Kadra rezerw na zgrupowanie w Hiszpanii

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

10-02-2020 / 19:45

(akt. 10-02-2020 / 19:46)

Piłkarze trzecioligowych rezerw wylecieli na obóz do hiszpańskiego Salou niedaleko Barcelony. Drugi zespół Legii będzie tam przebywał od 10 do 16 lutego.

W kadrze "Wojskowych" znalazło się 21 piłkarzy. Do Hiszpanii polecieli m.in. Ivan Obradović oraz Salvador Agra, którzy na początku roku zostali przesunięci do rezerw. Na liście powołanych nie zabrakło także Toniego Segury. 21-latek niedawno podpisał kontrakt ze stołecznym klubem. Jest również Nikodem Niski. Młodzieżowiec przez prawie trzy tygodnie trenował "jedynką" podczas zgrupowania w Belek. Szansę na pokazanie umiejętności będzie miał Jegor Macenko, który jesienią występował w zespole Legii z Centralnej Ligi Juniorów. We wtorek do drużyny prowadzonej przez Piotra Kobiereckiego dołączą Szymon Włodarczyk, Jakub KwiatkowskiJakub Kisiel. Wymieniona trójka od 6 do 10 lutego reprezentowała kadrę Polski do lat 17 w turnieju towarzyskim w La Mandze. Biało-czerwoni wygrali prestiżowe rozgrywki.

Do Hiszpanii nie polecieli kontuzjowani: Mikołaj Neuman, Gabriel Kobylak, Michał Mydlarz oraz Oskar Wojtysiak, który powinien rozpocząć treningi z zespołem w okolicach 20 marca. Na zgrupowanie z "dwójką" nie poleciał Dawid Wach. Piłkarz udał się na roczne wypożyczenie do trzecioligowej Wólczanki Wólka Pełkińska. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu

W trakcie obozu, legionistów czekają dwa sparingi. Warszawiacy dwukrotnie zmierzą się z reprezentacją Arabii Saudyjskiej do lat 20. Gry kontrolne odbędą się we wtorek (11.02) oraz piątek (14.02). Zgrupowanie potrwa od 10 do 16 lutego. 

Kadra Legii II na obóz w Salou: 

Bramkarze: Kacper Tobiasz, Kacper Czajkowski

Obrońcy: Nikodem Niski, Mateusz Grudziński, Patryk Konik, Ivan Obradović, Jakub Kwiatkowski

Pomocnicy: Radosław Pruchnik, Łukasz Łakomy, Aleksander Waniek, Kamil Kurowski, Salvador Agra, Toni Segura, Kamil Orlik, Jegor Macenko, Jakub Kisiel, Piotr Cichocki, Kacper Skibicki, Filip Sobiecki

Napastnicy: Łukasz Zjawiński, Szymon Włodarczyk

Komentarze (34)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał broni
 • 0 / 0
Jak mnie bawią i jednocześnie żenują wpisy o Agrze i L4-oviciu że nie mają ambicji i tylko teraz pobierają kasę za friko. Sorry ale to nie oni sie tutaj sprowadzili i nie oni dali sobie kontrakty. Mało tego niemal wszyscy pisali, ze L4-ović to pomyłka i nie zgadzać się na 2 lata ciągiem transfer tylko na 1+1 i za chwilę było by po problemie, ale nie i Legia znów zmarnuje nie małe pieniądze. Agra zapewne latem odejdzie bo zostanie mu rok kontraktu i Legia sprzeda go gdziekolwiek. Z L4-oviciem zapewne skończy się na polubownym zakończeniu współpracy tez latem, ale tutaj NIC nie odzyskamy.
Starszy kapral
 • 0 / 0
jakaś uboga ta kadra.. ?
Starszy kapral
 • 0 / 0
Szkoda że Sanogo nie pojechał. W tym sezonie raczej nie pogra z jedynką ale mógłby się pogrywać z chłopakami może pomoże w awansie
Pod koniec rundy może się pojawi w dwójce
Sierżant
 • 1 / 0
Dużo szybciej niż pod koniec rundy, z tego co wiem to już kończy zajęcia indywidualne i powinien zacząć zajęcia zespołem jeszcze w lutym
Pułkownik
 • 0 / 0
Teraz dla niego chyba najważniejsze są jak najlepsze warunki rehabilitacji i stopniowy powrót na boisko, aby nie popełnić błędu w tej sytuacji. Przykład Niezgody może być dla Vamary krzepiący. Warto być cierpliwym, pracować nad powrotem na boisko, bo Vuko nie odstawi piłkarza tylko dlatego, że miał ciężką kontuzję. Wierzę, że Sanogo się odbuduje. Zwłaszcza, że jest niemal w tym samym wieku co Niezgoda właśnie. :-)
Pułkownik
 • 0 / 0
Sorry, rehabilitacji to złe słowo: raczej zajęć wzmacniających przed wspólnymi treningami z kolegami z drużyny.
Ale od wspólnych treningów z drużyną do brania pod uwagę do gry też jeszcze trochę zejdzie
Starszy kapral
 • 0 / 0
Warto lecieć tyle km na 6 dni?
Przecież nie lecą balonem, 2.5 h i są na miejscu
Starszy kapral
 • 1 / 0
No jasne, ale trudno to nazywać obozem... Lepiej brzmi wycieczka?
Starszy sierżant
 • 1 / 0
Wyjazd integracyjny zawsze się przyda:)
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Agra pewnie w lecie odejdzie, ale pasożyt Obradović do końca kontraktu będzie u nas siedział ehhh...
Agra liczyłem że już teraz będzie mu zależało jednak się myliłem
Pułkownik
 • 0 / 0
Kadra wygląda całkiem ciekawie. Jeżeli dojdą trenujący z Jedynką Mosór i Cielemęcki będzie jeszcze ciekawiej. A przecież wydaje się, że mogą też w niektórych sytuacjach wesprzeć inni gracze Jedynki, np. Praszelik, Pyrdoł, czy wracający do zdrowia Sanogo.
Ciekawe co pokażą Toni Segura i Agra. Liczę, że ktoś z dwójki zacznie pukać mocniej do pierwszego składu.
Agra już sobie popukał. Nie sądzę, aby dostał kolejną szansę. Jego czas w Legii już minął.
Z dwójki w sensie Legii II, a nie dwójki Agra-Segura. :)
Podpułkownik
 • 0 / 0
jeżeli na zgrupowanie zabrano tego lesera to znaczy, że komuś się sufit na beret zwalił
I Obra cyk wycieczka jeszcze na koszt pracodawcy. Tak trzeba żyć!
Pułkownik
 • 4 / 0
Obradovic to chyba nie pobiera pensji?! No bo za co!
Uspokoje Cię pobiera :)
Obradović to musi mieć tupet jak taran i zero ambicji. Po zakończeniu "gry" dla nas chyba czeka go piłkarska emerytura bo nie wyobrażam sobie poważnego klubu podpisującego z nim po tym wszystkim profesjonalny kontrakt.
Sami sobie jesteśmy winni. Po udanym transferze VOO poszliśmy po calosci ściągając Necida, Eduardo i Obradovica który okazał się 100% leniem i pasozytem. Teraz kolejnego Czecha mamy zamiar wziąść na długi kontrakt
Może nie będzie tak źle...
Sierżant
 • 4 / 0
Poza gośćmi z tej kadry, w samych meczach ligowych będą dostępni jeszcze Astiz, Mosór, Cielemęcki, Muzyk, a pewnie często też Kostorz, Pyrdoł, Praszelik, Rosołek czy Sanogo. Może jeszcze ktoś dojdzie. Muszą zrobić awans takim składem
Szkoda że Neuman nie leci był w dużej części meczów rezerw był podstawowym zawodnikiem. Poza tym koniecznie przydałby się jeszcze jeden napastnik żeby była jakaś większą rywalizacja na tej pozycji. Ogólnie to kadra wygląda dobrze.
Kapitan
 • 2 / 3
Obradović, który ma wyebane na klub, w nagrodę leci do słonecznej Hiszpanii.
Cytując klasyka: Ku.wa, do kina go jeszcze weźcie i popcorn mu kupcie.
Nie no lepiej by siedział na d***e i nic nie robił niż jakby miał pomóc rezerwom w awansie do II ligi.
Porucznik
 • 2 / 0
To nie wina Chukwu, Pasquato, Phillipsa, Obradovicia, Eduardo że klub im dał takie kontrakty że nic ich nie przebije i sie ustawią trochę na koniec kariery.
Poza tym, jeśli Obardovic by dobrze grał w rezerwach to chyba jest szansa żeby go przywrócili do 1 drużyny.
Podpułkownik
 • 4 / 0
Ostatnio jak wracał z Hiszpanii to w samolocie dostał kontuzji pleców. Więc to wcale nie musi być taka przyjemna wycieczka:)
Chorąży
 • 0 / 1
Chyba Arabowie pokrywają koszty....czwarty poziom rozgrywek do Hiszpanii...
Generał brygady
 • 0 / 0
Syberia była by lepsza?
Patrząc na to ile tracimy na Obradovicia i Agre to koszt takiego obozu to pikuś przy tym