Josue  Filip Mladenović
fot. Marcin Szymczyk

Josue i Mladenović blisko nowych umów z Legią

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

21.05.2023 20:30

(akt. 24.05.2023 16:25)

Do końca sezonu 2022/23 już tylko jedna kolejka, za tydzień piłkarze oraz sztab szkoleniowo-medyczny udadzą się na urlopy. Wciąż jednak pozostały dwie niewiadome – co dalej z wygasającymi kontraktami Josue i Filipa Mladenovicia.

Obaj należą do kluczowych graczy w kadrze trenera Kosty Runjaicia. Z jednym i drugim graczem dyrektor sportowy Jacek Zieliński prowadzi rozmowy o nowym kontrakcie. Jak wygląda sytuacja?

W przypadku Josue dwa tygodnie temu informowaliśmy, że jest znacznie bliżej niż było jeszcze dwa miesiące temu. Przypomnijmy – kapitan Legii sprowadził do Warszawy żonę i córkę, którym miasto przypadło do gustu. Sam piłkarz również jest szczęśliwy w Polsce i przynajmniej jego część chciała przedłużenia umowy. Zawodnik jednak miał oferty z innych lig, lepsze finansowo i musiał wszystko dokładnie przemyśleć. Agent piłkarza rozmawiał z dyrektorem sportowym, przedstawił warunki. Klub ze swojej strony odpowiedział nieco zmienioną ofertą. Kluczowe rozmowy były jednak dopiero przed nami.

Po meczu z Jagiellonią Białystok, w sobotę, doszło do kolejnego spotkania menedżera Josue z władzami Legii i doszło do zbliżenia – obie strony były skłonne do ustępstw i dogadywania szczegółów. Potem doszło do kolejnych negocjacji i sytuacja jest na tyle obiecująca, że Legia znacznie wyhamowała rozmowy z potencjalnym następcą Josue. Runjaić ostatnio powiedział, że rozmowy klubu z Portugalczykiem przebiegają w dobrej atmosferze i jest szansa, że w przyszłym tygodniu będzie można zdradzić więcej szczegółów. Wiele wskazuje na to, że będą to informacja pozytywne, że dojdzie do podpisania nowej umowy kapitana zespołu. Josue ma w tym sezonie ogromny wkład w wyniku zespołu – we wszystkich rozgrywkach ma na koncie 15 goli, 10 asyst i 8 asyst II stopnia (udział przy 33 bramkach drużyny). W grę wchodzi roczny kontakt zapewne z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Filip Mladenović wraz ze swoim menedżerem już blisko rok temu jasno przedstawił sprawę w klubie – Serb celował w wysoki kontrakt, być może ostatni w karierze. Wymarzona oferta jednak do tej pory nie nadeszła. Piłkarz ma kilka propozycji, w tym z Legii Warszawa, która jest jak na razie najlepszą. Jeśli w najbliższych dniach „Mladen” nie otrzyma lepszej oferty, zbliżonej do tej wymarzonej pod kątem finansowym, to prawdopodobnie Serb podpisze nową umowę z Legią. Przypomnijmy, że po wydarzeniach z finału Pucharu Polski jest zawieszony do początku sierpnia. 

- Naszym celem jest to, by spróbować zatrzymać Josue i Filipa Mladenovicia. Mają dużo jakości, niezwykle ich cenimy, chcemy, by zostali, lecz co do tego muszą być zgodne dwie strony – mówił niedawno Zieliński. Dziś wiele wskazuje na to, że cel uda się zrealizować.

Polecamy

Komentarze (349)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.