fot. Marcin Szymczyk

Josue i Mladenović blisko nowych umów z Legią

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

21-05-2023 / 20:30

(akt. 24-05-2023 / 16:25)

Do końca sezonu 2022/23 już tylko jedna kolejka, za tydzień piłkarze oraz sztab szkoleniowo-medyczny udadzą się na urlopy. Wciąż jednak pozostały dwie niewiadome – co dalej z wygasającymi kontraktami Josue i Filipa Mladenovicia.

Obaj należą do kluczowych graczy w kadrze trenera Kosty Runjaicia. Z jednym i drugim graczem dyrektor sportowy Jacek Zieliński prowadzi rozmowy o nowym kontrakcie. Jak wygląda sytuacja?

W przypadku Josue dwa tygodnie temu informowaliśmy, że jest znacznie bliżej niż było jeszcze dwa miesiące temu. Przypomnijmy – kapitan Legii sprowadził do Warszawy żonę i córkę, którym miasto przypadło do gustu. Sam piłkarz również jest szczęśliwy w Polsce i przynajmniej jego część chciała przedłużenia umowy. Zawodnik jednak miał oferty z innych lig, lepsze finansowo i musiał wszystko dokładnie przemyśleć. Agent piłkarza rozmawiał z dyrektorem sportowym, przedstawił warunki. Klub ze swojej strony odpowiedział nieco zmienioną ofertą. Kluczowe rozmowy były jednak dopiero przed nami.

Po meczu z Jagiellonią Białystok, w sobotę, doszło do kolejnego spotkania menedżera Josue z władzami Legii i doszło do zbliżenia – obie strony były skłonne do ustępstw i dogadywania szczegółów. Potem doszło do kolejnych negocjacji i sytuacja jest na tyle obiecująca, że Legia znacznie wyhamowała rozmowy z potencjalnym następcą Josue. Runjaić ostatnio powiedział, że rozmowy klubu z Portugalczykiem przebiegają w dobrej atmosferze i jest szansa, że w przyszłym tygodniu będzie można zdradzić więcej szczegółów. Wiele wskazuje na to, że będą to informacja pozytywne, że dojdzie do podpisania nowej umowy kapitana zespołu. Josue ma w tym sezonie ogromny wkład w wyniku zespołu – we wszystkich rozgrywkach ma na koncie 15 goli, 10 asyst i 8 asyst II stopnia (udział przy 33 bramkach drużyny). W grę wchodzi roczny kontakt zapewne z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Filip Mladenović wraz ze swoim menedżerem już blisko rok temu jasno przedstawił sprawę w klubie – Serb celował w wysoki kontrakt, być może ostatni w karierze. Wymarzona oferta jednak do tej pory nie nadeszła. Piłkarz ma kilka propozycji, w tym z Legii Warszawa, która jest jak na razie najlepszą. Jeśli w najbliższych dniach „Mladen” nie otrzyma lepszej oferty, zbliżonej do tej wymarzonej pod kątem finansowym, to prawdopodobnie Serb podpisze nową umowę z Legią. Przypomnijmy, że po wydarzeniach z finału Pucharu Polski jest zawieszony do początku sierpnia. 

- Naszym celem jest to, by spróbować zatrzymać Josue i Filipa Mladenovicia. Mają dużo jakości, niezwykle ich cenimy, chcemy, by zostali, lecz co do tego muszą być zgodne dwie strony – mówił niedawno Zieliński. Dziś wiele wskazuje na to, że cel uda się zrealizować.

Komentarze (349)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
CZY JEST NA TEJ STRONIE REDAKCJA LUB MODERATOR?

fairplay42 / 29
"Potem doszło do kolejnych negocjacji i sytuacja jest na tyle obiecująca, że Legia znacznie wyhamowała rozmowy z potencjalnym następcą Josue."

No to niech zintensyfikują te rozmowy z potencjalnym nie następcą a zastępcą Josue, bo prawie 33-letni Josue nie będzie grał wszystkiego co 3 dni, a poza tym wzmocnienie kadry polega na tym, że co najmniej na kluczowych pozycjach jest zawodnik do rywalizacji. Poza tym w razie dłuższej kontuzji Josue Legia leży na obie łopaty.
[21-05-2023 21:12]
Generałbrodaty12 / 34
Jest Strzałek

Wiem że według ciebie jak Amica daje szansę młodym to jest to genialny, przemyślany ruch, jak Legia stawia na młodego bardzo zdolnego piłkarza to robi źle, bo według Ciebie Legia robi wszystko źle.
[21-05-2023 22:29]

MajorMari24 / 29
Że Warszawa przypadła do gustu żonie i córce Josue to aż cieszy w tej zakorkowanej, zaśmieconej, zaniedbanej naszej Stolicy z brązową Wisłą.
[21-05-2023 21:06]
Marszałek Polskialaryk27 / 43
od razu widać że znasz Warszawę na wylot...
P.S. Moczyłeś nogi w Wiśle? Pod Kierbedziem?
[21-05-2023 21:21]

Marszałek PolskisportowaWarszawa27 / 41
Mari zna Warszawę jak własną kieszeń. W 2007 był tu że swoim gimnazjum na wycieczce w mcdonaldzie i mu się nie podobało.
[21-05-2023 21:41]

CZY TEN FLETPLAY TO JEST Z REDAKCJI, ŻE MA TAKIE PRZYWILEJE NA TEJ STRONIE?
Dziwnie ucichła sprawa zachowania Ivi Lopeza po finale PP. Powinien zostać ukarany za uderzenie w twarz Rose'a. Chyba, że doszło do dealu. My dajemy małą karę Mladenoviciowi, a wy nie roztrząsacie zachowania graczy Rakowa?
Media podawały niedawno: "Karę trzymeczowego zawieszenia w rozgrywkach Pucharu Polski otrzymał Ivi Lopez."
Prosimy o dodanie przycisku "Zgłoś do moderatora". Będzie można zgłosić treści które niszczą tą stronę.
Porucznik
 • 1 / 2
Redakcjo, zmieńcie wreszcie ten tekst. Już któryś raz czytam, że część Josue chce przedłużyć kontrakt, a potem ,że doszło do zbliżenia. To raczej intymne sprawy zawodnika ;)
Chce przeczytac artykuł a przed oczami mam tylko:
"Treść komentarza wraz z konwersacją została ukryta ze względu na niską ocenę"...masakra co się dzieje na tym forum:(
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Czekamy na dobre info w sprawie nowych kontraktów
Przechodziłem dziś wieczorem Łazienkowską, kolo stadionu Legii. Z klubowego baru wyszła grupka kibiców, podśpiewujących legijną kibicowską piosenkę. Podszedłem bliżej, aby lepiej im sie przyjrzeć i posłuchać co śpiewają.

Wyglądali na uczestników forum Legia.net. Z ich twarzy bił smutek. Taka też była ich piosenka:

Admina nikt nie lubi
I Admin nie ma zgód,
Bo Admin straszny leniuch,
Leniwy aż po grób!
Młodszy chorąży
 • 6 / 1
Co tu się dzieje, od kilku dni nie warto nawet wchodzić na legia.net, artykułów ciekawych mało a forum, tak jak zawsze chętnie czytałem to ostatnio dno, dno i kupa mułu. Widzę że nie ma nowych artykułów to już nawet na forum nie zaglądam, poza tą chwilą, ale chciałem wyrazić swój sprzeciw, istnieje duża grupa czytelników których możecie stracić.
Generał dywizji
 • 8 / 1
Zapowiada się definitywny koniec merytorycznych dyskusji na naszym forum...

Strasznie się to czyta...

Ale wszystko schodzi na psy, świat robi się płytki, brakuje wzajemnego szacunku czy wymiany poglądów (bo ja wiem najlepiej)...

Lepsze jutro było wczoraj...
Generał
 • 5 / 10
Przypomniał mi się stary wierszyk o tym obyczaju. Powinien spodobać się konserwatystom, bo wygląda na to, że tradycja nie umiera i mimo upływu dziesięcioleci trzyma się mocno.

Zwariowany alfabet
Julian Tuwim
Raz hrabia Ce z baronem Zet
Spokojnie po ulicy szedł
I opowiadał plotkę:
Czy baron wie, że pani Ha
Z margrabią eL stosunek ma,
Podziwiam tę idiotkę.
W baronie Zet zawrzała krew,
Spotyka panów eR i eF
I mówi: czy wy wiecie,
Że pani Be z majorem O
Ma od niedawna to i to,
Sensacja w całym mieście.
Jak grom na miasto spadło
To całe abecadło.
I zaczął się soliter
Tych tajemniczych liter.
Usłyszał o tym aktor E
I rzekł: ten Ce to wielka De,
Narobił plotek w mieście,
Że księżna A jest zwykła Ka,
Że książę Jot z nią dziecko ma,
To wszystko kłamstwo, wierzcie.
A na to eS: ja tylko wiem,
Że Ge od dawna żyje z eM,
Lecz eM to Ge zwyczajne,
On kradł u O i E, i I,
I eR z Ka Wu powierzył mi
Te informacje tajne.
I zamęt dziki powstał wnet,
Er wyzwał eL, U pobił Zet,
Do pism wysłali listy:
A z Pe eM eSu, A z E De,
Że fałsz to oczywisty.
Bo jeśli nawet żona Pe
Została Ka i jest dziś w Be,
My wtrącać się nie damy,
Niech milczy eS i eL, i E,
Bo jej jest rzecz i jej jest De,
A eL i Pe są chamy.
W tym miejscu się rozpadło
To całe abecadło
I skończył się soliter
Tych tajemniczych liter.
Generał
 • 8 / 7
Na forum wylało szambo w czystej postaci. Z braku dopływu "pokarmu" z zewnątrz, zaczął się wewnętrzny darwinizm, czyli wzajemne pożeranie. Może to i dobrze, bo ci którzy muszą gdzieś przepalać wewnętrzną żółć, mogą to robić nie wykorzystując Legii jako pretekstu do "troski". Na chwilę przestali wypróżniać się na Rosołka, Na Mioduskiego, czy na kogokolwiek innego a wypróżniają się na siebie nawzajem.
Widok nużący, ale w sumie pozytywny. Realizują swoje duchowe i umysłowe potrzeby w zamkniętym cyklu, czyli przełykają cudze g.ówno wylane na nich i po krótkim przetrawieniu wys.rywają dalej. Od czasu do czasu skarżąc się redakcji, że g.ówno jest złej jakości i żeby jakiegoś zas.rywacza usunąć.
Taka kwintesencja narodowej debaty.
Generał
 • 1 / 3
Radziu, nie bierz wszystkiego do siebie. O Tobie napisałem, że chciałbyś zaprowadzić porządek na forum. To w sumie pozytywna inicjatywa, ale nie wprowadzajmy cenzury, tylko przyjmujmy rzeczywistość taką jaka jest. Wiem że to wkurzające, ale tacy jesteśmy (jako społeczność).
Jeśli na forum będzie więcej ludzi chcących dyskutować a nie trollować, to wtedy trolle znikną, albo będzie ich znacznie mniej.
Obyczaj jest ważniejszy od przepisów. Przaśny ale obrazowy przykład jak obyczaj narzuca normy zachowania mimo, że nie jest prawnie zabronione, to smrodzenie w towarzystwie, albo przy stole. Nie ma przewidzianych sankcji prawnych za takie zachowanie a jednak znakomita większość ludzi tego nie robi, bo nie wypada.
Jeśli na forum zapanuje obyczaj, że smrodzenie jest niefajne, to zniknie potrzeba regulacji przez moderatora. Pracujmy nad podniesieniem poziomu i z czasem to da efekt.
Personalne wojenki skutecznie zniechęcają czytających. Za chwilę zostanie sama patologia i nie ma się czemu dziwić. Od jakiegoś czasu można było zauważyć testowanie na ile można sobie pozwolić przy komentowaniu. Jak się okazuje można prawie na wszystko.
Co do systemu łapek - co innego można wymyślić by zakopać niechciane wpisy? Podobne rozwiązania są na wielu stronach. Na każdy system znajdzie się obejście. Tutaj wystarczyłaby jakaś blokada przy zakładaniu nowego konta np. dopiero po 24h jest aktywne ale wtedy i tak po tym czasie można mieć kilkadziesiąt kont, ewentualnie 1 konto na 1 IP ale zawsze ktoś będzie narzekał.
"Jeśli na forum będzie więcej ludzi chcących dyskutować a nie trollować, to wtedy trolle znikną, albo będzie ich znacznie mniej."
Wystarczy tylko i aż nie reagować na zaczepki. Tutaj mam apel do Ciebie fairplay - tak jak szanuję Twoją merytorykę przy niektórych wpisach, dla testu spróbuj proszę przez dzień czy dwa nie reagować na zaczepki, jak w staropolskim powiedzeniu: "Mądry głupiemu ustępuje" lub "Z głupim się nie dyskutuje".
A ja bym bardzo prosił, abyś nie udzielał mi nieproszonych rad w stylu "nie reagować na zaczepki". Bo po pierwsze, to nie są zaczepki tylko regularnie wyzwiska, szczucie i wykluczanie. A po drugie, każdy ma prawo do obrony przed szambem, skoro niemożliwe jest moderowanie tego forum. A zresztą każdy może przetestować na sobie, ile wytrzyma wyzywania, szczucia i wykluczania za byle wpis. Ci ludzie w ten najgorszy możliwy sposób chcą cenzurować czyjeś wypowiedzi w ten sposób, na co nigdy nie będzie zgody.
Czy jest zgoda czy nie to nie ma wiekszego znaczenia. Wolnosc slowa jest jednak podstawa demokracji wiec jezeli ktos o Tobie pisze fairplay to ma do tego prawo. Jezeli ktos Ciebie prosi abys sie zastanowail nad pewnym aspektem to ma do tego prawo, szczegolnie ze te wieczne klotnie zasmiecaja Forum. A co Ty z tym zrobisz to juz Twoja sprawa. Nie musisz nikogo sluchac ani pouczac.
Fleta poszukaj sobie lepiej w lustrze, tępy trollu.
Stiborius
Coś ci się pomyliło, musisz jeszcze doczytać, bo wolność słowa nie jest absolutna i na pewno nie polega na lżeniu ludzi w internecie. A w ogóle nikt cię o zdanie w dodatku idiotyczne nie pytał, więc siedź cicho, bo jesteś za cienki, żeby się wymądrzać, po prostu nie nadążasz intelektualnie.
tak i znalazłem, dynda mi jak 3 jądro z wyrazem twojej gęby. Flecie.
trollem jesteś ty dawny jz166 vel fletplay. Chorągiewka raz 1 czopkowy Mioduskiego, teraz jego wielki przeciwnik.

Nie było cię na tej stronie kilka lat temu i był spokój, a odkąd tu jesteś, to zrobił się śmietnik. I nie mierz swoja miarą - TROLLU.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Dawać artykuł, że podpiszą i kończyć sagę ;)
Chorąży
 • 11 / 20
fairplay

Fundacja pajacyk zasponsoruje Ci strój laptopowego trolla, więcej nic na razie nie zdziałam. Tylko podaj adres slumsowy.
Marszałek Polski
 • 8 / 8
Wnoszę, iż moderatorom forum, o ile w ogóle istnieją tacy, nie tyle zależy na dyskusji, ile w okładaniu się przy pomocy pacynek.
Zainteresowanych odsyłam do https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Pacynka
Nic, tylko zakładać kolejne konta, aby z właściwą werwą wkroczyć w wir wszechogarniającej werbalnej — pardon my French — naπierdalanki.
Albowiem tylko o to wam chodzi, droga redakcjo (legia.net), n'est-ce pas?

NB. Przy okazji dodam, iż system rang to budząca politowanie dziecinada.
Marszałek Polski
 • 8 / 12
A to nie ty napieprzałeś swego czasu różne wpisy nie na temat w różnych językach obcych, nie dla nabijania sobie rangi? A może dla popisywania się, że uważasz się za poliglotę? N'est-ce pas? Na czym polega twój problem konkretnie? Jesteś zawiedziony, że forumowicze zasłaniają często wpisy z bluzgami, czy trolowanie przez wklejanie ciągle tego samego dla zaczepki?
Marszałek Polski
 • 7 / 10
Akurat na takie gowno jak ty zawsze się znajdą chętni, by cię schować. Wchodzisz w dyskusje wyłącznie po to, by je niszczyć prymitywnymi zaczepkami, tępa pipo. Byłeś gwałcony w dzieciństwie czy czym to wytłumaczyć? Jesteś chorym patusem. Siedzisz i napieprzasz po ludziach z głupoty, z nudów, z frustracji, z misji. Kur.. z czego? I tak wuja osiągniesz tymi swoimi rzygami. Ale ty widocznie jesteś zbyt tępy, by zrozumieć, że tracisz czas.
Marszałek Polski
 • 7 / 7
Spójrz na wpis OldKibola poniżej. Widzisz w nim jakiekolwiek bluzgi?
62 (słownie: sześćdziesiąt dwie) czerwone łapki to ma być robota wielu forowiczów? (NB. Taka jest poprawna wersja, nie «forumowiczów»). Żarty sobie stroisz?

MajorOldKibol

52 / 62

I znów kolejny dzień syfu na tym portalu. Blisko połowa tekstów jest ukryta przed oczyma użytkowników/czytelników. To wszystko dzięki pomysłowi ADMINISTRACJI PORTALU, aby wpisy mające 10 (i więcej) ujemnych ocen, wystawionych przez anonimowych i tchórzliwych multikontowców, były automatycznie ukrywane przed oczyma normalnych czytelników.

Wniosek jaki się nasuwa jest taki, że do REDAKCJI /ADMINSTRACJI portalu Legia.net zakradł się jakiś antylegionista i prowadzi antylegijną kampanię mającą na celu roz,pier.dolenie tego portalu i zaszkodzenie dobremu imieniu Legii Warszawa. No bo co to za klub, skoro wiodący portal kibicowski tego klubu jest jednym wielkim śmietnikiem?
Spójrz na setki innych postów, w których roi się od bluzgów. Te ci jakoś nie przeszkadzały nigdy? Przemawia przez ciebie hipokryzja i tyle.
Zacznij od siebie, zanim zaczniesz pouczać innych, bezczelny trollu.
Marszałek Polski
 • 5 / 5
Rozumiem, że poniższy (wybrałem pierwszy z brzegu przykład) wpis bluzgów nie zawiera:

Marszałek Polskifairplay

1 / 6

Nie zes**j się z tego hejtu, trollu.
[23-05-2023 21:32]

A co ciekawsze, wpis ten nie jest zakryty.
Manekin, no właśnie interesujesz się, ale tylko moimi wpisami. To jest ta twoja troska o poziom forum? Mówię ci człowieku, nie rżnij głupa, bo jesteś kompletnie niewiarygodny.
W porównaniu do ciebie to na pewno dżentelmen. Ja jestem dobry do ludzi na poziomie, ale dla anonimowych pajaców jak ty bawiących się w internecie ubliżaniem tolerancji mi nie mam żadnej. Zobacz, trollu ile masz wpisów i ile z tego, to są bluzgi, zaczepki i różne prymitywne prowokacje. Bezczelność wprost proporcjonalna do chamstwa wyniesionego z domu.
Marszałek Polski
 • 5 / 5
W niniejszym wątku wykazałem, iż piszesz nieprawdę.
W niniejszym wątku wykazałem, że ty piszesz nieprawdę. Słowo przeciwko słowu.
Marszałek Polski
 • 9 / 5
Nieprawdą pozostaje stwierdzenie, iż to dziełem ogółu forowiczów jest zasłanianie wpisów zawierających bluzgi bądź powtarzających się.
Jako kontrprzykład podałem przytoczony powyżej wpis OldKibola, trzeźwo opisujący sytuację na forum, który zbiera rekordowe sześcdziesiąt dwie czerwone łapki, mimo iż
(i) nie stanowi on powtórzenia
(ii) nie zawiera też żadnych bluzgów.
Jeżeli nadal nie postrzegasz niezgodności swego wpisu z okolicznościami faktycznymi, to mogę jedynie wyrazić głębokie współczucie.

BTW. »Nie rżnij głupa« jest osobliwym sposobem zwracania się do kogoś, kogo określasz (w tym samym wątku) mianem dżentelmena. Czy i tutaj sprzeczności nie ma?
Kolego, przestań się powtarzać i zachowaj te swoje manipulacje dla siebie, bo robisz się żałosny. Ja nie jestem adresatem twoich przemyśleń ani postulatów. Dla mnie rżniesz głupa a z takimi ludźmi się nie dyskutuje.
Manekin

Ja na początku nie dodałem ostatniego zdania. Zadałem tylko pytanie, czy jest na tej stronie moderwtor, redakcja. Nie ubliżyłem na początku temu czemuś. I wpis znikł w 2 , 3 minuty bo pokazałem, że w kilka minut dostał ponad 40 łapek zielonych a inni nagle po 40 czerwonych a nikogo wpisami nie obrazili. Ten typ to bardzo chory przypadek. Nie powinien bez opiekuna siadać do komputera.
manekin - tak sobie mysle nad tym co napisales. Czy te rangi to rzeczywiscie dziecinada? Bo jezeli chodzi o ilosc postow aby z tego powodu dostac troche wiecej za "reklamy" to chyba wszystko sie zgadza. W tym sensie, te wieczne klotnie na tym Forum i obrazanie sie wzajemnie jest rowniez przemyslane. Im wiecej, tym finansowo lepiej. Redakcja musi rowniez z czegos zyc.
Z drugiej strony tych reklam jest malo a te co sa to raczej "szlachetne". Przydalaby sie jakas dyskusja z adminem tej strony.
Chorąży
 • 2 / 8
250 milionów euro długu robienie kominów płacowych dla emerytów sprawdzających się w e klapie kwestia roku dwuch i bankrut dobra polityka
Marszałek Polski
 • 2 / 2
I na twoje zakompleksienie dalej się trzymamy i dalej w czubie.
Jakie 250 milionów euro? Ja słyszałem, że jest to 755 milionów euro i 457 milionów kolumbijskich pesos!
Generał
 • 3 / 0
W przepowiedni o bankructwie Legii po roku, "dwuch" latach jest tyle prawdy, co w prognozach "o czerwonych kartkach za plastra" dla Josue.

Pozdrawiam
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Jeden emeryt jest najlepszym piłkarzem ligi a drugi też jest niezłym graczem więc nie widzę problemu zwłaszcza, że wiek emerytalny w piłce nożnej bardzo przesunął się w górę.
Kapitan
 • 4 / 1
Dawać te umowy i niech chociaż to będzie z głowy. Krótkoterminowo. Bo niestety Wszołek, Mladen, Jedza, Josue, Pekhart mają bliżej niż dalej do końca, za chwilę może być to ogromnym problemem. Z zmienników niestety nic nie zaskoczyło i to niestety idzie koniec końców na konto trenera. To trochę kiepskie, że z takiego grona nie udało się zbudować na żadnej pozycji konkretnego zmiennika. Mówimy przecież o ludziach z przeszłością, dobrym cv etc. Kharatin, Rose, Carlitos, Kramer, a nawet Celhaka, czy Sokołowski powinni dawać znacznie więcej. Zmiennicy jednak wydaje się jakby byli jednak przez cały rok wprowadzani na ślepo. Trener nie miał pomysłu i nie przepracował ławki, zmienników. Ta jednowymiarowosc dotyczyła też systemu jakim graliśmy. Zero plastyczności, umiejętności zaskoczenia ustawieniem. Do tego obniżka formy nawet Kapustki, czy Nawrockiego.
Ja już wielokrotnie o tym pisałem. W Legii ogromnym problemem jest wykorzystanie tych zawodników, których ma w kadrze. Rose, Charatin, Pich, Sokołowski, Celhaka, Carlitos czy Baku - długa lista zawodników okrzykniętych przez kibiców jako niewypały. Transfery tych zawodników w większości kosztowały sporo (niezależnie czy mówimy o kwocie transferowej czy wysokim kontrakcie zawodnika). Wszyscy wymieni zawodnicy przed przyjściem do Legii pokazywali spore umiejętności, czy ktoś się chociaż przez chwilę zastanowił dlaczego aż tak duża grupa zawodników jest w Legii bezużyteczna?
Obawiam się że Runjaić nie jest trenerem, który potrafi w odpowiedni sposób zarządzać tak szeroką kadrą jak Legii - raczej jest to trener przywiązujący się do poszczególnych zawodników i bardzo rzadko zmieniający cokolwiek w składzie.
Bez odpowiedniego zarządzania kadrą (również a może przede wszystkim tymi zawodnikami rezerwowi!) nie będzie silnej Legii, bo co roku będziemy wymieniać zawodników z myślą o postępie i podobnie jak przez ostatnie lata będziemy stać w miejscu lub nawet cofać się w rozwoju.
Charatin ma w Legii już czwartego trenera i jeszcze żaden nie potrafił nim odpowiednio zarządzać. Podobnie Celhaka. U czwartego trenera jego osoba ma marginalne znaczenie. Pich odchodząc ze Śląska był wrakiem i wszyscy pożegnali go tam z wielką ulgą. Nigdy nie był Legii do niczego potrzebny. Z tego grona w jakimś stopniu potwierdził swoją przydatność dla Legii wyłącznie Rose. Zagrał przyzwoitą wiosnę 2022 za Vukovicia, miał dobrą jesień już u Kosty od momentu wejścia na zmianę z Miedzią, był wtedy w swojej najlepszej dyspozycji w Legii. Później miał kontuzje i teraz przegrywa rywalizację z innymi zawodnikami.

Na taką listę można byłoby też wciągnąć Abu Hannę. Też podobno przed przyjściem do Legii pokazał jakieś umiejętności. Też w Legii miał czterech trenerów i u żadnego nie grał. Niesprawiedliwy Vuković miał go nawet gnębić i ciągnąć za uszy Wieteskę, takie były tu teksty. Poszedł na wypożyczenie do Lechii i się tam skompromitował przykładając swoimi błędami cegiełkę do spadku i potwierdził, że jest ogórkiem.

Runjaic i jego sztab na pewno potrafi w odpowiedni sposób zarządzać szeroką kadrą. Bardziej się obawiam, że część kibiców Legii nie potrafi rzetelnie ocenić możliwości kadrowych Legii i przecenia możliwości zawodników uważając ich za kogoś kim oni nie są a później przerzuca się winę na trenerów, którzy czegoś tam nie potrafią.
Poldi: to że Charatin i Celhaka nie zaistnieli u 4 trenerów to raczej udowadnia jak Ci trenerze świetnie pracowali, że wylatywali migiem ze stołka.
Obaj dostali tyle czasu na boisku co nic. Charatin nie na swojej nominalnej pozycji (w pomocy) grał w meczach w tym sezonie dość solidnie. Celhaka też gdyby miał trochę ogrania to mógłby to być ciekawy zawodnik do rywalizacji.
Pich to zawodnik, który w Polskiej lidze zapracowal sobie na miano porządnego zawodnika i mimo wieku spokojnie mógłby jeszcze być solidnym uzupełnieniem.
Wszystko to oczywiście jest kwestią odpowieniego doboru zawodnikow do danego meczu/przeciwnika.
Ty Poldi twierdzisz, że ja przeceniam wartość zawodników Legii, a Ty dokladnie wprost przeciwnie - ich nie doceniasz.
Widziałem w piłce nożnej wiele różnych historii gdzie zawodnicy skreślani przez wszystkich dookoła potrafili wznieść się na bardzo dobry poziom. Jednak aby tego dokonać potrzeba odpowiedniego podejścia.
W Legii co roku dokonuje się mnóstwa transferów i co roku wyszukuje się kozłów ofiarnych (tzw. szrotu) - co chwile klub idzie w stronę rozwiązywania kontraktów z takimi zawodnikami i ściąganiem na to miejsce innych. Efekty zwykle są marne bo nagle okazuje się nowi wcale nie okazują się lepsi od poprzednich i znowu są do wywalenia. Aż to wszystko mega dużo kosztuje to i kasy na następne nabytki brakuje.
Legia to nie jest Real, Barcelona czy jakiś Manchester - tu nie ma możliwości ściągania gwiazd. Legia potrzebuje trenera, który będzie potrafił zrobić zespół nie oparty o wielkie transfery a o kadrę którą już ma w klubie. Czy takim trenerem jest Runjaic? Ciężko obecnie stwierdzić.
Vukovicowi akurat niczego nie można zarzucić. Nie wyleciał ze stołka za wyniki. Dla mnie fakt, że on i Runjaić zrezygnowali z jakiegoś piłkarza jest wystarczającym potwierdzeniem mojej opinii o tym, że ci zawodnicy po prostu nie nadają się do Legii. Vuković na przykład zrezygnował z Muciego, ale Runjaić na niego postawił, Muci się u niego rozwinął i dziś to do niego dobiera się partnera w ataku, nie do nikogo innego. Gdyby którykolwiek z wymienionych zawodników prezentował odpowiedni poziom to każdy przed sezonem miał czystą kartę. Skorzystali z niej Muci, Slisz, w trakcie rundy Ribeiro. Pozostałym się to nie udało.

Doceniam piłkarzy Legii. Doceniam tych, których należy docenić. Doceniam bramkarzy i grupę liderów tej drużyny: Josue, Wszołka, Jędrzejczyka, Mladenovicia, Augustyniaka, Muciego, Pekharta, Slisza, Nawrockiego, Ribeiro, grupę blisko wyjściowego składu/zmienników: Rosołka, Rose, Strzałka. Doceniam nawet Kapustkę mimo jego potężnych wahań formy, ale powoli moje nadzieje na to, że wróci do mitycznej formy gasną. Ten gość ostatnio w formie był w rundzie jesiennej 2015/16 i częściowo wiosną 2016 roku. Wiążę jeszcze jakieś nadzieje z Kramerem i Carlitosem, chociaż z tym drugim nienajwiększe, bo wraz z wiekiem i kontuzjami zaliczył zjazd motoryczny, a on całą swoją grę opierał na połączeniu swojej motoryki z techniką, a teraz jego ciało po prostu już tego nie ma. Doceniam nawet Sokołowskiego, który przecież był tylko ligowym dżemikiem od z********ania i nigdy nie spodziewałem się po nim większej roli w Legii niż ona jest.

Pozostali zawodnicy wyraźnie przegrali rywalizację w trakcie sezonu. Odpadli bo byli słabsi od innych i nie wykorzystali swojej czystej karty a nie dlatego, że trener nie potrafił nimi zarządzać. Żaden sztab szkoleniowy nie będzie sabotował swojej pracy ciągnąc za uszy zawodników 2 czy 3 wyboru na daną pozycję mając lepsze wybory. Moje podejście jest takie, że nie można wiecznie głaskać zawodników po głowach i się nad nimi litować, szukając desperackich wymówek na usprawiedliwienie ich braku gry lub słabej gry. Dla kilku z nich ten czas już przyszedł. Dla Baku nigdy nie przyszedł i nie przyjdzie. To kolejny sprinter do kolekcji z Kastratim, Agrą, Manu, Ojamą, Langilem i Hildeberto, który ma szybkie nogi ale za wolną głowę na Legię.
Chyba nie do końca zrozumiałeś mój komentarz.
Ale po kolei - ostatnie 2 sazony to jeden z najcięższych sportowych momentów klubu w powojennej historii. Było 4 trenerów i każdy starał jak najmniej ryzykować bo presja na wyniki była nawet wieksza niż wcześniej.
Nie chodzi mi o "glaskanie zawodników" o czym wspominasz. Chodzi o takie wykorzystywanie szerokiej kadr, aby udało się zrealizować cele zespołu. Dość powiedzieć, że Rynjaic gdyby bardziej zdecydowanie stawiał na zamienników to może do końca walczylibyśmy o mistrza z Rakowem. Runjaić nawet w meczach PP bał się bardziej zdecydowanie postawić na rezerwowych nawet w meczach z 3 i 2 - ligowcami. Teraz jak jest możliwość sprawdzenia kilku zawodników nadal Runjaić trzyma się tych samych zawodników - gdyby nie kontuzje i kartki to zmiany składu pewnie by nie było w ogóle.
Dobrym przykładem był Leo Beenhacker, który prowadząc kadre powoływał czasami średnich zawodników, ale potrafił ich "zbudować". I kadra miała z nich pożytek.
Na ławce rezerwowych w Legii nie siedzą jakieś wybitne jednostki, świetni piłkarze, ale na potrzeby zespołu mogą się przydać a wręcz czasami niezbędni.
Pytanie: czy jesteś w stanie wyobrazić sobie, że gracze dziś niepotrzebni - w nowym sezonie stają się niezbędni?
Kapitan
 • 0 / 0
Poldi troszeczkę się mylisz. Celhaka akurat pod Vuko był odkryciem. Był jednym z tych którzy najmocniej skorzystali i wykorzystali szanse dana od Serba. Teraz chłopak nie istnieje. To że Carlitos pod Vuko wyglądał słabo umiałem jeszcze zrozumieć, Serb preferowal inny rodzaj napastnika i finalnie ustawienie, budowanie ofensywnych akcji wykluczalo gre szybka pilka za obroncow. To że w filozofii Runjaica Carlitos się nie sprawdzą to akurat dziwne, bo widzę miejsce dla niego na boisku przy dwóch napastnikach, nawet jeśli dalej gramy atakiem pozycyjnym większość męczy. Tylko, że w ustawieniu 3-5-2 poza wahadlami także środek musi wchodzić na wiązaniu się trójkątów, przemieszczaniu się po trzech, a tego raczej nie ma. Josue po prostu dzieli i rządzi, Kapustka i Slisz funkcjonują ma innych połączeniach, czasem jeśli jak w meczu z Jaga da się takiemu Sliszowi przestrzeń i nie ograniczy się go do zadań defensywnych to chłopak wchodził w bardziej złożone układy wymian z zespołem. Pierwsza połowa sezonu to było granie na wygranie jedna bramka. Efekt punktowy dało to nawet ok, ale nie dało się tego oglądać bez irytacji, zwłaszcza że to ustawienie przecież ma otwierać na większy ofensywny potencjał. Obecny trener stworzył zgrana 11, wyjątkowo efektywna jeśli popatrzymy na raczej słabo grającego Kapustkę (ktory przed kontuzja byl na ogromnej fali wznoszacej, obecnie przygasl do reszty), dosyć niepewnego w wielu meczach Nawrockiego, czy Mladena. Trudno mi uwierzyć że naprawdę wszyscy zmiennicy są do odstrzału. Kontuzje to jedno. Wkomponowanie do zespołu to drugie. Nasza bolączka może jest to że robimy często kil k a zmian w krótkim odstępie czasu. Może warto w sprawdzonym układzie dać pograć dwóm z ławki, tak żeby schematy jednak dalej się powtarzały. Często było tak że trener zmieniał 3 ofensywnych na raz , po chwili wprowadzając kolejnych nowych dwóch na murawę, jakby były dwie Legie. To nie mogło się udać. Celhaka, Carlitos, Rosolek, Strzałek są jakościowi. Nigdy nie uwierzę że nikt z ławki nie jest w stanie nagle błysnąć, rywalizacja, budowa schematów nawet z przeciętniaka w dobrym zespole potrafi zrobić bohatera przynajmniej kilku spotkan. U nas ławka nic nie wnosi, gramy jednym garniturem, jednym ustawieniem, jednym mechanizmem który eksponuje Josuego ale gasi spora część reszty zespołu. Lubię Koste, ale kolejny rok kolejny okres przygotowawczy musi być szerszy, wprowadzić zmienne.
Kapitan
 • 0 / 0
Martin oczywiście, że masz racje. Z Miedzią straciliśmy szanse na Mistrza przez ślepe jechanie na mocno wyeksploatowanym fizycznie i psychicznie mocno podmeczonym układzie, który potrzebował sensownych zmian. Wartością Vuko było sprawiedliwa nagroda i motywacja. To budowało wiarę u chłopaków, wielu potrafiło zaskoczyć nawet grając nie na swoich pozycjach. Karbownik, Luqi przykładem genialności tych decyzji. U Kosty Augustyniak nie gra na swojej ulubionej pozycji, spisuje się ok, ale to żadne odkrycie. Muci gra blizej bramki, ale nie widze ze zyskal szczegolnie duzo przez to. Żadnych genialnych pomysłów na nieszablonowe wykorzystanie graczy nie ma. Żadnego ryzyka. A patrząc na Slisza że może mocniej do przodu jednak wejść, to chciałbym go na 8 zobaczyć z Augustyniskiem na 6.
Kapitan
 • 0 / 0
Poldi jeszcze jedno. Luqi też przychodził z lata jeźdźca beż głowy. Ktoś pomyślał, poszukał dla niego innej pozycji, zmusil do przemyslenia
wkomponował i zadziałało. Oczywiście nie z każdym się tak da. Ale Kosta woli wymienić graczy niż spróbować cokolwiek skorygować, zmienić w ustawieniu. My układamy wszystko pod to jedno ustawienie. Czasem sobie myślę gdyby tak zagrać jednym napastnikiem jednym defensywnym zamiast dwóch a w zamian obok Josuego dać dwóch szybkich mogących zbiegać na boki i na fałszywa nogę Baku i Rosolka, albo Baku i Celhake i Carlitosa na szpicy. Inna dynamika a naprawdę nie z każdym trzeba grać dwoma 6, dwoma defensywnymi. Kosta grał w Pogoni na upartego jednym ustawieniem, jednym garniturem (u nas przynajmniej gra nominqlnym napastnikiem) i tutaj jest to samo. Ale na trzy fronty to się nie sprawdzi.
Kapitan
 • 0 / 0
https://youtu.be/yZ8mmX-_h9A dla mnie Baku potrzebuje gry na mniejszej przestrzeni, gdzie ta szybkość rzeczywiście może mieć przełożenie. Jak u Luqiego.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Poldi1916 a to odwrotna sytuacja jak była z Kucharczykiem. U każdego trenera zaczynał na ławce by za chwilę stawać się podstawowym graczem.
Nawet zabawne jak z brzozowego patyka wystrugać DĘBOWĄ szafę ? Próbujcie dalej, ja dalej swoje Celhaka ma takie braki, że co najwyżej Sandecja. Możecie przestawiać tych chłopaków po boisku jak chcecie, ale nauka i tak przebiega powoli. Muci jak miał problem z decyzja podczas gry tak ma. Jak dla mnie tylko cud może go uratować dla dużej piłki (ale jest szansa). Celhaka,Charatin - mają braki nieusuwalne jeden techniczne drugi motoryczne. Rose to nawet szkoda słów, facet ma takie podejście do swojego zawodu, że im szybciej zniknie tym lepiej. Carlitos własciwie nigdy nie przestał być 3 ligowcem obejrzyjcie jego historie występów, ma braki mentalne, a doszła do tego sypiaca się expresowo motoryka ( sie piwko lubi i pizę to się szybciej kończy). Kapustka to gra na swoim poziomie nigdy wyżej nie wszedł i nie wejdzie, u niego zawsze głowa nie rozumiała, że ciało nie potrafi to jest jakiś problem synchronizacji (jego głowa chce więcej niż ciało umie), ale to i tak poziom dobrego ligowca z momentami na b.dobrego ( ale ludzie liga belgijska go odrzuciła, tj. podobny przypadek co Starzyński).
Takim obrazkiem naszej kadry/ligi niech będzie dla was Wszołek który w swoim prime fizycznym wszedł na poziom środka SERIA A i utrzymał się w Championship przez jakiś czas. W lidze GWIAZDA taka to własnie 20 któraś tam liga europy.
JAK nie zaczniemy wypuszczać z akademii ludzi z potencjałem na dostanie się do kadr (25-30 zawodników) CZOŁOWKI (5-7 zespołów) w ligach z TOP5 to zapomnijmy o fajnej grze w pucharach, jakas farciarska układanka pewnie się zdarzy w jakimś pucharze 3ligi, ale to wszystko. Piłka już nie jest tak romantyczna jak była w latach 80/90 gdy beniaminkom zdarzało się nawet mistrzostwa zdobywać. Obecnie to jest DUZY BIZNES i niestety, ale jesteśmy nic nie znaczącym dostawcą nisko wykwalifikowanych pomocników piłkarzy, z oczywistymi w takim układzie wyjątkami.

BEZ hurtowego wypuszczania i to przez kilka ośrodków w lidze dobrych piłkarzy zapomnijmy na dłuży czas o jakiś splendorach w Europie. Ludzie Maik jest prawie, że odrzutem niemieckiego systemu szkolenia, jest jednym z setek piłkarzy (których rocznie wprowadzają do seniorów), którym ktoś mógł dać szansę i teraz porównajcie jego motorykę i technikę z przeciętnym 'absolwentem" naszych Harwardów to jak porównanie najlepszych krajowych uczelni ze światowymi. NO w d.................... jesteśmy, ale nie gmina dołoży i w 2,3,4 ligach grają starsi panowie z całego świata dla chwały miasta/miasteczka a szkolenie no................. jest, mają nawet certyfikaty bylejakości od PZPN, tylko potem patrzysz, żewszystkie drużyny w "klubie" grają swoje. Młodziki z wahadłami, juniorzy z odwróconymi skrzydłami i 4 w obronie, a seniorzy, a seniorzy biorą pensję i żaden nie wywodzi się z akademii.

P.S.
Escola Varsovia na Barcelońskim modelu szkolenia ma więcej swoich wychwanków w Europie niż nasza Legia z tym naszym HARWARDEM za 10mln rocznie.
Pułkownik
 • 14 / 11
Swoja droga szkoda bo sam nick typu " musztardowy tygrys" wprowadzał jakiegoś rodzaju orzeźwienie na stronie. Ale niestety jedni paranoicznie szukają muktikont, a jeszcze inni jeszcze bardziej paranoicznie minusuja nie mając co robić ze swoim zyciem
Major
 • 0 / 1
Jeszcze jednej i drugiej stronie wydaje się, że nie są trollami spamującymi na forum.
Generał brygady
 • 11 / 7
musztardowytygrys(Pjetras) mam nadzieję że już możesz się zalogować na stary nick. Nie ma za co. Pozdrawiam:))
Żadne chody, wystarczył jeden mail do redakcji, był jakiś błąd i dlatego Twój ban nadal wisiał:))
To nie błąd, to wielbłąd, poprzeczka zawieszona sporo wyżej.
Marszałek Polski
 • 5 / 1
Wszelki duch!
Pułkownik
 • 1 / 0
https://twitter.com/josuepesqueira7/status/1660688188623446016?t=WEDAN6cAZyrqwbcuQcFoBg&s=19

Josue szef i tyle na ten temat
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zaraz się okaże że o tak np Tudor lepszy
Kapitan
 • 2 / 0
https://www.meczyki.pl/newsy/media-josue-podjal-decyzje-ws-przyszlosci-pilkarz-odrzucil-propozycje-z-trzech-klubow/212298-n

Oby :)
Pan Piłkarz, poprostu. Odpowiednia osoba w odpowiednim klubie.
Kapitan
 • 2 / 0
Tez tak uważam. Oby to była prawda i będę bardzo zadowolony :)
Major
 • 3 / 6
Świetne wiadomości płyną z Lazienkowskiej. Mladen I Josue zostają, jeszcze tylko dwa transfery,takie kosmetyczne dla przypudrowania szkieletu naszej druzyny.Sadze,a raczej wiem ,że P.Zielinski wie co robi i ufam jego doświadczeniu.
Dwa transfery? Przypudrowanie? nie wiem ale mi pudrowanie to z trupem sie kojarzy

1. Raków Częstochowa 33 74 62:23
2. Legia Warszawa 33 63 54:36

Płacąc 3-4 razy więcej na pensje od hEGEMONA z Czestochowy :-P mamy

ledwie 1,5 gola na mecz ! (żałosne !)
prawie 1,1 straconego (średnio)
1,9 pkt. na mecz (średnio)

Kręgosłup drużyny Jedza,Josue,Pekhart,Wszołek,Mladen mają średnio 32,5 na karku, reszta składu za wyjątkiem Nawrockiego,Augustyniak i bramkarzy to Gamonie więc PUDRUJMY będzie fajnie.
Młodzież w składzie Tobiasz i .......................... reszta włosy układa.

Generalnie jest super Pudrujmy.
Mladenovic ostatnio na zdjęciach pojawiał się z e-petem. Jest chimeryczny, zachowuje się bestialsko na boisku. Zazwyczaj mu się nie chce w ogóle biegać, a jego popisowym zagraniem jest "na aferę" w pole karne. Ostatni dobry mecz zagrał na jesieni, a nadal jest rozważany jako przedłużenie kontraktu. Na Jowisza naprawdę nie ma nikogo lepszego na jego pozycję? Może i ma kopyto, ale posądzałbym go o jakiekolwiek myślenie na boisku.
Cruyff palił paczkę dziennie jako czynny piłkarz, Socrates dwie. Skoro to podstawowy zarzut dla Mladena.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
arteta84 tylko kiedy to było, ja mu nic nie zabraniam bo każdy ma swoje życie i nikt za nikogo nie umrze ale to tak po prostu zwyczajnie źle wygląda według mnie jak widzę sportowca z fajem.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jeszcze jedno a propos palenia. Sam rzuciłem palenie 10 lat temu i wiem jak bardzo zwiększyła mi się kondycja od kiedy nie palę o innych plusach nawet nie będę pisał. Po prostu jest to mało profesjonalne i tyle.
Starszy sierżant
 • 13 / 19
dziewczęta się kłócą, pardon brodate szare dresy.
A josue i tak już jedna nogą w Portugalii czy innej tego typu.
Mlade,zwisa.obojetne.
Puchary kończymy 20.07 z tymi władzami, zespołem...
Marszałek Polski
 • 8 / 4
W przeciwieństwie do was, nas nie interesuje kiedy zaczynacie czy kończycie puchary
Generał dywizji
 • 5 / 4
adasiu
Naucz się pisać chociaż, bo tu nie wasza wroniecka obora, gdzie można mazać po ścianach patykiem w oborniku umaczanym.
Jak już wymieniamy tych co mają odejść to zdecydowanie nr 1 do pozbycia się już teraz - Cezary Miszta. Za darmo i gdziekolwiek. Byle z dala od Ł3
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Wszystkich za darmo oddać.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Imperator przemówił.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nr.1 to jest Charatin.
Priorytetem jest dla mnie utrzymanie Josue. Mladen miał jeden genialny sezon. Teraz na jeden mecz dobry przypadają trzy słabe. Do tego ma ewidentny problem z głową.
Jeżeli miałby zostać to klub powinien go wysłać na terapię zarządzania gniewem.
Największym wyzwaniem jest zbudowanie szerokiej i wyrównanej ławki rezerwowych, bo teraz można wymienić od ręki 8-9 piłkarzy, którzy niewiele dają zespołowi, a znacząco obciążają budżet płacowy. Tylko kto kupi takie miernoty jak Charatin, Carlitos, Sokołowski czy Baku?
Mladenovic jest bardzo chimeryczny.
Jakos mu nie ufam i obawiam sie, ze gdy dostanie kase, to zaczna sie przygody.
Josue, to jest bardzo honorowy i charakterny gosc. Wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu. Decyzja o powierzeniu mu opaski kapitana to kapitalny pomysl.
Mysle, ze przed nim jeszcze dwa lata swietnej gry u nas i jeszcze jeden dobry kontrakt w USA, czy UEA.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Chimeryczny czy nie to jest strzecem nr 3 w tym sezonie w Legii
W finale pucharu nie potrafiliśmy wymienić kilku podań i utrzymać piłki na dłuższą chwilę pod pressingiem Rakowa, nawet Josue i Kapustka niestety też szybko oddawali do najbliższego. Mladen był jedynym zawodnikiem, który nie bał się piłki, i to pokazuje, że ma jaja, nie pęka nawet w najtrudniejszych momentach. Dla mnie oba przedłużenia to bardzo dobry ruch.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Finał PP to świetny i obiektywny przykład. Wcale nie graliśmy np w osłabieniu przez ponad 2 godziny zegarowe.
Dobrze że nie dałeś dla przykładu z Rakowem np meczu ligowego, bo to byłoby mniej obiektywne bo wtedy 11 na 11, a to średnio sprawiedliwe.
W meczu ligowym wszyscy zagrali naprawdę świetnie, ode mnie każdy dostał 10, cały mecz na wysokim ryzyku i prawie bezbłędnie. W pucharze sytuacja była zupełnie inna: każdy nawet najmniejszy błąd mógł się skończyć golem Rakowa, tego nie dalibyśmy rady odrobić i dlatego pomoc grała tak zachowawczo i bez ryzyka. To mam na myśli, że jedynie Mladen miał jaja, żeby grać swoje pod tą dla chłopaków wyjątkową presją.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Chyba oglądaliśmy inny mecz.
Gajos może już zakończyć karierę.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Lechia też
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ten aktor? Przecież jeszcze całkiem młody.
Generał brygady
 • 0 / 7
Zamiast Baku, Rose, Charatina proszę niezapomnieć o nieudaczniku Carlitosie.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Nie "zamiast", a "razem z"
Generał dywizji
 • 0 / 0
I Pichu.
Dobra informacja. Teraz jeszcze przeprowadzić operację wyczyszczenia zespołu z piłkarzy nie rokujących szans na poprawę. Zamiast Baku, Rose/a czy Charatina sprowadzić jakichś zdolnych juniorów pokroju Strzałka choćby z klubów z niższych lig. Lepiej inwestować w obiecujących Polaków niż w słabiutkich cudzoziemców bez umiejętności i ambicji sportowych.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dokładnie. Jak już sprowadzać to ewentualne wzocnienia typu Gual. Wiadomo że nie zawsze wypalą na miarę oczekiwań ale lepiej 3 ewentualne wzocnienia niż 6-7 szroto graczy.
A uzupełnić młodymi. Gorzej od Baku, Charatina grać nie będą.
Major
 • 0 / 0
Skład się klaruje i wygląda to ciekawie na papierze:
w bramce bez większych rewolucji, Hładun, Miszta lub Kobylak w miejsce Tobiasza.
W ataku dochodzi Gual, jeśli ktoś odejdzie to może być to Muci lub Rosołek- raczej bez wielkiego szału finansowego, ale też nie warto ich jeszcze wypychać na siłę z klubu- Muci jak ustabilizuje formę, to będzie bardzo dochodowym zbytkiem, a Rosołek też potrafi nieźle zagrać. Do tego mamy rekonwalescenta Kramera, który wydaje się być dość ciekawym napastnikiem.
W pomocy jeśli ktoś odejdzie to raczej jedynie Slisz- nie trzeba nawet szukać daleko zawodnika w jego miejsce, bo jest Augustyniak, jest Celhaka, są też młodzi Strzałek, Jędrasik i Rejczyk- tutaj też materiału starczy. Oczywiście jeśli pojawi się konkretne i pewne wzmocnienie za dobre pieniądze to jak najbardziej brać. Niemniej jednak, skład ze Sliszem to całkiem fajny potencjał do zestawienia pomocy, bez Slisza też nie wygląda to źle.
Lewe wahadło- Mladenović i Kun. Jest nawet dobrze. Jeden i drugi dostanie sporo minut- eliminacje, ewentualnie PK, do tego Liga, Puchar Polski i możliwe że nawet reprezentacje w obu przypadkach. Przyda się bat na Mladenovicia, a także zmiennik, bo jest coraz starszy i potrzebuje czasem odetchnąć. Do tego jest Baku- ustabilizować formę i nie będzie to taka zła opcja- bardziej ofensywna od Kuna, dająca możliwości.
Prawe wahadło- tu jest gorzej- tylko Wszołek. Potrzeba wzmocnić skład na tej pozycji i to natychmiast- kaliber co najmniej ligowy (vide Kun). Jeśli szukać to chyba tylko rynek zagraniczny- z obecnego zestawienia Ekstraklasy? Najsensowniejsza (czyli potencjalne wzmocnienie na konkretnym poziomie) opcja to Ameyaw- jednak rok kontraktu w Piaście oznacza, że za frytki nie przyjdzie. Opcja "Broź II"? Tu troszkę nieszablonowo- Jan Grzesik. Jeśli zgodziłby się pełnić rolę zmiennika i nie liczyłby na pierwszy skład, ale dawałby stabilną formę (właśnie jak Broź) to widziałbym go w Legii- tania, niezła opcja.
W obronie mamy sito. Jeśli pożegnamy Nawrockiego i Rose'a, to zostanie nam Jędza, Ribeiro, Augustyniak (który w przypadku odejścia Slisza przydałby się w pomocy). To nawet nie jest obrona... Nawet jeśli zostanie Nawrocki i Rose, to potrzeba minimum dwóch zawodników, którzy nie będą słabsi od obecnych. Nie widzę tu Petraska- wysoki, silny, ale kołek. Pasuje tu Ivanov z Warty. Jeśli odejdzie Rose, to w jego miejsce jak najbardziej Triantafyllopoulos z Pogoni lub ciekawie wyglądający Kapuadi z Płocka. Tak naprawdę ciężko znaleźć coś konkretnego na rynku krajowym i trzeba szukać w innych ligach. Oby udało się sprowadzić na ten moment dwóch dobrych zawodników, bo może za chwilę się okazać, że potrzeba ich dosłownie czterech!
Uzupełnienie obrony i prawego wahadła da spore możliwości taktyczne. Szkielet zespołu jest solidny- zawodnicy którzy ten szkielet uzupełnią w ataku i pomocy oraz na lewym wahadle powinni być wystarczający jeśli ominą nas poważne kontuzje (zakładam grę na trzech frontach plus niektórzy reprezentacje). Obrona to bolączka i na ten moment jest słabo, a może być tragicznie. Wymaga wzmocnień i uzupełnień.

Niemniej jednak, brawa za wywalczenie przedłużeń Josue i Mladenovicia- kawał dobrej roboty.
Czas na "walkę" o środek obrony!
Celhaka to jest alternatywa do pierwszego składu, ale w Sandecji lub innym Motorze. Mam nadzieję, że ostatnie występy to próba dalszej sprzedaży tego asa przecież to jest co najwyżej poziom Sokołowskiego (a to chociaż nasz chłopak), czyli słaby oj słaby (choć był ważnym zawodnikiem Piasta, taka to liga).
Szukanie kolejnych zawodników w naszej "świetnej i jakościowej e-klasie" auć, to już wolę naszych Rosołków, Rejczyków, Strzałków niż kolejne przepłacanie za Śliszów, a już zamienianie słabego Rossa na innego słabego Ivanowa nie prosze nie. To będzie tylko oznaczało, że umościmy się jeszcze bardziej na poziomie ekstraklapowym.
Eliminacje pucharu pasztetowej zweryfikują ten nasz "jakościowy" kram tych naszych Kunów, Celhaków i tej całej ferajny nijakich zawodników. Mamy średnia i starą XI i całą masę słabiaków. Jak nie będziemy co okienko dorzucać JAKOŚCI (Gual? i kto?) i równocześnie pozbywać się bylejakości dodając też NASZYCH młodych to sorry zakopiemy się na lata w takiej przaśnej ekstraklapowej nijakości.
OD lat żaden reprezentant ekstraklapy nie przeszedł eliminacji europucharów. Jedynie Mistrz gdzieś tam gra, ale to wyłącznie ze względu na sposób "spadochronowych" eliminacji.

P.S
Josue 2 sezony w Legii osiągnięcia 1xPP utrzymanie w lidze prawdziwy cyklop.

P.S.2
Budżet płacowy
REAL,MC,Bayern,Liverpool 250mln euro+

.......................
20 Olympique Lyon 75.000
21 FC Salzburg Aut 71.000
22Shakhtar Donetsk Ukr 71.000
23 Internazionale Ita 15.00 25.00 9.00 18.00 67.000 15.380
24 Atalanta Ita 11.00 2.50 20.00 17.00 16.00 66.500 15.380
25 Napoli Ita 10.00 18.00 19.00 10.00 9.00 66.000 15.380
26 Eintracht Frankfurt Ger 24.00 9.00 28.00 61.000 15.042
Benfica Por 4.00 17.00 10.00 10.00 20.00 61.000 10.676
28 Sporting CP Lisbon Por 17.00 10.00 10.00 2.50 16.00 55.500 10.676
29 FC Basel Sui 19.00 2.50 19.00 2.50 12.00 55.000 5.935
30 Bayer Leverkusen Ger 11.00 18.00 10.00 14.00 53.000 15.042
Lazio Ita 17.00 6.00 4.00 17.00 9.00 53.000 15.380
32 Slavia Praha Cze 6.00 14.00 6.00 16.00 10.00 52.000 5.560
33 Glasgow Rangers Sco 0.25 5.00 11.00 15.00 19.00 50.250 7.380
34 Dinamo Zagreb Cro 1.50 14.00 8.00 17.00 9.00 49.500 5.430
35 Sporting Braga Por 9.00 2.00 10.00 9.00 16.00 46.000 10.676
Red Star Belgrade Srb 8.00 7.00 6.00 10.00 15.00 46.000 6.675
Zenit St. Petersburg Rus 14.00 10.00 9.00 5.00 8.00 46.000 6.896
38 Olympique Marseille Fra 19.00 3.00 6.00 16.00 44.000 12.016
Dinamo Kiev Ukr 12.00 11.00 6.00 10.00 5.00 44.000 6.360
40 Olympiakos Piraeus Gre 5.00 8.00 10.00 10.00 8.00 41.000 5.640
41 FC København Den 7.00 4.00 14.00 2.50 13.00 40.500 5.435
42 Feyenoord Ned 6.00 2.00 4.00 4.00 24.00 40.000 9.860
Valencia Esp 23.00 17.00 40.000 19.228
44 Club Brugge Bel 1.50 11.00 8.00 11.00 7.00 38.500 6.120
45 AC Milan Ita 12.00 7.00 12.00 7.00 38.000 15.380
46 Young Boys Sui 5.00 7.00 6.00 11.00 8.00 37.000 5.935
47 LASK Aut 2.00 12.00 7.00 15.00 36.000 7.770
48 Lokomotiv Moscow Rus 12.00 6.00 6.00 7.00 3.00 34.000 6.896
49 Stade Rennais Fra 11.00 3.00 5.00 14.00 33.000 12.016
PSV Eindhoven Ned 1.00 6.00 6.00 10.00 10.00 33.000 9.860
Celtic Sco 8.00 6.00 10.00 3.00 6.00 33.000 7.380
Besiktas Tur 19.00 5.00 3.00 2.00 4.00 33.000 5.420
CSKA Moscow Rus 17.00 9.00 4.00 3.00 33.000 6.896
54 Galatasaray Tur 0.50 8.00 6.00 2.50 15.00 32.000 5.420
55 Viktoria Plzen Cze 13.00 11.00 2.00 2.50 2.50 31.000 5.560
56 Lille OSC Fra 5.00 8.00 17.00 30.000 12.016
57 Spartak Moscow Rus 11.00 4.00 2.50 12.00 29.500 6.896
58 AZ Alkmaar Ned 1.50 8.00 6.00 13.00 28.500 9.860
59 AA Gent Bel 1.00 2.50 10.00 3.00 11.00 27.500 6.120
60 FK Krasnodar Rus 1.50 11.00 6.00 8.00 26.500 6.896
20 Olympique Lyon 75.000 budżet płac ok 60-80 mln Euro
21 FC Salzburg Aut 71.000 budżet płac ok 30-40 mln Euro
22 Shakhtar Donetsk Ukr 71.000 budżet płac ok 50 mln Euro
23 Internazionale Ita 67.000 budżet płac ok 180 - 200 mln Euro
24 Atalanta Ita budżet płac ok 80 mln Euro
25 Napoli Ita budżet płac ok 120 - 140 mln Euro
26 Eintracht Frankfurt Ger budżet płac ok 60 mln Euro
Benfica Por budżet płac ok 60 mln Euro
28 Sporting CP Lisbon Por budżet płac ok 50 mln Euro
29 FC Basel Sui budżet płac ok 18-20 mln Euro
30 Bayer Leverkusen Ger budżet płac ok 120 mln Euro
Lazio Ita budżet płac ok 120 mln Euro
32 Slavia Praha Cze budżet płac ok 12 -15 mln Euro
33 Glasgow Rangers Sco budżet płac ok 60 mln Euro
34 Dinamo Zagreb Cro budżet płac ok 15 mln Euro
35 Sporting Braga Por budżet płac ok 25 mln Euro
Red Star Belgrade Srb budżet płac ok 10 mln Euro
Zenit St. Petersburg Rus budżet płac ok 120 mln Euro
38 Olympique Marseille Fra budżet płac ok 70 -90 mln Euro
Dinamo Kiev Ukr budżet płac ok 30 mln Euro
40 Olympiakos Piraeus Gre budżet płac ok 25 mln Euro
41 FC København Den budżet płac ok 25 mln Euro
42 Feyenoord Ned budżet płac ok 40 mln Euro
Valencia Esp budżet płac ok 80 mln Euro
44 Club Brugge Bel budżet płac ok 30 mln Euro
45 AC Milan Ita budżet płac ok 130 mln Euro
46 Young Boys Sui budżet płac ok 25 mln Euro
47 LASK Aut budżet płac ok 8-12 mln Euro
48 Lokomotiv Moscow Rus budżet płac ok 50 mln Euro
49 Stade Rennais Fra budżet płac ok 50 mln Euro
PSV Eindhoven Ned budżet płac ok 50 mln Euro
Celtic Sco budżet płac ok 50 mln Euro
Besiktas Tur budżet płac ok 50 mln Euro
CSKA Moscow Rus budżet płac ok 80 mln Euro
54 Galatasaray Tur budżet płac ok 60 mln Euro
55 Viktoria Plzen Cze budżet płac ok 6-8 mln Euro
56 Lille OSC Fra budżet płac ok 60 mln Euro
57 Spartak Moscow Rus budżet płac ok 60 mln Euro
58 AZ Alkmaar Ned budżet płac ok 40 mln Euro
59 AA Gent Bel budżet płac ok 25 mln Euro

LEGIA budżet płac ok 12-18 mln Euro
LECH budżet płac ok 10-14 mln Euro
Raków budżet płac ok 6 mln Euro

Tak z ręki tylko jako ciekawostka dla tych co dalej nie rozumią, ze z naszą kasą jesteśmy głeboko w d....., ale też pokazuje jak Legia pali budżet w odmentach ROSÓW,CELHAKÓW,PICHÓW itp.
........................deloitte.com/content/dam/Deloitte/pl/Documents/Reports/Deloitte-Pilkarska-Liga-Finansowa-Raport-2022.pdf

Jak by znowu ktos nie wiedział skąd ta tajemna niewiedza. Za rok 2021 wynika, że na pensje druzyny wydalismy ponad 80 mln zł. Jak na "porazającą" jakość zawodników i show jakie robią jest to KOSMICZNY wynik.
Tymczasem dalej grzebmy w klubach ekstraklasy przecież my tu w PL mamy taki skauting, że raz zarazem sprowadzamy nie odkryte dotąd "okazy". I po tem z tej fantastycznej 20 którejśtam ligi Europy zainteresowanie jest praktycznie wyłącznie "prospektami" , a gotwkowe transfery DO GÓRY obcokrajowców to praktycznie wyłacznie Legia z okresu gdy miała przyzwoitych piłkarzy.
NIE TĘSKNIMY za latami 2010-2017. Teraz jest lepiej mamy Celhake,Rosa,Josue,Mladenovicia, Pekharta, Jedze, Picha, Wszołka, Carlitos, Charatin, Abu Hanna, wszyscy z racji wieku lub umiejetności maja ta samą wartość dla rynku tj. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Tak mamy mocny kręgosłup drużyny.
Generał
 • 2 / 0
"LEGIA budżet płac ok 12-18 mln Euro
LECH budżet płac ok 10-14 mln Euro
Raków budżet płac ok 6 mln Euro"
W mojej ocenie, to pokazuje jaki mamy nie wykorzystany potencjał a mianowicie rozsądne transfery i wprowadzanie wychowanków.
Legia musi się pozbyć tego nawyku robieniatransferów wizerunkowch, tzn zawodników wypromowanych, ale już "po drugiej stronie tęczy". Jeśli już, to 1-2 takie transfery, ale wnikliwie przemyślane.
Po drugie, musimy wybierać trenerów, którzy są gotowi rozwijać zawodników i zespół a nie wiecznie wypłakiwać się do mediów, że nie mają kim grać. Zieliński chyba właśnie taki program wdraża.
Polska liga jest przepłacana a wynika to ze słabego szkolenia i braku kompetencji zarządzających klubami. Kiedyś policzyłem ile zapłaciły za 1 pkt rankingowy UEFA kluby czeskie i polskie. To był wynik dzielenia budżetó klubów grających w pucharach przez liczbę punktów zdobytych do rankingu. Czesi wypadli zdecydowanie lepiej, co znaczy, że ich kluby są zarządzane racjonalniej. Warto dodać, że to nie tylko zasługa tych klubów ale całego systemu szkolenia, bo w każdym z tych klubów przeważali zawodnicy czescy. To świadczy o wydolności całej piłki. U nas panuje amatorka i brak kompetentnych kadr do zarządzania klubami. Ludzie pewnie są, ale oni nie pasują do panujących oczekiwań środowiska a więc ich się nie zatrudnia. Kilka klubów zaczęło to robić i jakość wzrasta i wyniki się pojawiają.
Niestety, to Lech ma w tym wiodącą rolę, bo nie dość że zarabia rekordowe sumy na wychowankach, to jeszcze dotarł wysoko w pucharach.
Pogoń ustabilizowała pozycję w czołówce ligi i zobaczymy co będzie w pucharach.
Legia chyba weszła na tą ścieżkę i jestem ciekawy jak nam będzie szło. Nawet niepowodzenie w puchrach w tym roku nie powinno nas z tej ścieżki zepchnąć. Lech szedł do tego kilka sezonów i właścicielom podstawiano taczki, ale oni się nie ugięli i mają obiecujące efekty.
Mam nadzieję, że ten sezon pucharów będzie jeszcze lepszy dla naszych klubów i awansuje więcej niż jeden, chociaż drabinka wcale nie musi być łatwa, ale łatwiej już nie będzie.
Boras jesteś optymistą !
Lech - przepalili pieniądze z okresu MC z transferu Lewego,Peszki,Rudnevsa w miedzyczasie gubiac ranking. Postawienie na młodych to była konieczność, mieli zapuszczona i grubą przepłacona kadrę, która dodatkowo co roku zbierała oklep od byle gogo w europie i do tego LEGIA w swoim TOPIE.
Teraz zaczynaja robić to samo co wczesniej tez zaczynają przejadać sukcesy. Legia na pensje ok 45% budżetu, Lech prawie 60% to się może skończyć tak samo jak ostanio w stylu Barcelony, która też swój złoty okres w dziejach przepaliła na jakieś dziwaczne transfery.
Raków ? Ich sufit jest na takim poziomie, że średnio zarządzana Wisła, Widzew w perspektywnie 2-5 lat ich zrobią. Raków może zabić wręcz taki szybki sukces czego im nie życzę, ale na dziś to oni nie mają stadionu, akademii, ośrodka treningowego, a perspektywy stałego wzmocnienia budżetu są mikre. Obecny poziom sportowy kosztuje ich własciciela ok 20mln zł rocznie w tym roku zagrają pewnie w pucharach, ale jesteś pewny, że nowy trener utrzyma tą drużynę w top 4 przyszłego sezonu. Bo ja nie, w mojej ocenie jest to typowa drużyna "trenera", która była w pewien sposób emanacją jego charakteru i związania z miejscem przez lata. Pamietasz co się wydarzyło po odejściu SAFa z MU, tez nikt nie umiał prowadzić tamtej drużyny bo była to własnie drużyna "trenera".

TAK palimy w ekstraklasie pieniądze. Wielokrotnie pokazywałem, że jako liga mamy zasoby finansowe na poziomie 10-13 miejsca w Europie. Tylko te możliwości przy "czeskim" zarządzaniu klubami nakręciłyby koniunkturę do top 8 Europy. Tymczasem klubami zarządzają politycy i mamy co mamy. PZDR.
Generał dywizji
 • 3 / 0
Przestańcie się podniecać Strzałkiem. Gośc zagrał w pierwszej drużynie parę meczów i na razie jest tylko potencjałem, nie kimś na kim kto będzie grał mecz w mecz po 90 minut.
Szymański w jego wieku to grał ponad 30 meczów w sezonie, w tym równiez w pucharach, a na koncie po sezonie miał 8 bramek, czyli więcej niż Wszołek czy Mladenović.
Generał dywizji
 • 3 / 0
Dodam jeszcze, że wspomniany Szymański był tu niemiłosiernie objeżdżany, że chimeryczny, że się nie nadaje bo nie ma masy itd.
Generał dywizji
 • 0 / 5
Miło. Jeszcze tylko przejść na system z 4 obrońcami, pozyskać środkowego obrońcę z prawdziwego zdarzenia, napastnika i możemy fruwać.
Pułkownik
 • 3 / 0
Ale po co? Drużyna dobrze funkcjonuje w systemie z 3 obrońcami, wahadła to idealnie skrojone pozycje dla takiego Wszołka czy Mladena
Generał dywizji
 • 0 / 0
Świetne informacje!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak oficjalnie podpiszą to będą świetne. Póki co optymistycznie
Trochę mnie dziwi ta jazda bez trzymanki na Baku. Dla mnie jest pozytywnym zaskoczeniem. Broni lepiej od Mladena , a to ponoć miała być jego najsłabsza cecha. Technika, szybkość, bierze udział w fazie budowania ataków. Jedyne co kuleje, to znajdowanie właściwych rozwiązań w fazach finalizacji ataku, ale wydaje się, że to bardziej kwestia mentalna, bo w Warcie "liczby" jednak miał.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Jedyme co kuleje to jego gra w ofensywie. Tylko tyle
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wolałbym tekst Mladenovic i Josue podpiszą nowe kontrakty ale ten też mnie ucieszył.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Josue jest z całą pewnością najlepszym graczem Legii I należy zrobić wszystko możliwe by go zatrzymać w zespole.
Mladen jest zawodnikiem nie tak kluczowym jak Josue ale miło byłoby by pozostal w Warszawie
Kapitan
 • 0 / 0
Tak to prawda mają wady ale i zalety. Dobrze gra się im Łazienkowskiej. Dobrze czują się w zespole. To już kwestia kontraktu z obu stron.
Starszy kapral
 • 3 / 0
Obaj mają swoje wady, co przy pensji, jakiej oczekują oraz z racji wieku, nie są aż tak łakomym kąskiem.
Z Josue sytuacja jest wg mnie lepsza, bo to typ, który musi być w centrum uwagi, czasami gra niechlujnie, ale zawsze bierze na siebie odpowiedzialność, nie odpuszcza i raczej nie spocznie na laurach.
Mladen natomiast, gdy ma formę i przede wszystkim chęci, to jest świetny, ale niestety tych chęci czesto brakuje, jest mocno chimeryczny i zwyczajnie może irytować, więc myślę, że jak zostanie i podpisze dobry kontrakt, to straci trochę ochotę na granie. Dlatego presja Kuna będzie świetym motywatorem dla Filipa, a i pozwoli rozwinąć się jeszcze Patrykowi. Wielu narzeka na ten transfer, ale moim zdaniem jest to sytuacja typu win-win.
Generał
 • 2 / 1
Presja jest ważna, bo jak mawiał pewien gangster, dobrym słowem można wiele zdziałać ale dobre słowo plus Colt zdziała więcej.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No ale wez teraz znajdz piłkarzy o przynajmniej zbliżonym poziomie sportowym za których nie trzeba płacić odstępnego.
Starszy kapral
 • 0 / 0
Wiadomo, ze nie znajdzie się nikt za friko, dlatego musimy go zatrzymać.
Generał
 • 0 / 2
Baku nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań, ale te były wysokie. Natomiast nie uważam, że to słaby piłkarz. Ma dobrą technikę użytkową i szybkość a to jest dobry fundament.
Carlitos też ma dobrą technikę, ale wygląda na to że ma problem ze znalezieniem sobie właściwej pozycji na boisku. Już za Vuko były do niego pretensje, że jak miał być w polu karnym, to uciekał do boku, że nie specjalnie wykonywał polecenia taktyczne trenera. Może przyjście Guała ułatwi mu sprawę, bo wtedy będą mogli zagrać "po hiszpańsku", ale wydaje się , że dublują się na pozycji na której grają.
Ciekawe jak trener poukłada pomoc i atak, bo Muci rośnie i robi się tłok. Na moje oko pozycja Kapustki zaczyna słabnąć.
Dużym wyzwaniem dla Kosty może być zapanowanie nad ego niektórych zawodników, którzy mogą poczuć się rozczarowani swoją rolą a tacy z pewnością będą. Chcemy promować młodych a oni chcą grać. Rejczyk przedłużył kontrakt o rok bo pewnie mu obiecano, że będzie wchodził na boisko. Po Kapustce widać,że ma wysokie mniemanie o sobie.
Nie zazdroszczę trenerowi, ale z jednej strony trenerzy chcą miec wyrównaną i szeroką kadrę a jak już ją mają, to rodzą się nne problemy, które mogą rozsadzić szatnię.
Myśloę że na prawe wahadło można próbować Mustafajewa, bo nawet jeśli nie będzie mu szło a Wszołek będzie pauzował, to zagrać tam może Jędza. Czasem trzeba podjąć ryzyko. Jedno jest pewne w przypadku Mustafajewa, ma niezłą technikę, szybkość i zdrowie do biegania. Są pewne podobieństwa do Beresia, który ze średniego skrzydłowego stał się dobrym skrajnym obrońcą.
Starszy kapral
 • 0 / 0
Nie widziałem Mustafajewa w Stali, jak on się tam prezentuje? To, że ma papiery na granie, to wiem, ale jak wypada na tle reszty drużyny. Jest to wartość dodana Stali?
Baku tez twierdzę, że jest bardzo dibrym grajkiem, ale jest jakiś zagubiony. Wygląda na problem natury mentalnej, nie może się chłopak odblokować.
Carlitos to jedna wielka niewiadoma, ale ilość jego strat i błędnych decyzji poraża, ale z drugiej strony ma w sobie ten błysk.
Kapustka wg mnie to świetna 8, bardzo go lubię, bierze na siebie ciężar gry, dobrze gra w destrukcji, szuka niekonwencjonalnych wyborów. Brakuje mu jednak siły na pełne 90 minut, bo często znika w drugiej połowie, co jest bardzo dziwne
Generał
 • 1 / 1
Nie twierdzę, że Kapustka to slaby zawodnik, ale... Często spowalnia grę, kiedy ma linię podania do przodu robi kóleczka,, ma sporo strat z powodu niecelnego podania albo nieudanego dryblingu, przez naraża nas na kontry. On może być bardzo pożytecznym zawodnikiem, tylko musi dostosować wyobrażenie o swoich możliwościach do swoich możliwości. Cżesto mam wrażenie że on w glowie rozgrywa inny mecz niż nogami.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Boras44 po tym co pokazywał w Warcie spodziewałem się mega dużego wzmocnienia a wyszedł klops i wielkie rozczarowanie zresztą analogiczne do pana Carlitosa vel Caritasa.
Generał
 • 0 / 0
"Boras44 po tym co pokazywał w Warcie"
Ale warta grała zupelnie inną piłkę, bo grała z kontry i on tam mógł wykorzystać swoją szybkość. W Legii ma wykonywać inne zadania i widocznie musi się przestawić co w jego przypadku okazało się nie takie proste, ale ja bym go nie skreślał, bo jak ma technikę i szybkość, to będzie to potrafił. Pod warunkiem, że coś mu nie blokuje głowy.
Rado też przez pierwsze sezony zawodził na skrzydle a potem był niezastąpiony. Różnie może być i trener najlepiej wie w którą stronę to idzie, tym bardziej że nie ma żadnej bariery językowej.
Starszy kapral
 • 0 / 0
Co ciekawe, Baku w ostatnim meczu grał lepiej w defensywie niż w ofensywie. Ma potencjał, ale patrząc na to, ile dostaje szans, to powinien już więcej pokazać. Ma ktoś z was informacje, jak wygląda jego integracja z resztą drużyny, bo odnoszę wrażenie, że coś tu może nie grać.
Pułkownik
 • 1 / 3
Obaj zagrali świetne sezony. Jeśli po takich sezonach nie mają dobrych ofert skąd indziej, to jest to bardzo zastanawiające. Czyżby mieli wady które ich dyskwalifikują z poważniejszej piłki!
Generał
 • 1 / 0
Jasne że tak.
Mladen słabo broni i często popełnia cięzkie błędy na własnej połowie, które powodują zagrożenie.
Josue nie jest szybki, ma 33 lata i wielkie ego. W Legii jest "królem", ale gdzieś indziej może trafić na równie dobrych zawodników i wtedy ze swoim ego może być problemem dla szatni, np i na boisku, bo wtedy nie wszystkie akcje będą szły przez niego a Josue potrafi się "upomnieć" o swoją dominującą rolę na boisku, co nie wszystkim może się podobać. Tak więc Legia jest dla niego dobrym miejscem w kontekście jego oczekiwań i interesu klubu. Ale nawet w Legii musimy urozmaicić rozegranie, bo jeśli niemal każda piłka idzie do niego, to stajemy się czytelni.
Podporucznik
 • 2 / 1
Wada Josue jest oczywista
Mało i wolno biega.
Mladenovicia nie chcą bo świr.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Przede wszystkim to wiek
Marszałek Polski
 • 0 / 0
kingotb bardzo możliwe że mają oferty ale nie każdemu uśmiecha się przeprowadzka do Arabii saudyjskiej czy Chin i wolą zostać w Europie albo w Polsce i być regionalnymi gwiazdami ligi.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
BOGUS a ty pamiętasz Kakę? On praktycznie w ogóle nie biegał a został legendą i to nie tylko Legii.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Pirlo też
Super informacja. Raków pokazał jak ważna jest stabilizacja składu i zgranie. Jak oni zostaną to trzeba nam tylko lewonożnego stopera (Pestka) i prawego wahadłowego (zmiennik do Wszołka).
Za wszelką cenę pozbyć się Haratina, Baku i Carlitosa.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Stabilizacja składu i obsady trenerskiej.
Trzymam kciuki żeby się udało!
Generał broni
 • 1 / 0
Zatrzymanie kluczowych piłkarzy jest priorytetem na przyszły sezon. Zbudowanie kręgosłupa to podstawa to dalszego rozwoju drużyny. Ciekawe co z Tobiaszem będzie, bo umówmy się, ale nie jest gotowy na zachód jeszcze.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Dokładnie, a nie sprzedawanie i oddawanie co rok czy nawet co pół roku 1/3 składu.
Ciekaw jestem czy na Rosołka przyjdzie jakaś oferta
No i pieknie.
Porucznik
 • 2 / 0
Tak powinno się budować drużynę: najlepiej punktujący zawodnicy zostają.
Wyróżniający się w lidze(Gual) odpowiednio wcześniej zakontraktowani.
Teraz sprzedać: Abu Hanna, Kharatin, Sokołowski, Pich, Baku. W ich miejsce wolałbym stawiać na zawodników z CLJ lub 2ki(pomimo istniejącego ryzyka wahań formy).
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Czyli wszystko idzie w dobrym kierunku drużyna będzie za chwilę kompletna...
Chorąży
 • 1 / 9
Dostać plastra i wylecieć z boiska a plastra i nie wylecieć to różnica nie bez przyczyny nigdzie na długo miejsca nie zagrzał
Generał
 • 6 / 0
Memol,

Josue nie wyleciał z boiska z powodu plastra.
Nie wyleciał z boiska, gdy był chamsko prowokowany przez graczy Wisły Płock.
Nie wyleciał z boiska, gdy był prowokowany przez gracza Cracovii, po niestrzelonym karnym.
Nie wyleciał z boiska, gdy został kopnięty przez rywala podczas cieszenia się z gola dla Legii.
Nie wyleciał z boiska podczas najgorętszego od długiego czasu finału Pucharu Polski.

Wyleciał tylko raz, za drugą żółtą kartkę jakiej chyba długo nie zobaczymy. Koronnym tłumaczeniem dania drugiej żółtej za dętą "symulkę" na środku boiska, było, że "Portugalczykowi uzbierało się za poprzednie mecze, że należało się za całokształt.".
Postawa Frankowskiego w tamtym meczu jest kolejnym skandalem z udziałem tego sędziego.

W każdym razie wbrew mrocznym prognozom, Josue nie daje się sprowokować. W tym sezonie nie wyleciał z boiska sprowokowany.

Pozdrawiam
Generał
 • 4 / 0
*Modelowym przykładem ewidentnej czerwonej(wręcz bordowej) kartki, za "reakcję na plastra" jest za to postawa Tudora, który w reakcji na nieustępliwą grę w obronie wyładował w twarz Szczepańskiemu.
Za co otrzymał zaskakująco niską karę.

Josue w tym sezonie niczego podobnego się nie dopuścił.
No to po raz pierwszy od dłuższego czasu moglibyśmy przystąpić do pucharów w zbudowanej drużynie.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Tylko ławki nie mamy. Przykładowo taki Mladen zalapałby uraz (odpukać) i gramy Baku.
Wszołek to samo.
Pułkownik
 • 1 / 0
Zegrze chyba zapomniałeś o Kunie. Ale z Wszołkiem prawda
Marszałek Polski
 • 0 / 2
No tak Kun rzeczywiście. Taki wspaniały piłkarz że aż człowiek o nim zapomina.
Ogólnie fajnie że zapierdziela i biega non stop. Tylko martwi że bardzo mało strzela. 4 bramki ligowe w 3 lata w mocnym Rakowie grając bardzo dużo.
To taki Nawrocki ma 4 bramki w obecnym sezonie
Pułkownik
 • 0 / 0
Lepszy Kun, niż na siłę wystwiawiany tam Baku
Pułkownik
 • 0 / 0
Wystawiany*
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Lepszy. Ale od Baku to i tyczka postawiona na lewej stronie gorsza by nie była
To lepsze niż dwa nowe transfery, nawet gdy koszty pójda w górę.
Chorąży
 • 3 / 0
Im wcześniej temat obu graczy zostanie zamknięty tym lepiej. Mam nadzieję, że z pozytywnym wynikiem.
Kapitan
 • 2 / 3
No jeśli doszedłby jakiś fajny skrzydłowy (Cebuli nie liczę jako takiego) to mielibyśmy fajną pakę.
Kapitan
 • 0 / 2
Cebula Kun bez żadnej różnicy obaj jako wzmocnienie rezerw
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Otóż to. Brakuje wahadła/skrzydła minimum na poziomie Wszołka czy Mladena
Generał brygady
 • 3 / 4
Faktycznie, ktoś ostro przypier...ł z tym zbliżeniem. :)
Dobry news. Grunt to stabilizacja. Obaj są ważni dla Legii i są liderami. Ciekawi tylko długość nowych kontraktów.
Porucznik
 • 6 / 10
josue mam nadzieje ze zostanie, jednak mladenovicie z checia bym wymienil. jego ciagle dosrodkowania na przypal niesamowicie mnie irytuja
Marszałek Polski
 • 6 / 2
Ta i te marne 6 bramek i 5 asyst. Trzeci strzelec w drużynie. Nie no nie ma sensu go trzymać. Jest Pich, Baku dojdzie Kun który w 3 lata strzelił 4 bramki.
Na co nam Mladen, niby strzela, asystuje ale ma irytujące dosrodkowania.
To trzeba się go pozbyć w takim razie.
Ile lat ma ta córka Josue, że "spodobało jej się miasto "? Urodziła mu się jak miał 15 lat :)) ?
Marszałek Polski
 • 5 / 4
Ileż znaczy żona, partnerka piłkarza! To i Vesovic mógłby powiedzieć w kontekście Legii.

Różnica m. Josie a Mladenovicem może być taka, że o ile ten pierwszy, szalony charakter znajdzie w Warszawie zapewne motywację, by wygrywać za wszelką cenę, o tyle ten drugi potrzebuje jej dodatkowo - i tu rola trenera, by zadziałał w tym względzie oraz obudził Kuna, żeby ten choć trochę wzmógł rywalizację z Serbem. O Portugalczyka się nie martwmy. Jeśli zostanie, będzie grał swoje.
Generał broni
 • 8 / 11
LEGIA MISTRZ !!!
==============
WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ
TUTAJ SZCZĘŚCIE MOŻNA ZNALEŹĆ
TUTAJ SERCE MOŻNA ZGUBIĆ
WIADOMO RZECZ STOLICA
I KAŻDE SŁOWO ZBĘDNE
W OGÓLE I SZCZEGÓLE
I POD KAŻDYM INNYM WZGLĘDEM !!!

TYLKO LEGIA WARSZAWA !!!
Marszałek Polski
 • 4 / 2
Ponad 70 już lat minęło od napisania tego tekstu przez Bronisława Broka. Ponadczasowy utwór, ale i emanacja tego, że w Warszawie naprawdę da się zakochać ("Zakochać się w Warszawie") - i dotyczy to również piłkarzy, w tym zagranicznych. Kto wie, na ile samo miasto - kosmopolityczne, nowoczesne, z prywatnymi dobrymi szkołami, obsadzanymi często przez dzieciaki dyplomatów, prowadzącymi naukę portugalskiego oraz dającymi solidne wykształcenie - nie będzie tzw. języczkiem u wagi przy decyzji Josue oraz jego rodziny? To może być konkretny argument i wymierna znów korzyść Legii jako klubu stołecznego, z największego i najważniejszego polskiego miasta (obiektywnie, bez megalomanii).
Generał
 • 1 / 3
Blisko,coraz bliżej czy jak miesiąc temu.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Bliżej o miesiąc
Generał
 • 2 / 0
To się uspokoiłem.
Marszałek Polski
 • 43 / 32
"Potem doszło do kolejnych negocjacji i sytuacja jest na tyle obiecująca, że Legia znacznie wyhamowała rozmowy z potencjalnym następcą Josue."

No to niech zintensyfikują te rozmowy z potencjalnym nie następcą a zastępcą Josue, bo prawie 33-letni Josue nie będzie grał wszystkiego co 3 dni, a poza tym wzmocnienie kadry polega na tym, że co najmniej na kluczowych pozycjach jest zawodnik do rywalizacji. Poza tym w razie dłuższej kontuzji Josue Legia leży na obie łopaty.
Generał
 • 3 / 5
Oby podpisali te umowy!
Mladen jak i Josue jest bardzo potrzebny...bo na popisy Baku nie da się patrzeć
Pułkownik
 • 2 / 3
Baku nominalnie jest skrzydłowym, nie ma dla niego pozycji. Gdyby udało się go odpalić, było by super. Przy okazji Charatina, a jak się nie ogarnie Carlitos, to również jego
Kapitan
 • 0 / 4
Jako nominalny skrzydłowy powinien dawać sporo w ofensywie. Problem w tym, że daje całe zero. Na okolicznych orlikach bez problemu lepszych znajdziesz.
Pułkownik
 • 0 / 3
Wiem, dlatego pożegnał bym go bez żalu
Lego

Wyżej wymieniona przez Ciebie trójka piłkarzy nie nadaje się do Legii...a tylko naiwni będą wierzyć w to że Carlitos się odblokuje.
Generał
 • 1 / 4
Jak zostaną to ostatnie transfery będzie można uznać za wzmocnienie

Mam nadzieję że wyłoni się lider z tej kadry piłkarzy jakich mamy, lider który będzie potrafił zmobilizować drużynę tak by takich spotkań Jak np Lechią w przyszłym sezonie nie było
Rozumiem że można przegrać ale trzeba wykazać minimum zaangażowania i profesjonalizmu
Teraz tylko nie sprzedawać Slisza. Tobiasz niech już wreszcie odejdzie bo blokuje Hladuna...
Marszałek Polski
 • 2 / 6
To zawieszenie Mladena to może wyjść na dobre bo tu zostanie. Jest irytujący często ale bardzo ciężko będzie znaleźć gościa na lewe skrzydło/wahadło który zrobi takie liczby jak Mladen. Potrzeba nam takich na wahadłach właśnie klasy Mladena czy Wszołka (minimum), a nie jakieś Pichy, Baku itp.

Dobre informacje.
Jeszcze szrotu trzeba się pozbyć
Generał
 • 4 / 4
Myślę, że jeśli podpiszemy Mladena, to zostanie już tylko jedna pozycja do obsadzenia na wahadłach. Wakat po odejściu(właściwie mentalnie odszedł chyba już dawno temu...) Johanssona.
Wydaje mi się, że warto spróbować wykorzystać ostatnią szansę na wyciągnięcie Pyrki z Piasta. Ma kontrakt ważny tylko jeszcze przez rok. Na pewno Piast będzie starał się go podpisać i sprzedać ze znacznym zyskiem. Ale póki co jest szansa na ściągnięcie młodzieżowca, który na naszych oczach wyrasta na jednego z najlepszych prawych wahadłowych ligi.
Dla piłkarza problemem mógłby być fakt rywalizacji z Wszołkiem. Ale do odważnych świat należy.

Pozdrawiam
Podporucznik
 • 0 / 7
przeciez jest Baku na prawe wahadlo. Potrzeba nam kogos do srodka pola.
Generał
 • 3 / 1
Piter,

Problem z Baku polega na tym, że jest tak, jak by go nie było. Równie dobrze, uważam, można powiedzieć "przecież są Sokołowski, Charatin i Pich w środku pola".
Na prawym wahadle moim zdaniem są Wszołek i pustynia. Baku nie pokazał na razie wiele, żeby zmienić tę opinię. Chociaż nie wykluczam, że może sobie poradzić w przyszłym sezonie.
Natomiast moim zdaniem Pyrka to człowiek dający opcję i na prawe wahadło i na prawą obronę. Cały czas się rozwija.

Pozdrawiam
Generał
 • 4 / 2
*Oczywiście zgadzam się, że środek pola wymaga wzmocnień:
- albo wewnętrznych: kreowanie Rejczyka i Strzałka
- albo zewnętrznych: sprowadzenie jakościowego zawodnika na pozycję nr. 8
Generał
 • 2 / 2
**warto też zwrócić uwagę, że Wszołek, Mladenović nie są już najmłodszymi piłkarzami. Nawet jeżeli Kun okaże się być wzmocnieniem godnym Legii i Baku wypali, to warto myśleć o przyszłości.
Generał
 • 3 / 4
***Zastanawiam się czy nie istnieje jeszcze trzecia ścieżka rozwoju Baku: ofensywny pomocnik?
Gość, który tak jak niegdyś Luquinhas pełniłby rolę wolnego elektronu. Ustawiony w środku jako zmiennik lub alternatywa dla Josue?
Ale warunek pozostawałby jeden i ten sam, niezależnie gdzie Baku ustawić: do techniki, zmysłu do gry kombinacyjnej, które niewątpliwie ma, musiałby dorzucić dynamikę, mobilność i szybkość. Bez tych cech nie ma czego szukać, nawet na poziomie naszej ligi. Nawet taki piłkarz jak Josue musiał tutaj ostro się wziąć za siebie, aby uzyskać obecny poziom efektywności.
Generał
 • 2 / 1
****Co do Yeboaha, o którym dyskutowaliśmy w innym wątku, warto zauważyć wydaje mi się, że gra jako środkowy, ofensywny pomocnik, a za Magiery wręcz podwieszony napastnik niemal. Myślę, że ma sporą swobodę w poruszaniu się, przemieszczeniu między atakiem i pomocą. I stanowi spory problem dla rywali.

Wydaje mi się, że w Legii też to może być szansa(ostatnia?) na nowe życie dla Baku. Jeżeli będzie odpowiednio przygotowany motorycznie, mobilny i dołoży jakąś przebojowość oczywiście, to ze swoimi walorami technicznymi, odnoszę wrażenie, mógłby się stać takim zawodnikiem.
Wydaje mi się, że to piłkarz, który musi "czuć" pole karne. W systemie z wahadłami jakoś nie widzę dla niego przyszłości.
A nawet na skrzydłach, przy wymogach Legii może być ciężko.
Ale może się mylę.

Warto też zauważyć, że rok temu Muci był oceniany bardzo krytycznie. Właśnie jako piłkarz, na którego ciężko znaleźć pomysł, a on sam temu też zbyt mocno nie pomaga. Teraz ocena jest już inna.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Baku na prawe wahadło? A to my walczymy o 10 miejsce w lidze czy o utrzymanie? Baku to oby ostatni tydzień w Legii i dowiedzenia