Jędrzejczyk kapitanem. Nowa rada drużyny

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

19-07-2019 / 12:51

(akt. 21-07-2019 / 03:16)

W sezonie 2019/20 funkcję kapitana Legii Warszawa będzie pełnił Artur Jędrzejczyk. Nowa rada drużyny składa się zaś z ośmiu zawodników.

W trakcie ostatnich tygodni w Legii Warszawa doszło do małej rewolucji. Z klubu odeszło wielu doświadczonych zawodników, na ich miejsce przyszli nowi. Hierarchia zespołu oraz nowi liderzy klarowali się w trakcie letnich przygotowań w Warce oraz austriackim Leogang. 

W poprzednim sezonie pierwszym kapitanem Legii był Miroslav Radović. Serb jednak nie grał, a opaskę w trakcie meczów najczęściej zakładał Artur Jędrzejczyk. W nowym sezonie "Jędza" będzie pierwszym kapitanem. Nie ma jeszcze ustalonej pełnej hierarchii, nie są znani zastępcy Jędrzejczyka. Będą wybrani z ośmioosobowego grona rady drużyny. Kto się w niej znalazł?

Poza Jędrzejczykiem, w radzie drużyny znalazło się miejsce dla graczy doświadczonych i młodych. Są w niej Inaki Astiz, Radosław Cierzniak, piłkarze którzy wrócili na Łazienkowską - Igor Lewczuk, Tomasz Jodłowiec, młodzi Mateusz Wieteska i Radosław Majecki oraz Marko Vesović. Ostateczna kolejność do zastąpienia Jędrzejczyka w roli kapitana ma być znana po zamknięciu kadry. 

Komentarze (92)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Major
 • 0 / 0
Martwi mnie, że w radzie drużyny nie ma żadnego Portugalczyka a mamy ich w drużynie czterech + mówiący tym samym językiem Brazylijczyk. Trochę to wygląda tak, jakby byli nieco z boku i nie bardzo interesuje ich to co dzieje się w drużynie
Czy to jest do końca przemyślane: Jędza - ok, jemu opaska należy się jak psu micha za to co dał i daje Legii. Ale patrzmy dalej na Radę - Astiz, Cierzniak, Lewczuk , Jodłowiec - na razie sa w rezerwie. Wypada sądzić, że jakby coś Jędzy się stało - kartki, kontuzja itp - kapitanem zostanie młody Wieteska czy jeszcze młodszy Majecki, bo Vesovic to tylko reprezentant zagranicznych piłkarzy w Radzie. Boże proste rzeczy - tak sobie myślę - w Legii urastają do nie wiem jakich skomplikowanych problemów. Nie wyobrażam sobie aby w LEGII kapitanem był nieopierzony młokos albo piłkarz z półrocznym stażem i to wcale nie czołowy piłkarz.
Chorąży
 • 0 / 1
Już nie ciśnijmy Jodłowcowi za to czy się cieszył czy nie z mistrza w Gliwicach. Kosecki był hejtowany za świętowanie nawet nie mistrzostwa, ale remisu odbierającego Legii szanse, a w następnym sezonie zrobił nam mistrza.

On i Lewczuk to doświadczeni legioniści którzy nas razem z innymi wiedli do sukcesów w LE. Myślę, że dobrze mieć takich ludzi w radzie drużyny.

W odróżnieniu od nich, Martins, Carlitos czy Nagy się nie załapali na nasze dobre lata. Dziwi mnie ten Vesović, facet przepięknie nas załatwił swoją głupotą i nieodpowiedzialnością w meczu ze Spartakiem, dla mnie to nie można na niego liczyć w trudnych momentach.
Rada drużyny to Martins , Carlitos , Vesović i Jędza trzech pierwszych oddaje w każdym meczu serce L czwarty najwięcej zarabia i stażem w Legii jako Polak może być, jak się zrzeknie kasy ponad stan która jest zawieszona to okej . Wkład jako jednostka do drużyny taki sobie , jeśli chce być kapitanem to musi jak Ci trzej dawać w każdym meczu maksa jak w Rosji a z tym rożnie bywa . Lewczuk , Jodłowiec w radzie to jakieś jaja . Powtarzam w radzie powinni być zawodnicy którzy w każdym meczu grają na maksa i dają to coś a że czasami mecz nie wyjdzie okej a nie bo są Polakami , nawet do składu się nie mieszczą i będą robić ferment . Sumując ta rada znowu może rozwalać zespół , za Sa Pinto było totalne czyszczenie zespołu z emerytów . Niestety p. Mioduski znowu robi gafę za gafą sprowadzając nowych emerytów patrz Lewczuk czy roczny kontrakt do Astiza i nie pozbycie się Jodłowca , co my zyskamy na ich obecności ? , tu trzeba nowych młodych patrz Wieteska .aby się rozwijać i zarobić na ich transferach !
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Np na Jodłowcu zyskamy to ze nie strzeli dla Piasta bramki życia w meczu o MP. Tak pół żartem;)
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Rada broni, rada radzi...
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Kolega widzę filmowiec
Seksmisja
Ja też;)
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Rada(liga) was nie zdradzi
Marszałek Polski
 • 0 / 1
JohnoQ
To była wersja pierwotna (z 1991 roku); później (tj. w 2044 roku) zmieniona na:
rada* rządzi, rada radzi...
____________________________________________________________________
*oczywiście: Liga
No i już wiadomo,dlaczego Szymański poszedł na wschód... ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Uwaga, grupa!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dzemik:)?:)?:)?!!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Te psiary święte!?
Kapral
 • 0 / 0
Rada jest bardzo dobra
Rada drużyny zdaje się idzie w kierunku znajomości polskiego (poza Veso) i bardzo mnie to cieszy.
Sierżant
 • 1 / 0
Język polski vesovicia jest nawet ok
Dobrze wiedzieć...;)
~Jutromen
 • 0 / 2
Po co ta rada drużyny. Są Legia. Nie dzielmy ich. Kapitan wystarczy bo być musi
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Ja pitole aby się przyebać
No w każdej drużynie masz radę ktora reprezentuję resztę drużyny
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A jednak leci z nami pitol... ;-)
jędza to fajny chłopak, ale jako kapitan nie potrafi wstrząsnąć drużyną
Plutonowy
 • 1 / 10
w radzie druzyny jest mioduski i kto?
Z całym szacunkiem dla Jedzy to obawiam się trochę o jego gorąca glowe. Podobnie ma się sprawa z Vesovicem. Swoją drogą to życie pisze ciekawe scenariusze. Niedawno Artur był noga wypychany z klubu a teraz jest kapitanem. Niech nas prowadzi do zwycięstw a moje obawy okażą się przesadzone
W każdym klubie zawodnik inkasujący 820 tysięcy euro rocznie będący w słabej formie jest na sprzedaż, akurat Legia miała za niego ofertę z Turcji, a on mógł zarabiać 1,5 miliona euro netto rocznie i tę ofertę odrzucił.
Kapitan
 • 3 / 2
Z szacunkiem dla KK i Rado..... zasłużeni, sala sław...... ale mam wrażenie że oni rządzili szatnią ( między innymi - też Jędza, Arek Malarz), a gdy szatnią rządzą zawodnicy niezadowoleni, siedzący na ławce - nie jest to dobre.
Wyczyszczenie szatni może przynieść dobre efekty, a Jędza chyba jest pozytywnym zawodnikiem - zwłaszcza że jeśli będzie zdrowy to będzie grał.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
No i git wszystko wiadomo:) Powodzenia Jędza kapitanie, obyś w meczach trzymał równą formę:)
Marszałek Polski
 • 3 / 6
Widzę ogólne poruszenie i szukanie podtekstów
Nie da się normalnie wytłumaczyć tylko znowu szukamy aferki
Może trochę więcej wiary w chlopaków
Zebrała się ekipa balkańska wybrali między sobą Veso jako reprezentanta
Zebrała ekipa z półwyspu wybrali Inakiego do rady
Lewczuk, Jodlowiec, Majecki? Dziwnie to wygląda. Carlitos dwoił się i troił, uspokajał "kapitana" który nie potrafi panować nad emocjami, poodrzucał oferty lepsze finansowo i z ojczystego kraju. A nawet pochwałki nie usłyszał za dwie brameczki bo obrona wygrała mecz...hmmm...

To Carlitos powienien poprowadzić drużynę na mecz z Pogonią.
Pierwszy raz odkąd kibicuję boję się o spięcia natury narodowościowej...
Vuko już wcześniej parę 'dziwnych' słów w kierunku Carlitosa wystosował.
Stawianie w wypowiedziach wyżej odchodzącego Hlouska, czy nienaswojejpozycji Jędzę (który ku zaskoczeniu trenera grał jak nie na swojej pozycji) od Rochy też było dość dziwne. (Nie mówię o meczu bo wiadomo kontuzja Luisa, tylko o wywiadach)
Dziwne słowa tez po meczu z Siedlcami, moze to jest jakis sposob na Carlitosa, jak go chwali to gra piach a jak go krytykuje to gryzie trawe żeby udowodnić że się myli ;)
Jodłowiec o ile pamiętam był mega szczęśliwy w Gliwicach. Nie palił się do powrotu, więc dziwna ta jego funkcja jak dla mnie. W jego miejsce wolałbym Stolarskiego.
Marszałek Polski
 • 7 / 0
Widocznie dają mu do zrozumienia że jest ceniony i mile widziany. I tp jest fajne - szacunek i uznanie.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Szczęśliwy ale z poprawką że ma kasę z Warszawy
Pułkownik
 • 2 / 0
Trudno powiedzieć, czy Jodła był w Gliwicach mega szczęśliwy czy mega nieszczęśliwy, bo minę ma zawsze taką samą.
Generał brygady
 • 2 / 0
Archi wlasnie poker face :)
Brakuje wiecznie rokujacego Michała Kopczyńskiego (-:
Marszałek Polski
 • 2 / 4
bardzo śmieszne
powaga...
Generał dywizji
 • 2 / 1
On będzie kapitanem Arki Noego :-))
Major
 • 1 / 2
żebyś jeszcze nie płakał jak j****e zwycięską bramkę dla Arki-tfu.. na psa urok.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
tego to nawet Bareja by nie wymóżdżył....
Aleryk jak wolisz to może być wiecznie raczkujący (-:
Troche zaskoczony jestem ze ktos z trojki Carlitos, Cafu czy Martins nie sa w takiej radzie, tak dla rownowagi.
Generał brygady
 • 4 / 0
Ja również. Nie umiem ocenić zdolności interpersonalnych Martinsa, ale moim zdaniem ze względu na to, że jest najbardziej kompletnym piłkarzem w Legii pod względem umiejętności i wpływu na grę drużyny, ma największe obok Jędrzejczyka doświadczenie i nie gwiazdorzy, powinien mieć miejsce w radzie drużyny,
Generał brygady
 • 0 / 0
To są jednak tylko moje odczucia. Oczywiście nie wiem jak wyglądają relacje wewnątrz drużyny i wpływ poszczególnych piłkarzy na nie.
~f(L)or
 • 0 / 0
a ja nie jestem.. Iniaki i Veso dogadują się po prostu w jęz polskim,
wymienieni przez Ciebie raczej ciężko...
Porucznik
 • 1 / 0
Przecież to jasne jak słońce.Wybrani zostali ci którzy mówią po polsku.Z doświadczonych obcokrajowców najlepiej w naszym języku porozumiewa się Vesovic.
Generał brygady
 • 1 / 0
Szybki

Andre Martins zdaje się, że biegle mówi po angielsku, jest przy tym inteligentnym człowiekiem, co podkreślają osoby z nim obcujące i pozycja na której gra. Moim zdaniem w XXI wieku takie kwalifikacje powinny wystarczyć, aby zrobić pewien wyjątek w radzie drużyny. Wydaje mi się, że warto, aby piłkarz prezentujący najwyższą klasę sportową w zespole, znalazł się w takim gremium. Ale mogę się mylić, oczywiście.
Sierżant
 • 0 / 0
Prawda uwazam ze powinienbyc ktos z tej 3
Generał
 • 2 / 0
Nie wiem co Was tak zaskakuje.
Przecież Vuko próbuje postępować podobnie do Magiery i ustala hierarchię szatni wg stażu, a także wymyślonej przez siebie definicji bycia "legionistą".
Carlitosa i Cafu to on za bardzo nie lubi, więc nie będzie ich stawiał wyżej kosztem zaufanych Lewczuka i Jodły mimo, że ci wrócili dopiero do klubu.
Takie pokazanie miejsca w szeregu niektórym. Moim zdaniem śmieszne i niepomagające, a zaczęło się od słynnej konferencji.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Z Martinsem zgoda. Tym bardziej że widać podczas meczów że ma wpływ nie tylko na samą gre ale też i na klimat.
Jeden z angielskim powinien być, jako reprezentant tej grupy, zwłaszcza gdy to tak szeroka 8 osobwa grupa. Nawet jeśli Vuko tak honoruje doświadczenie, to dla kontrastu powinien tam być ktoś z "nowych" legnionistów.
Generał
 • 2 / 1
Henning:
no to masz Veso z nowych:)
Tak się składa, że Vuko jakoś dziwnie woli ludzi z Bałkanów od Iberyjczyków, więc jak ktoś się z tej listy wykruszy, to na jego miejsce wjedzie pewnie Antolic albo Obradovic :)
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Veso reprezentuję Bałkanską ekipę
Inaki półwysep
Co tu szukać kwadratowych jaj
Generał
 • 2 / 2
Ja tam nie szukam kwadratowych, bo dla mnie sposób działania Vuko jest czytelny, więc nie wiem czemu zdziwienie, że nie ma ww 3 w radzie drużyny.
Generał brygady
 • 1 / 0
Panowie, żeby jeszcze tak wyjaśnić moje stanowisko. Ja też mam pełne zaufanie do trenera Vukovicia w kwestii znajomości i budowania zasad relacji wewnątrz drużyny. Podobnie też wierzę w inteligencję piłkarzy na tym polu.
Zastanawiam się jednak nad tym czy nie byłoby dobrą opcją, gdyby w radzie znalazł się jednak najlepszy piłkarz zespołu, komunikatywny, inteligentny, niekonfliktowy. Być może jednak trener uznał, że np. staż Martinsa w Legii jest zbyt mały jeszcze, albo rzeczywiście chodzi o język polski. W każdym razie mimo moich refleksji ze zrozumieniem podchodzę do decyzji Vukovicia.
Plutonowy
 • 4 / 2
Oby sie feministki nie dowiedziały, bo bedzie afera że brak parytetu kobiet i sami szowiniści :D
Oj tam feministki to Pikuś. Jak się Prezydent Taśma Samoprzylepna Relaksująca dowie że w radzie nie ma conajmniej ze dwóch lgtb to każe zaorać łazienkowską :))) ps. może choć zgrywus Jędza doklei sobie cycki u będzie udawał trans na jakiejś następnej parodii równości.
Generał brygady
 • 2 / 0
ja tam lubię feministki zwlaszcza jak protestują pojazując swoje walory :)
A ja lubie nerdowski typ urody u kobiet, a wsrod feministek trafiaja sie w tym wzgledzie perelki.
Pułkownik
 • 5 / 0
Ciekawe, że nie ma Carlitosa - po tym co słyszeliśmy o jego roli w trakcie zgrupowania. Jak rozumiem, przedstawicielem sekcji latynoskiej jest Astiz. Wieteska w ogóle mnie nie dziwi, bo docierają do nas głosy, że w Legii i w kadrze młodzieżowej wyrasta na lidera szatni (ma charakter i osobowość, jest lubiany). Poza tym jest naturalnym liderem młodzieży w Legii, bo ma najdłuższy staż i w pewnym sensie przeciera szlaki. Trochę dziwi Lewczuk, Jodłowiec i Majecki. Zwłaszcza o Jodle wiemy, że jest zdystansowany, małomówny i nie ma cech lidera.

Redakcję proszę o uściślenie informacji: kto wybiera radę drużyny? Sami piłkarze? Sztab? Czy zarówno piłkarze jak i sztab?
Generał brygady
 • 0 / 0
Słuszne pytania, popieram.
Generał
 • 1 / 0
"Ciekawe, że nie ma Carlitosa - po tym co słyszeliśmy o jego roli w trakcie zgrupowania"

To dosyć oczywiste. Przez różne wydarzenia część odebrała, że słowa na słynnej konferencji były skierowane do Kuchego, a moim zdaniem chodziło przede wszystkim o Carlitosa, którego Vuko publicznie jeszcze strofował po sparingu.
Carlitosa chciano już 2 razy wypchnąć z Legii, a jest tutaj ledwie rok, więc to oczywiste nie widzą go w roli kapitana drużyny, a dodatkowo Vuko, gdyby miał kogoś lepszego na jego miejsce to pewnie by się go pozbył.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Archie - jeśli chodzi o Jodłę, to przypuszczam że bardziej idzie o jego różne zasoby związane z doświadczeniem boiskowym, może tez dystans jaki ma i co w szatni może dać odpowiedni balans. Taki "wujek chłodna głowa". Nie musi być w tej ósemce wyłącznie grupa liderów - bo sie pozabijają. Sądze że chodzi o pewną równowagę.
~L
 • 1 / 6
A gdzie waleczny kopuś?:) to jest nie sprawiedliwe jak zdegradowali naszego kapitano od plastusia
~Andreas
 • 2 / 1
Zachwiane proporcje między Polakami i cudzoziemcami
Że niby Inaki Astiz to Polak??
Porucznik
 • 0 / 0
No w zasadzie prawie tak :)
w Sumie tak po Polsku gada ,ma żonę Polkę , mieszka w Polsce
~aste
 • 0 / 1
każdy z naszych graczy mieszka w Polsce.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Domyślny awatar SzeregowyStachu2011 1 / 0
Że niby Inaki Astiz to Polak??

A niby kto:):)??
Obradović nie został zgłoszony do rozgrywek i do 2 rundy LE, redakcja się odniesie? Takie zaległości?
~XaxaYik
 • 1 / 4
Masz mózg ????? Czy cie redakcja musi uświadomić??
Nie będę dyskutował z chamem.
~Elquatro
 • 0 / 1
Haha obrazalska
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Piszą że będzie gotowy na sierpień, więc druga runda i tak go mija. Tak sądzę.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Redakcjo, czy aby na pewno Marko to jedyny obcokrajowiec? A co z Inakim?
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Szkoda, że nie Carlitos. Wczoraj sam rozdzielał Jędzę oraz rywala, gdy ci się zagotowali...
Marszałek Polski
 • 2 / 0
W sumie ciekawe - Pan Kapitan chciał lunąć Makakowi, a Karol ich rozdzielił. Może coś mruknął po hiszpańsku do Makaka i ten wymiękł. Jedzy nie posądzam o znajomość hiszpańskiego. Może jedynie zna jakies "puty" od kolegów z drużyny i na tym koniec?
~zabkowiczanin
 • 1 / 0
czyli pod nieobecność Jędzy kapitanem będzie ktoś z trójki Majecki, Wieteska, Vesović ;-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Czy wylot spod tunelu kolejowego na Chełmzyńską już jest oznaczony? Bo sie gubię tam u wasz w tych Zębach...
Ja bym tu jeszcze wyróżnił Carlitosa. Należy mu się!
~MP(L)87
 • 2 / 2
Dokładnie. Zamiast Wieteski. Ja bym dał jeszcze kogoś. Zamiast Cierzniaka np Cafu albo Martinsa. Komunikacja byla by lepsza, bardziej wywarzona w kontekście narodowościowych.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Wyważona.
~MP(L)87
 • 0 / 0
Narodowościowym *
Warzymy piwo :-) A Carlitos za zasługi! Wcale nie miałem na myśli przynależności narodowej.
Pozdrawiam
Marszałek Polski
 • 1 / 0
W rzeczy samej; po uwarzeniu możemy też je zważyć.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Lecz nie ma to jak zważone zwarzone mleko.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Podczas ważenia zwarzonego mleka należy uważać żeby się nie poparzyć.
~MP(L)87
 • 0 / 0
Ja nie kontempluje z tym co Ty miales na mysli kolego :) Carlitos powinien nalezec do rady druzyny nie tylko za zaslugi ale rowniez dlatego jakim charakterem dysponuje. A nie mial bym nic przeciwko jakby dla rownowagi i lepszej komunikacji jeszcze jeden czlonek rady byl z jego grupy jezykowej. Wydaje mi sie ze rownowaga bylaby zachowana jak umocnilaby ducha druzyny rowniez. Ot co mialem na mysli. Rowniez pozdrawiam
W porządku, rozumiem:-)
Pozdrawiam
~MP(L)87
 • 0 / 0
A za bledy przepraszam ale to slownik w telefonie przekreca slowa...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zdarza się nawet najlepszym telefonom... :-)