Karol Noiszewski: Cieszę się, że tu jestem

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk, Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

13-01-2022 / 08:55

(akt. 13-01-2022 / 10:30)

– Przychodząc do Legii pół roku temu, chciałem – przede wszystkim – awansować z rezerwami do II ligi, bo taki był cel. Wiadomo, że chyba każdy młody zawodnik, trafiając nawet do drugiej drużyny, ma z tyłu głowy, że może pojawić się szansa w "jedynce". Też miałem to z tyłu głowy. Czy spodziewałem się, że pojadę na obóz z pierwszym zespołem albo będę zapraszany na treningi? Nie wiem, po prostu ciężko trenowałem, walczyłem, i udało się – mówił Karol Noiszewski, piłkarz stołecznego klubu.

– Różnice między pierwszym a drugim zespołem? Zdecydowanie większa intensywność, szybsze tempo grania, wynikające z dużo wyższych umiejętności poszczególnych piłkarzy. To główna różnica.

– Czy liczę, że utrzymam miejsce w kadrze "jedynki"? Codziennie ciężko pracuję i zobaczymy, co przyniesie czas po zgrupowaniu. Na razie się na tym nie skupiam. Myślę z dnia na dzień, o następnym treningu, aby zaprezentować się jak najlepiej. A co będzie po obozie, to zobaczymy.

– Nie rozmawiałem z trenerem Gołębiewskim (wrócił do trenowania rezerw – red.), ale podejrzewam, że szkoleniowiec życzy mi jak najlepiej, abym został tutaj jak najdłużej.

– Jak czuję się fizycznie? Jestem trochę zmęczony, ale spodziewałem się, że treningi będą bardzo ciężkie. Słyszałem, że zajęcia u trenera Vukovicia bywały ciężkie – i wtedy to procentowało. Sądzę, że teraz też tak będzie. Byłem więc na to przygotowany. Czuję się w porządku. Cieszę się, że tu jestem. Myśl o tym, że to pierwsza drużyna Legii, najlepszego klubu w Polsce, przysłania zmęczenie. Jest bardziej radość, że tu jestem, niż narzekanie, iż jest ciężko i że nie daję rady.

– Zdecydowanie nie da się narzekać na warunki do treningu. Jest w porządku. Słońce, świetne boiska, wspaniały kompleks. Nic tylko ciężko pracować.

Relacje z przygotowań Legii do rundy wiosennej - informacje, foto i wideo

Komentarze (5)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Madrze gada...aby gra byla na podobnym poziomie i bedzie dobrze.
Podpułkownik
  • 0 / 0
Chyba największy zawodnik.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Nie. Niższy od Pekharta.
To ostatnie zdanie wywiadu przypomniało mi taką oto wypowiedź pewnego polskiego kopacza:
https://www.youtube.com/watch?v=Z44BZeF-ovk
Pracuj ciężko i może uda się zagrać w jedynce. Powodzenia!