Joel Valencia: Mam nadzieję, że zdobędę kolejne mistrzostwo Polski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia Warszawa

17-09-2020 / 21:15

(akt. 17-09-2020 / 21:17)

- Miałem już okazję obejrzeć Warszawę w wolnym czasie. To fajne miasto, a Legia to najlepszy klub w Polsce. Ludzie pracujący tutaj są bardzo w porządku. Jestem zadowolony – powiedział Joel Valencia, nowy piłkarz stołecznego klubu.

Warszawa

- Tak jak powiedziałem wcześniej, Warszawa to bardzo fajne i duże miasto. Doświadczyłem tego, gdy miałem chwilę wolnego. Mieszka tutaj sporo ludzi.

- Nie miałem jeszcze okazji spotkać rodaków w stolicy Polski. Jest tutaj jednak sporo Hiszpanów, którzy po moim przyjeździe, napisali do mnie, że mogą pomóc czy pokazać mi miasto. Społeczność latynoska w Warszawie jest bardzo duża. W Gliwicach miałem okazję poznać Wenezuelczyków, natomiast więcej rodaków, czyli Ekwadorczyków, spotkałem w Krakowie.

- Czy byłem już w ekwadorskich lub latynoskich restauracjach w Warszawie? Nie wiem czy to latynoskie miejsce, ale wybrałem się do pewnej restauracji, której właścicielem jest prawdopodobnie Argentyńczyk. Bardzo posmakowały mi potrawy, Ekwadorczycy przygotowują tego rodzaju jedzenie. Jeżeli chodzi o polską kuchnię – naprawdę kocham żurek, to moja ulubiona potrawa.

Początki w Legii

- Czemu numer 11 na koszulce? Wiem, że z 11-nastką grali bardzo dobrzy zawodnicy. Ten numer był jednak wolny, dlatego go wybrałem.

- Czy zamierzam zdobyć kolejne mistrzostwo Polski? Mam nadzieję, że to się stanie. Pracujemy, mamy bardzo dobrą drużynę i zawodników. Wierzę, że sięgniemy po tytuł na koniec sezonu.

- Najlepiej na boisku czuję się jako ofensywny pomocnik. Bardzo lubię grać na tej pozycji. Ale każdy trener ma swój plan na zespół. Zobaczymy, jak to będzie i jaki pomysł będzie miał na mnie szkoleniowiec. Wszystko wyjdzie w praniu.

- Chcę się rozwijać i dawać z siebie wszystko jako zawodnik. Nie powiem czy będę grał już od początku pobytu w Legii, bo to wszystko zostawiam trenerowi. Zrobię wszystko dla zespołu i będę walczył z drużyną o awans do Ligi Europy. Tak samo jak o Puchar Polski i mistrzostwo. Jeżeli otrzymam szansę gry, to jedyne, co mogę obiecać, jest to, że postaram się grać jak najlepiej i dać z siebie tyle, ile mogę.

Poprzedni trenerzy

- Czego nauczyłem się od Waldemara Fornalika? Pierwszy rok spędzony w Piaście był dziwny. Raz grałem, a raz nie. W pewnym momencie trener postanowił zmienić moją pozycję na boisku. Doceniam to, że szkoleniowiec dał mi pewność siebie, a także swobodę i wolność na murawie. Wtedy mogłem pokazać swoje najlepsze umiejętności i myślę, że wykonaliśmy w Piaście naprawdę dobrą robotę. Uważam, że to dobry trener, który przy nas, zawodnikach, też się ulepszał, bo sprawialiśmy, że się trochę uśmiechał. Uczyliśmy się od trenera, a trener uczył się również i od nas.

- Być może komunikacja – lub coś innego - pomiędzy mną a trenerem Brentford nie działała zbyt dobrze. Postanowiłem poszukać szansy gdzieś indziej i łapać cenne minuty na murawie, ponieważ nie grałem tyle, ile oczekiwałem. Potrzebuję regularnych występów. Mam 25 lat, znajduję się w najlepszym momencie mojej kariery. Nie da się rozwijać, jeżeli nie robi się nic, dlatego zdecydowałem się dołączyć do Legii Warszawa. Projekt przedstawiony przez klub okazał się dla mnie bardzo dobry. Chciałem też być blisko rodziny, którą tutaj mam. To dwa główne powody, dla których postanowiłem zmienić otoczenie.

Warto dodać, że na połowę pytań Joel Valencia odpowiedział po polsku. – Trochę rozmawiam w tym języku, nie jest on łatwy, lecz rozumiem bardzo dużo - dodał Ekwadorczyk.

Rozmowa LIVE z Joelem Valencią

Zapraszamy na rozmowę LIVE z nowym piłkarzem Legii Warszawa - Joelem Valencią! Zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach.

Opublikowany przez Legia Warszawa Czwartek, 17 września 2020

Komentarze (27)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Starszy sierżant
 • 0 / 0
mily chlopiec
Podpułkownik
 • 0 / 0
"Ale każdy trener ma swój plan na zespół. Zobaczymy, jak to będzie i jaki pomysł będzie miał na mnie szkoleniowiec. "
Vuko pomysł?
Żartowniś z ciebie. ;-)
Podporucznik
 • 1 / 0
Wziąć numer po Jarku Niezgodzie to duża odpowiedzialność... Z całym szacunkiem, życzę Joelowi jak najlepiej, ale czy podoła takiej odpowiedzialności?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Niech wali bramy co najmniej jak Jarek
"Warto dodać, że na połowę pytań Joel Valencia odpowiedział po polsku" Jestem pod wrażeniem, zdolny chłopak
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Patrząc jeszcze na rok przerwy to tym bardziej brawo
Podporucznik
 • 0 / 0
.......pewnie Vuko wciśnie go na skrzydło a na środku Gruzin..........
Generał
 • 1 / 0
Pewnie wiesz lepiej od Vuko, co on zrobi...
Generał dywizji
 • 0 / 0
MP życzę piłkarzowi, dużo gry i radości zniej a wtedy to i my kibice będziemy zadowoleni.
Zobaczymy na jakiej pozycji przyjdzie występować zawodnikowi w Legii Warszawa...
Niezwykle ambitny cel, panie Valencia :)
Powodzenia.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
11 ostatnio brali kolesie na N i robili z niego użytek w Napadzie.
Powodzenia chłopie.:)
Ciekawe spostrzeżenie :-) Niech tak będzie!
Podpułkownik
 • 0 / 0
Może nie zaczyna się na N ale ma w nazwisku, można więc podpiąć pod ten schemat valeNcię
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Włąśnie myślałem że Neciweźmienumer jakdonas przychodził, aleon wolał inny - i wtedy nawet pomyslałem sobie: "no, no - odważnie..."
powodzenia panie Valencia!
~Kopacz
 • 0 / 0
Mistrzostwo swoją drogą ale teraz priorytetem są puchary.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zawsze MP jest priorytetem
~Dejwid
 • 1 / 0
Ta knajpa to Ceviche Bar a właścicielem jest rzeczywiście Argentyńczyk. Zajebiste jedzonko tylko żeby nam się Joel za bardzo nie zapuścił w miasto jak to bywało z innymi piłkarzami.
O, dziękuję za informację
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oby i Legia zdobyła kolejne mistrzostwo. Także do dzieła
Major
 • 0 / 0
I tego mistrzostwa w Legii Ci życzę.
Pułkownik
 • 0 / 0
Tym razem to obowiązek a nie miła niespodzianka
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dokładnie, tu to wymóg
Jeszcze jeden, jeszcze jeden - tytul! ;P
Tym razem mogę mu tego życzyć ;-)
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Zdobywaj!