Karuzela transferowa - notowanie IV
11.02.2015 10:13
Cracovia – W Krakowie skład wydaje się być skompletowany. Po wzmocnieniu ataku (Jendrisek) i obrony (Polczak) skład Cracovii – przynajmniej na papierze – nie wygląda źle. Osłabień zespołu nie ma. Pomimo sporego zainteresowania, Covilo zostaje w zespole „Pasów”.
GKS Bełchatów – Główną zmianą w ostatnich dniach w Bełchatowie jest trójstronna wymiana bramkarzy. Do Legii odszedł Arkadiusz Malarz, natomiast z gdańskiej Lechii wypożyczono Dariusza Trelę. W klubie pozostał Zubas, zatem ta pozycja w dalszym ciągu wydaje się dobrze obsadzona. Poza tym cisza i spokój oraz zgrywanie składu. W sparingach bramki strzelał Arkadiusz Piech. Wydaje się, że GKS w tym okienku zyskał.
Górnik Łęczna – Do zespołu z Łęcznej dołączyli Wołodymyr Tanczyk (poprzednio Ruch Chorzów) oraz Piotr Okuniewicz (Formacja Port 2000 Mostki). Wydaje się, że transfery Górnika w tym okienku miały na celu przede wszystkim uzupełnienie składu i wzmocnienie rywalizacji. Z klubem ostatecznie rozstał się Paweł Buzała – przeniósł się do Bytovii Bytów.
Górnik Zabrze – Kontrakt z Górnikiem podpisał były piłkarz Slovana Bratysława Erik Grendel. Na kolejne wzmocnienia wobec sytuacji finansowej kibice nie mogą liczyć. Osłabień również ostatnio brak. Odczuwalny dla Zabrzan będzie przede wszystkim brak Mateusza Zachary.
Jagiellonia Białystok – Kolejnych wzmocnień brak. Skład wydaje się być już w Białymstoku skompletowany. Jedyną niewiadomą pozostaje los Jakuba Słowika. Golkiper chciał odejść, nie mógł pogodzić się z pozycją siedzącą w trakcie meczu. Pomimo testów kontrakt z Reading nie został jednak podpisany.
Korona Kielce – A jednak udało się pozyskać kolejnych graczy. Po Łotyszu Aleksandrsie Fertovsie kontrakt z Koroną podpisał Luis Carlos, który tym samym być może uratował dla siebie grę w najwyższej klasie rozgrywkowej na przyszły sezon. A przynajmniej ma na to większe szanse niż w Bydgoszczy. Poza Brazylijczykiem w Kielcach zameldował się Lukas Klemenz – pomocnik ostatnio występujący w rezerwach Valenciennes FC.
Lech Poznań – Lech zdecydowanie przyspieszył przygotowywanie składu na rozpoczęcie rozgrywek. Zgodnie z prasowymi informacjami kontrakt podpisano z Tomasem Kadarem. Reprezentant Węgier ma podnieść jakość defensywy Poznaniaków. W ostatnich dniach pozyskano również Arnauda Sutchuina-Djouma (poprzednio m.in. Akhisar Belediyespor Kulubu i Roda JC Kerkrade). Ruchów transferowych w drugą stronę brak.
Lechia Gdańsk – Do zespołu z Gdańska dołączył Gerson. Obrońca mający w swoim CV m.in. PSV Eindhoven. Ostatnio występujący na rumuńskich boiskach. Poza Brazylijczykiem kontrakt z Lechią podpisał – po półrocznej przygodzie z Legią – Łukasz Budziłek. Związek z tą transakcją ma również wypożyczenie do GKS-u Bełchatów Dariusza Treli. Beż żalu pożegnano również Diego Hoffmanna. Defensora, który nie miał okazji zaprezentować się w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy.
Legia Warszawa – Osłabień w dalszym ciągu nie ma. Odszedł Łukasz Budziłek – do gdańskiej Lechii. Kilku zawodników szerokiej kadry zostało wypożyczonych. Znacznie ciekawiej jeżeli idzie o wzmocnienia. Choć spektakularnych brak. Pozyskano doświadczonego bramkarza – Arkadiusza Malarza. Ma – w razie potrzeby – być zawodnikiem od razu gotowym do gry w pierwszym składzie. Najgłośniej w mediach było jednak o Michale Masłowskim. Zawodnik ma zastąpić kontuzjowanego Ondreja Dudę, który zresztą na brak zainteresowania narzekać nie może. Testy oblał Taye Taiwo. Szkoleniowcowi wystarczył dzień, aby przekonać się, że Nigeryjczyk w tym sezonie nie będzie gotowy do gry na 100%.
Piast Gliwice – Jedyną nowością w Gliwicach jest pozostanie w zespole – przynajmniej do końca sezonu – Kamila Wilczka. Testy w Boltonie nie zakończyły się bowiem podpisaniem kontraktu. Poza tym stabilizacja i brak ruchów transferowych. Dla trenera to dobra wiadomość, ma możliwość przygotowania zgranej drużyny na zbliżające się spotkania.
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Na pozyskaniu Kolcaka i Mazana transferowa ofensywa Podbeskidzia chyba się skończyła. Podobnie jak w przypadku kilku innych zespołów – lepiej skromniej a bezpieczniej dla budżetu. Zwłaszcza, że w klubie nikt nawet nie bierze pod uwagę możliwości spadku z T-Mobile Ekstraklasy.
Pogoń Szczecin – Z zespołem ze Szczecina kontrakt podpisał Łotysz Vladimirs Kamess – były napastnik Amkara Perm. Na tym koniec wzmocnień. Do Rozwoju Katowice wypożyczony został Filip Kozłowski. W Pogoni nie miał najmniejszych szans na grę w tej rundzie.
Ruch Chorzów – Kolejnych transferów do klubu brak. Zdecydowanie więcej zawodników z Ruchu odchodzi. Kontrakt z Górnikiem Łęczna podpisał Wołodymyr Tanczyk. 24-letni bramkarz Mateusz Prus odszedł do Chrobrego Głogów. Natomiast do Arki Gdynia wypożyczony został Michał Rzuchowski. Żaden z tych nie zawodników nie był jednak ważnym elementem składu „Niebieskich”.
Śląsk Wrocław – Pomimo odejścia Sebastiana Mili nowych wzmocnień nie ma. Z klubem pożegnali się Waldemar Gancarczyk (Odra Opole) oraz Tadeusz Socha (Bytovia Bytów). Wciąż możliwe jest również odejście Marco Paixao do poznańskiego Lecha. Pomimo, że sam zawodnik usilnie zaprzecza. Jeśli nie teraz to temat zapewne powróci latem.
Wisła Kraków – Jedyna ostatnio zmiana w składzie Wisły to podpisanie kontraktu z Michałem Miśkiewiczem. Golkiperowi nie udało się znaleźć pracodawcy za granicą, tym samym zmuszony był powrócić do Krakowa. Na zapewne gorszych niż ostatnio warunkach finansowych. Władze klubu stać jedynie na testy. Moustapha Bangura, Torric Jebrin – te nazwiska jednak „na kolana nie rzucają”.
Zawisza Bydgoszcz – W Zawiszy – jak zawsze ostatnio – olbrzymi bałagan. Trwa gorączkowe poszukanie wzmocnień. Z Węgier pozyskano pomocnika Stefana Denkovicia. Z klubem natomiast rozstał się najlepszy piłkarz – Michał Masłowski. Obiektywnie rzecz ujmując prezes Osuch chyba już wie, że kolejny sezon w T-Mobile Ekstraklasie nie dla Zawiszy.
Karuzela transferowa - Notowanie I
Regulamin:
Punktacja rankingu:
Za każdy nowy komentarz użytkownik dostaje 1 punkt. Jednak, gdy narusza on nasze zasady i zostanie dezaktywowany, użytkownik straci 2 punkty. W przypadku częstych naruszeń zastrzegamy sobie możliwość nakładania wyższych kar punktowych, a nawet tymczasowych i permanentnych banów.