News: Juniorzy po meczach w Olsztynie

Juniorzy po meczach w Olsztynie

04.06.2013 21:02

(akt. 09.12.2018 17:56)

Dwie młodzieżowe drużyny Legii, występujące w swoich ligach makroregionalnych, rozegrały w niedzielę dwa spotkania w Olsztynie ze Stomilem. Juniorzy starsi zremisowali 1:1 po trafieniu Łukasza Turzynieckiego, a juniorzy młodsi zdecydowanie wygrali 4:0, a gole strzelali: Grzegorz Tomasiewicz (dwa), Damian Szczepański i Szymon Babiarz. Poniżej więcej informacji.

Juniorzy starsi stołecznej drużyny jechali do Olsztyna po trzy punkty, które praktycznie zapewniałyby awans do mistrzostw Polski. Początek był dobry. Legioniści starali się przeważać i udokumentowali to trafieniem Łukasza Turzynieckiego w 22. minucie. Asystę przy golu zaliczył Kamil Mazek - pobiegł z piłką niemal przez całe boisko, dograł do „Turzyka, a ten bez trudu umieścił futbolówkę w siatce. W kolejnych fragmentach starcia podopieczni Krzysztofa Dębka cofnęli się do obrony. Gracze Stomilu starali się zdziałać coś w ofensywie, ale świetnie spisywał się duet stoperów. Do przerwy zawodnicy ze stolicy prowadzili 1:0.

W dalszych fragmentach potyczki nadal przeważali piłkarze z Olsztyna, ale lepsze okazje mieli legioniści. Jakub Arak trafił w poprzeczkę po uderzeniu głową, a Tomasz Prejs huknął w spojenie bramki rywali. Niezłą szansę miał także Jan Grzesik, ale jego próbę skutecznie wybronił golkiper rywali. Gracze Stomilu wyrównali w 63. minucie dzięki indywidualnej akcji Kuna. Podanie kolegi wykorzystał brązowy medalista mistrzostw Europy do lat 17 – Karol Żwir, który trafił do siatki po precyzyjnym strzale ze skraju pola karnego. W doliczonym czasie gry przeciwnicy robili wszystko, by zdobyć trzy punkty, ale to Arak miał piłkę meczową. Utalentowany napastnik naszego klubu wyszedł sam na sam z bramkarzem Stomilu i zamiast cieszyć się z gola, mógł  jedynie schować twarz w dłoniach po tym, jak futbolówka odbiła się od bocznej siatki.

Legioniści pozostali liderami rozgrywek i w ostatnim meczu wystarczy im remis z SMS-em Łódź, który jest na piątym miejscu. Przy okazji warto wspomnieć o tym, że juniorzy młodsi swój mecz w Olsztynie wygrali bardzo gładko, choć już po 180 sekundach przegrywali. Młodzi piłkarze ze stolicy, pokonali jednak Stomil 4:1, a gole strzelali: Grzegorz Tomasiewicz (dwa), Damian Szczepański i Szymon Babiarz. Oni, w 14. kolejce, zmierzą się także z łodzianami, ale o promocję do finałów będzie trudniej, gdyż warszawiacy musieliby wygrać i liczyć na potknięcie Polonii ze Stomilem.

Juniorzy starsi: Stomil Olsztyn – Legia Warszawa 1:1 (0:1)
Żwir (63. min.) – Turzyniecki (22. min.)

Legia: Tobjasz – Grzesik, Dankowski (*Kochański), Budek, Rozmus – Turzyniecki, Zawalk, Kalinkowski (46’ Śmigielski), Gródek (*Janusiewicz), Mazek (*Prejs) – Arak.