News: Wysokie lokaty Pogoni i Olimpii. Den Haag wciąż zawodzi.

Juventus mistrzem Włoch! Den Haag sprawił niespodziankę

Stanisław Rudzki

06.05.2013 23:29

(akt. 04.01.2019 12:42)

W ostatnich dniach swoje mecze rozegrały drużyny zaprzyjaźnione z Legią Warszawa. Możemy pogratulować Juventusowi, który już może być pewny tytułu mistrzowskiego. Porażkę poniosły zespoły Pogoni i Olimpii. Zupełnie inne nastroje panują w Sosnowcu. Zagłębie pokonało wyżej lokowanego rywala. Zaskoczeniem może być zwycięstwo holenderskich przyjaciół nad zespołem ze ścisłej czołówki, Feyenoordem Rotterdam.

Pogoń Szczecin

Zespół Dariusza Wdowczyka przegrał swoje spotkanie na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 0:1. Gol przechylający szalę zwycięstwa padł dopiero w 85. minucie, po dwójkowej akcji zmienników. Dośrodkowanie Erica Moulongui wykorzystał Piotr Ćwielong. Przed „Portowcami” niezwykle ważna kolejka, gdyż będą rywalizować z broniącym się przed spadkiem GKS-em Bełchatów. Ewentualna porażka może mocno utrudnić drogę ku utrzymaniu się w Ekstraklasie.

Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)

1:0 – Ćwielong 85’

Pogoń: Janukiewicz – Frączczak, Noll, Hernani, Dąbrowski, Pietruszka –Murayama, Akahoshi (78’ Rogalski), Ława, Kolendowicz (82’ Lewandowski) -Wiśniewski (60’ Chałas)

Zagłębie Sosnowiec

Piłkarze Zagłębia pokonali 2:1 Energetyk Rybnik. Mecz miał dramatyczny przebieg. Sędzia pokazał osiem żółtych kartek i aż dwie czerwone, w tym jedną  kapitanowi sosnowiczan , Sławomirowi Jarczykowi. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Tomasz Szatan już w 2. minucie. Energetyk zdołał odpowiedzieć golem Kosteckiego. Bohaterem spotkania został Michał Cyganek wpisując się na listę strzelców w 79. minucie, dzięki czemu „Zagłębiacy” odnieśli zwycięstwo i zmniejszyli dystans punktowy do wyżej notowanego rywala.

Energetyk Rybnik - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:1)

0:1 – Szatan 2’
1:1 – Kostecki 61’
1:2 – Cyganek 79’

Zagłębie: Kudła - Sierczyński, Jarczyk,Ostruszko, Ninković, Ryndak - Matusiak, Grube (66. Cyganek), Szatan (86' Białek) - Tylec (73. Jankowski), Tumicz

Olimpia Elbląg

Niespodziewaną porażkę odnieśli piłkarze Olimpii Elbląg z Siarką Tarnobrzeg. Jedyną bramkę zdobył Marcin Truszkowski, siedem minut przed końcem spotkania. Kolejne spotkanie może okazać się szczególnie trudne. „Olimpijczycy” podejmą wicelidera, Pelikana Łowicz.

Olimpia Elbląg – Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0)

0:1 – Truszkowski 83’

Olimpia: Rogaczow - Broniarek, Ichim, Lewandowski, Ressel, Raduszko (80' Sedlewski), Kołosow, Pietrewicz, Graczyk, Skokowski (90' Lisiecki), Kopycki (78' Wierzba)

Juventus Turyn

Juventus po pokonaniu Palermo 1:0 po raz 31. został mistrzem Włoch! Jedenastopunktowa przewaga pozwala spokojnie rozegrać kolejne trzy spotkania i już teraz cieszyć się z obrony tytułu mistrzowskiego. Podopieczni Antonio Conte dominowali przez całe spotkanie, a przewagę w 59. minucie udokumentował Vidal, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Vuciniciu.

Juventus Turyn – Palermo 1:0 (0:0)

1:0 – Vidal (k.)

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner (56' Padoin), Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah (66' Peluso) - Marchisio - Vucinić (78' Quagliarella)

FC Den Haag

„Bociany” po serii nieudanych meczów, sprawili sporą niespodziankę. Pokonali aspirujący do tytułu mistrza Holandii Feyenoord Rotterdam 2:0. Po raz pierwszy piłka ugrzęzła w siatce po strzale van Duinena, a wynik podwyższył Holla, który wykorzystał „jedenastkę”. Jeżeli piłkarze z Hagi wygrają kolejne spotkanie ze Zwolle, mają szansę na baraże o Ligę Europejską.

FC Den Haag - Feyenoord Rotterdam 2:0 (2:0)

1:0 van Duinen 11'
2:0 Holla 37' (k.)

FC Den Haag: Coutinho; Malone, Wormgoor, Omeruo, Koppers; Jansen, Holla, Meijers (90+4' Visser); Van Duinen (82' Leeuwin), Vicento (62' Kolk), Chery