od samych dołów leży i kwiczy.
Kolejny kqtas bez honoru, cwaniaczek i taki bolo krętacz.
Legio walcz, aż sokól zostanie zmuszony do zagrani tego zaległego meczu. Inaczej domagać się walkowera.
Ja pie***le... 3 akapity i przestaje czyta... takie populizmy że aż oczy bolą. Media Stanowskiego, więc niczego innego niż głupoty na najniższym poziomu nie można się było spodziewać. Nie oglądajcie i nie słuchajcie tego g...
Podporucznik
 • 0 / 1
Nie chcesz to nie oglądaj i nie słuchaj, ale nie mów innym, co mają robić.
Jest tam sporo dobrych kanałów i pracują tam ludzie kibicujący Legii, więc czemu miałbym nie słuchać?
Każdy ma swój rozum i może wyciągnąć własne wnioski.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Kotas najwyraźniej ma olbrzymie — jak z Ostródy do Rzeszowa — kompleksy.
Gdy Kotas nie zdał egzaminu pisemnego, aby dostać się kurs UEFA Pro, to winni byli inni — wszyscy, tylko nie Kotas.
głupi trenerzyno mecze o awans powinno się rozstrzygac na boisku a nie przy stoliku rozegraliście jeden mecz mniej tak jak Legia niż i w tej chwili ta tabela nie [pokazuje tego jak by rozegrane były wszystkie mecze Legia nie chce awansować z trzeciej pozycji bo to byłoby niesportowo chce rozegrać mecz a ty cieniutki trenerzyno boisz się grać tylko płaczesz ten mecz można rozegrac przed wznowieniem rozgrywek .Legia zgodnie z regulaminem ten mecz miała prawo przełorzyc
Brakuje tego, żeby zleciał się jeden z drugim i chrzanił głupoty o rezerwach złych bogatych klubów zabierających miejsce klubom z małych ośrodków.
Hej, hej, hej, Sokoły!
Ten wasz Kotas gada tu pierdoły
Skończ, skończ, skończ, Jareczku!
Bo ci chrzani się troszeczku...
~Zapomniałem Hasła
 • 0 / 0
Dla tego płaczka to sukces życia ...
Który może się w ogóle nie zrealizować
A tak przy okazji facet próbując lizać jajka Bońka troszkę się na małym szantażyku wyłożył. No bo jeżeli ten mądry Boniek według niego nie będzie chciał by mecz się odbył bo jak dojdzie do zarazy w Ostródzie to będzie wina tegoż Bońka. Tzn. Ze jak dojdzie do niej w każdym innym małym mieście gdzie będą rozgrywane mecze II ligi to według Kotasa tez jest winny Pan Prezes.
Co ten gość wygaduje? Cham i prostak jakich mało. A te argumenty to już po prostu żenada. Szkoda komentować.
"Legia II Warszawa powinna grać w piątej lidze" w dziewiątej! albo w dziesiątej. Panie k***s, chcesz zagłaskać zawodników?
Znamienne, że automat ocenzurował nazwisko dyr. sportowego Ostródy.
Rany, jaki płaczek.
Bo nawet w najgorszym na świecie szynkwasie
Nie ma takich typów, jak Ty, o, Kotasie!
Zbyt późno na głowę, lecz się więc na nogi
Nie kieruj do Legii swojej hulajnogi...
Zenek nie przyjechał,
Odwołane wszystko.
Nie torturujcie już piłkarzy,
Powrotem na boisko;)
Wnosze, aby taką krótką fraszkę odśpiewać na stadionie jak będzie możliwość powrotu kibiców.
Pan Jarosław K. w zasadzie powiedział o meritum, mianowicie, że bez tego awansu stracą kasę od sponsorów. I tu jest całe clue tego problemu i tych dziecinnych słów starca. Jeżeli doszłoby do tego meczu, chciałbym zeby Legia wystawiła skład z jedynki. Pozdrawiam serdecznie pana Jarosława K.
Zapomnaiłem dodać, żeby dalej ciągnął druta Bońkowi. :)
Na miejscu tego sponsora to bym ich olał za brak jaj. Po co reklamować się takim nijakim bytem :) no chyba, ze chce się reklamować produkt dla osób uczulonych na jajka.
Podporucznik
 • 3 / 0
Żaden kibic Legii nie pieprzył by o tym, że młode chłopaki z rezerw powinny grać w 5 lidze...Marny aktorzyna.
Ja:
Jarosław Kotas rozczarował mnie, miał szansę milczeć, a przemówił, mógł zasłużyć na "o" w nazwisku, a jednak należy mu się "u"...
O luju, ale oszołom
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Rozczarował się że walczymy o swoje
Panie Jaroslawie Kotasie ośmiesza się ten, kto woli wygrać za pomocą werdyktu leśnych dziadków niż pokazać wyższość na boisku. Żyj Pan sobie w swoim świecie wyimaginowanych wartości i pozwól nam, ze nie będziemy ich czytać. Podsumowując kto się piz.ą urodził skowronkiem nie zdechnie.
Wyjaśnię łopatologicznie. Każdy sportowiec powinien chcieć udokumentować swoją wyższość na boisku. Jeżeli nie chce tego zrobić to jest miękką fają. I w tym przypadku wycieczki pt. mój przeciwnik się ośmiesza mają tylko na celu dyskredytację tego drugiego coby sobie poprawić samopoczucie, ze nie jest się ci..ą. Awansowali niech się cieszą ale niech nie pierd.ą bzdur jakie to wielkie zagrożenie dla miasta, regionu i całej Polski pewnie tez rozegranie meczu czy inne bzdury, ze piłkarze Legii II ćwiczą od dwóch miesiący, a oni biedni nie mogą. Facet żyje chyba na Marsie.
Spowoduje.
Generał broni
 • 3 / 1
@Przemadrzaly

Nic mu nie tłumacz, to troll. Typ non stop dosr.ywa Legii, a w każdym temacie Ostródy na LN to mało się nie pos.ra aby przywalić w Legię.
Baron

A to przepraszam, nie wiedziałem :)
Baron

A może to Kootas a nie Troll. :)
Podporucznik
 • 1 / 0
Troll albo skończony idiota wcześniej obrażał Sanogo i redakcja skasowała mu kilka wpisów, ale konta o dziwo nie.
Kapitan
 • 1 / 0
Autentycznie mi ich szkoda. Trzymają się tak kurczowo tego awansu, bo wiedzą, że w kolejnych latach taka sytuacja zapewne się już nie powtórzy. Nie biorą jednak pod uwagę faktu, że lepiej siedzieć w III lidze niż za rok spaść do niej z hukiem.
Generał broni
 • 1 / 1
Jaki to jest dzban z tego gościa to ja nie mam pytań. Dramatem jest to, że tacy ludzie jak ten tzw. "prezes" funkcjonują w polskim futbolu. Rozegrać jeden zaległy mecz pomiędzy samymi zainteresowanymi tak jak zrobiła cała liga i temat będzie wyjaśniony, My lub oni, boisko zweryfikuje to najlepiej. Jak widać miniona epoka w mentalu takich leśnych dziadków nadal funkcjonuje, układziki i zielone stoliki. Tu się nic nie zmieniło i pewnie długo się nie zmieni.
Baron ale to nie jest żaden prezes nawet w cudzysłowie. Sokół po prostu wystawił na zewnątrz kotasa i sika na lewo i prawo.
O kur*a...

To panie Kotas pochwal się ilu reprezentantów wychowała i wykształciła Ostróda? Albo chociaż ekstraklasowych graczy... egzystować dla samej egzystencji to możecie nawet w tej wspomnianej 5 lidze. Co wam więcej trzeba do szczęścia? Kibice i tak przyjdą , kiełbaske zjedzą, piwo wypiją i tyle. Cały sens tej waszej piłki. A tu masz do czynienia z klubem który robi wszystko by podnieść poziom polskiej piłki.
Plutonowy
 • 6 / 1
Z gęby wygląda jak alkoholik
I bredzi jak alkoholik ...
Plutonowy
 • 2 / 0
Chuck
Tak 4 lata ta osoba jest trzezwa. Też tak wyglądał