Judo: Oskar Rogalski brązowym medalistą Pucharu Europy

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: judo.legia.com

18-02-2020 / 20:15

(akt. 18-02-2020 / 20:15)

W imponujący sposób swoje międzynarodowe zmagania w bieżącym roku rozpoczął Oskar Rogalski (kat. 73 kg), trenujący na Ursynowie w sekcji Judo Legia Warszawa. W rozgrywanym w hiszpańskim mieście Fuengirola Pucharze Europy kadetów, młody judoka wywalczył brązowy medal. Nie tylko wynik, ale przede wszystkim sposób jaki tego dokonał jest godny podziwu. Oskar wygrał sześć z siedmiu stoczonych walk i wszystkie zakończył przed czasem (ippon).

Oskar Rogalski (na zdjęciu drugi od od prawej) wygrywał kolejno z reprezentantem Portugalii, Wielkiej Brytanii, Izraela, Hiszpanii, Portugalii, zaś w walce o brązowy medal z judoką z Kanady. Trenerem klubowym Oskara jest Radosław Gaczyński. W Pucharze Europy w Fuengirola wystartowało 500 zawodników i zawodniczek z 23 państw nie tylko z Europy. Oskar trenuje w Legii od ponad 7 lat, w 2018 roku wywalczył tytuł mistrza Polski młodzików, obecnie jest brązowym medalistą mistrzostw Polski kadetów. Jest członkiem kadry narodowej judo juniorów młodszych.

Komentarze (5)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Sierżant
  • 0 / 0
Gratulacje, czekamy na medal z igrzysk olimpijskich.
Kapitan
  • 1 / 0
Tak trzymać. Każdy sukces dodaje Legii blasku.
Bez względu na dyscyplinę sportu.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Oskar to ten pierwszy z lewej?
taki żarcik... ofkors
OSKAR - gratulacje, tym bardziej że w judo nie jest łatwo się przebić do czołówki, a w Polsce ta dyscyplina ostatnio raczej leży - tym większy szacun.
Major
  • 1 / 0
Gratulacje. Judo super sport
Brawo.